ALGO Yorum ve Geleceği ? GÜNCEL

ALGO Coin  yorum ve geleceği konulu yazımıza başlarken projeyi rakiplerinden ayrıştıran ciddi özellikler olduğunu belirtmek istiyoruz. Algorand, kullandığı programlama teknolojisi sayesinde işlem hızı ve düşük maliyetler açısından önemli farklılıklar oluşturmaktadır. Sistemde gerçekleştirilen transferler 4 saniye gibi rekor seviyelere sahiptir. Bu konuda örnek verecek olursak; Ethereum’da düşük ücretli işlemler kimi zaman günlerce onay bekleyebiliyor. ALGO, işlem süresi bakımından ETH’yi geride bırakmanın yanı sıra düşük işlem ücretleri ile kuvvetli bir finansal alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda yüksek işlem ücretleri nedeniyle ETH kullanımı kısıtlı kaldı. Hal böyle olunca da Algorand ön plana çıkmaya başladı. Kullanıcılar 0.001 dolar gibi minimum seviyedeki ücretlerle finans işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Söz konusu avantajları bir bütün haline getirdiğimizde ALGO projesinin yakın zamanda yeni ATH’ler yapması muhtemel görünüyor.

ALGO  Coin Geleceği

Kripto para tutkunları tarafından ALGO geleceği son zamanlarda en çok merak edilen konulardan biri oldu. Bu projede kullanıcılara güven veren özelliklerden biri, ALGO’nun arkasındaki kurucu isimdir. Algorand kurucusu Silvio Micali, tanınmış bir kriptograftır. Micali, blok zincir üzerine uzun senelerdir önemli çalışmalar gerçekleştirmiş bir isim olarak biliniyor. MIT’de profesör olan Micali’nin, Turing ödülüne sahip olduğunu belirtmekte de fayda var. Bu projede onlarca ekonomist, yazılımcı ve matematikçi görev almaktadır. Yani ALGO, alanında deneyimli bir ekip tarafından yönetiliyor. Bu da ilerleyen yıllara dair kullanıcılara yeşil ışık yakıyor.

ALGO Nedir?

Güncel verilere (coinmarketcap) göre kripto para piyasasında 15 binden fazla dijital varlık mevcut. Bu dijital varlıkların arasında adından sıkça söz ettiren Algorand (ALGO), 2019 senesinde kripto para kullanıcıların karşısına çıktı. Piyasaya iddialı bir giriş yapan proje, akıllı kontrat özelliği ile Ethereum ile benzerlik gösteriyor. Akıllı kontratlar, ‘’merkezî olmayan finans uygulamaları oluşturmak için kodlanan anlaşmalar’’ olarak tanımlanabilir. ALGO, merkeziyetsiz bir yapıya sahiptir. Kripto para uzmanları tarafından son derece güvenli bir sistem olarak nitelendirilmektedir. Bunun yanında ölçeklenebilir bir blockchain ağıdır. Algorand’ın saniyede 1.000 işlem kapasitesi mevcuttur. Proje, merkeziyetsiz ve güvenilir yapısından ödün vermeden küresel çaptaki pek çok ödeme ağı ile rekabet etmektedir.

ALGO Coin grafik

Algorand 2021 senesinin ilk yarısını düşüş eğilimi ile tamamladı. 0,84 dolar ile ilerleyen kripto para birimi, Eylül ayında 2,37 dolarlık zirveye ulaştı. Sene sonuna doğru ayı piyasasının yaşanması nedeniyle ufak düşüşler meydana geldi. ALGO 5 Ocak itibariyle 1,78 dolardan işlem görüyor. Her ne kadar gerilemeler meydana gelse de ocak ayına kıyasla ciddi bir fark söz konusu denilebilir.

Algo coin yorum

Algo coin yorum

 

ALGO nereden alınır?

Son dönemlerde piyasada ses getirmeyi başaran ALGO, piyasanın önde gelen borsalarında listeleniyor. Popüler kripto para birimi 5’ten fazla kripto para borsasında işlem görmektedir. Al-sat ve transfer işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz borsalar şunlardır:

  • Binance
  • Coinbase
  • Huobi Global
  • KuCoin
  • Binance
  • US

Gibi borsalardan alabilirsiniz.

Bu yazımızda da Algo Coin Yorum ve geleceği hakkında detaylara değindim. Sizlerinde sormak istediği konular varsa yorumlarda buluşalım..

DİĞER YAZILARIM:

Enjin (ENJ) Coin Yorum ve Geleceği GÜNCEL

Külçe Gümüş Nerede Bozdurulur?

Cardano (ADA) Coin Yorum ve Geleceği

Etiketler:

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general