Axie Infinity Yorum ve Geleceği

Axie Infinity Yorum ve geleceğini ele alıp detaylarıyla inceleyeceğimiz konumuza hoş geldiniz.

2018 yılında Trung Nguyen ve Aleksandar Larsen tarafından temelleri atılan Axie Infinity günümüzde en popüler NFT tokenlerinden biridir. Sky Mavis oyun şirketinin Vietnam’daki merkezinde hayata geçirilen oyunla aynı ismi taşıyan coin, birçok kripto sever tarafından benimsenmiş ve takibe alınmıştır. Oyun içi satın alımlarda da kullanılan token, Ethereum blok zinciri üzerinde kurulmuş ve hizmete girmiştir. Kısa kodu AXS olan bu token, son zamanlarda kripto piyasalarında en pahalı oyun tokenleri arasında yer alıyor. Birçok kripto severin merakla Axie Infinity yorumlarını arıyor olması ve arama motorlarında en çok merak edilen kripto paralar arasında ilk 50 de olması, projenin ne kadar revaçta olduğunun bir kanıtıdır.

Axie Infinity Geleceği

Oyun sektörü devlerinden biri olan Sky Mavis tarafından üretilen Axie Infinity geleceği hakkında birçok yorum yapılabilir; fakat en net yorum şudur ki, oyun sektörü var oldukça ve oyun tabanlı tokenler takas edilmeye devam edildikçe, Axie Infinity’de variyetini devam ettirecektir. 2018 yılından bu yana faaliyette olan token, 2021 yılında en yüksek değerine sahip oldu. Araştırmalara göre Axie Infinity oynayan oyuncuların bir yıl içerisinde oyunda 400 dolar civarı bir para harcadığı varsayılırsa, tokenin geleceğinin parlak olduğu aşikâr denilebilir.

Axie Infinity Nedir?

Axie Infinity Nedir (AXS) sorusunu yanıtlayacak olursak, pokemonlardan esinlenerek dünyaya gelmiş bir tokendir diyebiliriz. Onu diğer blockchain tabanlı oyunlardan ayırt eden özelliğiyse, her bir Axie’nin 7 kere üretilebiliyor olması ve bu bağlamda ekosistemin korunuyor olmasıdır. Axie Infinity oyun içerisinde oyna kazan yoluyla elde edilebilen bir tokendir ve stake edilebilmesi de mümkündür. AXS bugüne kadar en düşük 0,1234 dolar fiyatı 6 Kasım 2020’de gördü. En yüksek fiyatı ise 165,37 dolardan 6 Kasım 2021’de yaşadı. Şu sıralar Axie Infinity oyunuyla aynı adı taşıyan AXS token, oyun tabanlı tokenler arasında en pahalı olanıdır. Son zamanlarda projeye rakip olarak birçok token çıkmış olsa da bunlar arasında en güçlüsü Supdrive olarak görülüyor. GameFi NFT oyunların neredeyse tamamının ilham aldığı Axie Infinity, sektördeki konumunu korumaya devam ediyor.

Axie Infinity Grafik

Aşağıda görüntülediğiniz grafik bir yıllık bir Axie Infinity grafiğidir. (coinmarketcap) Grafikte de görüldüğü üzere 2021 yılında AXS token büyük bir yükseliş eğilimi gösterdi ve ATH’sini 165,37 dolar fiyatla 6 Kasım 2021’de gerçekleştirdi. Şu sıralar Axie Infinity (AXS) token 93,30 dolar seviyelerinde işlem görmektedir.

Axie Infinity Yorum

Axie Infinity Yorum

Axie Infinity Nereden Alınır?

Son bir yılda büyük bir popülarite kazanan Axie Infinity nereden alınır sorusuna gelecek olursak, AXS token pek çok borsada listelenmektedir. Ülkemiz borsalarında da listelenmekte olan Axie Infinity’nin listelendiği başlıca ticaret platformları şunlardır:

  • Paribu
  • Binance
  • Huobi Global
  • Coinbase Exchange
  • KuCoin
  • io
  • FTX

Axie Infinity Yorum ve geleceğini ele aldığımız yazımızında sonuna geldik. Sormak istediğiniz konular varsa yorumlarda sorabilirsiniz.

DİĞER YAZILARIM:

Enjin (ENJ) Coin Yorum ve Geleceği GÜNCEL

Decentraland (MANA) Coin Yorum ve Geleceği

Chromia (CHR) Coin Yorum ve Geleceği?

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general