Arpa Coin Yorum ve Geleceği?

Arpa coin yorum ve geleceği gibi bir çok konuyu detayları ile ele aldığımız yazımıza hoş geldiniz.

CoinMarketCap Sitesinden aldığımız metrik ve analizlere göre finansal hacim olarak 421. sırada yer almaktadır. Bu yazımızı ele aldığımız 2 Ocak 2022 tarihi ile geçerli olan bir sıralamadır. Bu tarihten sonra ARPA coine giren ve çıkan para sıralamayı etkileceyektir.

Yıllardır geliştirilmeye devam eden ARPA 2019 yılında CoinMarketCap sitesine dahil olarak kripto para piyasasında adından sıkça söz ettirmeye başlamıştır.

Arpa Coin Nedir?

Blok zincir tabanıyla çalışmatadır. ARPA Chain coin, önceden belirlenen amaçlara göre etkinlik gösterir. ARPA, kriptografik tasarımı ile birden fazla Taraflı Hesaplama yapmaktadır. (“MPC”) tarafından etkinleştirilmiş olup, gizliliği koruyan, gönderim ve alımları izlenemeyen bir yapıya sahiptir.

Arpa Chain Coin Hangi ülkenin?

Arpa Chain Coin, Asya-Pasifik (APAC) bölgesinde temelleri atılmış ve geliştirilmeleri bu bölgede tamamlanmıştır. ARPA Chain’in ana merkezi Çin’in başkenti Pekin’de bulunmaktadır. Çin Menşeili coinlerin çoğu gizlilik ağı ile kuruluyor fakat, dünyada gizlilik coinlerine en çok baskıyı yapan yine Çin Hükümetidir.

Örnek vermek gerekirse NEO. Neo coin yasaklamalara ve Çin’den uzaklaştırmaya kadar giden bir çok problemle karşılaştı.

Arpa Coin Yorum

Arpa Chain Coin yorumlayalım ve market değerine coin sayısına bir göz atalım.

CoinmarketCap analizlerine göre 421. sırada yer alıyor ve bir çok borsada alım satımı 7/24 devam etmekte.

ARPA Chain Arz
Dolaşan Arz  1.129.168.018 ARPA
Toplam Arz  1.500.000.000 ARPA
Maks Arz  2.000.000.000 ARP

2 Milyar adede sahip coinin hemen hemen yüzde 60’ı dolaşımda. Şuanki Fiyatı 1.34 TL.

  • Arpa coin yatırımı yaptıysanız ve detaylı olarak takip etmek istiyorsanız Twitter hesabınızdan #arpa yazarak en son yapılan analizleri ve yorumları görebilirsiniz.
  • Tradingwiev sitesinden yine ARPA coini arayarak grafiklere göz atabilirsiniz.
  • İnvesting uygulaması ile yatırımınız ile ilgili yatırımcıların katıldığı canlı sohbet odalarında fikir alışverişi yapabilirsiniz.

ARPA Coin Mandeciliği Yapılıyor Mu?

Arpa coinin madneciliği yapılamaz. Coinlerin tamamı üretilmiş olup yüzde 75 i dolaşımdadır. Kalan %25 lik kısım ise kilitlidir. Arpa chain ekibi Mayıs 2020 yılında STAKE yani faiz işlemini devreye soktu. Arpa coinleri faize koymak için elinizde en az 50.000 adet ARPA olmalıdır. Bu da yaklaşıl olarak 50.000×1.34 = 67.000 TL ye denk gelmektedir. Bu hesap 2 Ocak 2022 yılına aittir.

Arpa Coin Grafik

ARPA COİN GRAFİK

ARPA COİN GRAFİK

Arpa Coin grafiğini sizler için ekledim. Grafikte 2019 da başlayan bir yükseliş trendinde olduğunu görüyoruz. Bu yükselişin devam BTC’nin yükselmesine bağlıdır. BTC piyasalara yön vermeye devam ettiği için coinlerin yükselmesi ve düşmesi BTC’ye bağlıdır. Yatırımlarınızı yaparken BTC’nin trendlerine göre yapmanız ve kendi kararlarınızla iyi bir araştırma yapmış olmalısınız.

Arpa Chain Coin Hangi Borsalarda Var?

Arpa coine sahip olmak için satışının yapıldığı borsalardan almanız gerekmektedir.

Bunlar:

  1. Binace
  2. Gate.io
  3. Huobi
  4. Coinbase
  5. Kucoin

Gibi borsalardan satın alabilirsiniz.

Arpa Coin yorum ve geleceği ile ilgili yazımızın da sonuna geldim. Sizlerde sormak istediğiniz soruları yorumlarda sorabilirsiniz.

DİĞER YAZILARIM:

Binance Smart Chain BSC Coinleri Nedir?

Paradotor Twitter – Paradotor Ne Demek?

En Büyük 10 Sanal Para Borsası 2022

Etiketler:

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general