AVAX Coin Sahibi Kim? Kurucusu ve Hangi ülkenin?

AVAX Coin Sahibi Kim? Kurucusu ve Hangi ülkenin? yazımızda sizlere AVAX Nedir? AVAX Türklerin mi sorularını da yanıtladık.

Avax Coin Türklerin Mi?

Avalanche (AVAX) üç ortak tarafından kurulmuş olan Ava Labs tarafından 2018 de piyasaya sürüldü. AVA LABS üç kurucu ortaklarından asıl faydayı sağlayan ortak olan Emin Gün Sirer yani uzun süredir Bitcoin (BTC) merkezi olmayan ağlarla alakalı kıdemli bilgisayar bilimcisi olan Türkiye doğumlu bir bilim insanıdır. AVAX projesinin başında bulunan isim olan Prof. Dr. Emin Gün Sirer bir Türk olması nedeniyle projenin Türkiye çıkışlı olduğunu söyleyebiliriz.

AVAX Coin Sahibi Kim?

Bir Türk olan Bitcoin (BTC) merkezi olmayan ağlarla alakalı kıdemli bilgisayar bilimcisi olan Prof. Dr. Emin Gün Sirer AVAX’ın kurucu firmasının ortaklarındandır. AVAX tokeni AVA LABS öncülüğünde geliştirildi. Kısacası AVAX sahibi Prof. Dr. Emin Gün Sirerdir.

NOT: Güncel devam eden aidrop kampanyasına katılmadan geçmeyin. 25 Dolar veriyor. Detaylar aşağıda ki yazımda:

NEXO Borsası 25 Dolarlık Kayıt Ödülü Veriyor

AVAX Coin Hangi Ülkenin?

AVAX coin kurucusu olan Prof. Dr. Emin Gün Sirerin bir Türk olmasın sebebiyle Türkiye çıkışlı bir coindir.

avax coin grafik

avax coin grafik

AVAX Coin Nedir?

2018 Yılında Prof. Dr. Emin Gün Sirerin geliştirdiği ve kurucusu olduğu AVA LABS öncülüğünde bir kripto para geliştirdi. Asıl adı Avalanche olan AVAX coini zamanla en çok talep gören sanal paralardan biri oldu. Akabinde, 2018 senesinde piyasaya sürülen Avalanche yani AVAX piyasadaki yatırımcılardan 18 milyon dolarlık VC fonu topladı ve aynı zamanda bu destekle AVAX tokeni kullanıma açıldı. Tokenin satışı 2020 Temmuz ayında 4,5 saatin altında 42 milyon dolar artışa geçerken AVAX ana ağı Eylül 2020 de yayına girdi.

AVAX oluşturulurken temel amaç merkezi olmayan finansal varlıklar, finans uygulamaları ile kripto paralarının işlediği platform ve hizmetler için güvenli, kolaylıkla, ölçeklenebilen bir yapı sunmak için oluşturuldu. Bir saniye altında işlem sonuçlandırmayı başaran ilk akıllı sözleşmeler ağı olan Avalanche yani AVAX akıllı sözleşmelerle diğer blok zinciri teknolojilerini kullanarak herhangi bir merkeze bağlı kalmadan finansal işlem yapmak isteyenlerin ilk tercihi olmayı amaçlıyor.

Netten Oyun Oynayarak Para Kazanma 2022 – GÜNCEL

Bedava Para Veren Coin Siteleri – 2022 Güncel

Üye Olunca Para Veren Siteler 2022

AVAX Coin Arzı Ne Kadar?

Kısa bir süreye kadar değeri 205 TL seviyelerinde olan AVAX coin 10 Mart sabahında 269 TL kadar yükseldi. AVAX Coin hacmi %266 oranında yükselme görürken, bugünkü yükselişiyle AVAX Coin 31.19 dolardan işlem görüyor.

Dolaşan Arz 244.359.981 AVAX

Toplam Arz 395.891.290 AVAX

Maks Arz  Veri Yok

AVAX Coin Sahibi Kim? Kurucusu ve Hangi ülkenin? yazımızda sizlere AVAX Nedir? AVAX Türklerin mi yazımızın da sonuna geldik. Sormak istedikleriniz varsa yorumlarda sorabilirsiniz.

DİĞER YAZILARIM:

MATIC Coin sahibi kim? Kurucusu ve Hangi ülkenin?

En İyi Mobil Madencilik Uygulamaları 2022

Kripto Para Kazanma Taktikleri 2022 GÜNCEL

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general