Bach Çiçekleri Terapisi Nasıl Uygulanır? Nedir?

Merhabalar bugünkü yazımızda Bach çiçekleri terapisi nasıl uygulanır? Bach çiçekleri nedir ve hangileridir? Bunu inceleyeceğiz.

 

Öncelikle Bach çiçekleri terapisi Duygu durum bozuklukları olan kişilere uygulanabilmektedir.  Bu terapide kullanılan yaklaşık olarak   38 çiçek vardır.  Terapinin amacı yaşadığınız Duygu durum bozukluklarının bir an önce giderilmesidir.  Terapi yaklaşık 1 ay sürmektedir.  Profesyonel ekiplerce Yapılan bu terapi eğitim almamış kişilerce yapılmamalıdır.  İnternet sitelerinde Bach çiçekleri terapisi bir Aradığımız zaman bu terapi uygulayan birkaç Doktor mevcuttur.

 

 Bach Çiçekleri Terapisi Nasıl Yapılır?

 

Bach çiçekleri terapisi yapan doktorlar veya eğitmenler diyelim.  Yaşadığınız şehirlerden uzaktaysa lar  sizlere bir form gönderiyorlar.  Sizlerden bu formu sakin kafa ile doldurmanızı istiyorlar.  Forumda yazan her soruya doğru yanıt vermeniz tedaviniz için hayati bir önem taşımaktadır.  Terapiyi yapacak Uzmanlar formu okuduktan sonra size iyi gelecek bitkileri belirlerler.  Belirlenen bu bitkilerle size karışım hazırlanır.  Ve sizin evinize kargolar lar şayet uzakta yaşıyorsanız tabii.  Bu gönderilen karışımları 1 hafta ile 2 hafta arasında kullandıktan sonra sizlere yeni bir form gönderiliyor.  Yeni forumda size iyileşme olup olmadığı sorulmaktadır.  Sizlerde hangi Duygu durum bozukluklarının düzeldiğini bu formda  belirtmelisiniz.  Eğer Duygu durum bozuklukların  da  düzelmeler varsa tedavi Uygulayan uzman yeni karışım hazırlayarak birkaç bitki içinden çıkarır.  Böylece size asıl problemi yaratan Duygu düşüncelere iyi gelen bitkileri daha iyi Harmanlar ve size en iyi tedavi sunmaya çalışır.  Tedaviyi yaklaşık olarak 1 ay sürmektedir.

bach terapi çiçekleri

bach terapi çiçekleri

Bach Çiçekleri Terapisi Nasıl Uygulanır?

 

Uzmanların size verdiği karışımları günde 3 veya 4 kere dil altınıza çıkmanız istenir.  Bu karışımlar dil altında bulunan etkili tat alma ve hissetme duyularımızla vücuda emilir.  Böylece amaçlanan Tedavi  başlamış olur.  Bir günde 3 kere dil altına sıkılan Bach çiçekleri Özdere sizde istenilen etkiyi vermesi beklenir.

 

Bazen 3 gün içinde Bazen ise bir hafta içinde etkileri görülmeye başlanır.  Etkiler görülmeye başlandıktan sonra yeni karışımlar hazırlamak için doktorla görüşülür.  Doktor sizi iyi eden bazı bitki özlerini bu karışımdan çıkararak artık sorunun temeline odaklanır.  Böylece kalan 3 hafta içinde size asıl problemi yaratan duygudurum bozukluğunun çözülmesi amaçlanır.

 

Bach Çiçekleri Terapisinde En Çok Kullanılan Bitkiler?

 

Kasıkotu:  zihinsel sıkıntılar ve size huzur vermeyen düşünceleri yok etmekte kullanılır

 Toz ağacı özü:  bir anda içinize gelen ürpertiler,  iç dünyanızda huzursuzluklar ve Gelecek kaygısını gidermekte kullanılır

 Akgürgen:  Bu ağa ağacın özü artık bir şeylere tahammül edemediğiniz zamanlarda şaka kaldıramadığımız zamanlarda sevmediğiniz birini gördüğünde tahammül edememe durumlarında kullanılır.

 Kantaron otu:  zayıf irade ve herkese evet demek zorunda kalanlar için kullanılır. Bir nevi Hayır demeyi öğretir.

 Cerato otu:  tek başınıza karar alamadığınız  durumlarda ya da herhangi bir karar için başka birilerine sormak zorunda hissettiğiniz durumlarda kullanılır.

 Kestane tomurcuğu:  kestane tomurcuğu bach terapisi uygulaması sırasında  en çok kullanılan bitkilerden biridir.  Kestane tomurcuğunun iyi geldiği  durumlardan biri de hatalardan ders çıkarmamaktır.  Hatalarınızdan ders çıkarmıyorsanız.Sürekli aynı hataları tekrarlıyorsanız  ve bu durumdan kurtulamıyorsanız kestane tomurcuğu özü bach terapisinde kullanılır.

 

 Hindiba özü: bencil sürekli kendini düşünen karşısındakini dinlemeyen ve mal mülk düşmanı olan kişiler tarafından kullanılması önerilir.

hindiba bach çiçeği

 Orman asması bitkisi:  orman Asması bitkisi Hayalperest olanlarda dikkat ve ilgi dağınıklığı olan kişiler tarafından kullanılması önerilir.

 Yaban elması özü:  geçmişte yapılan hatalardan dolayı kendine kin duyulan kişiler tarafından kullanılması önerilir.  Geçmişte yaptığımız bir hatadan ötürü kendinize affedemiyor  ve sürekli aklınıza geliyorsa yaban elması kullanılması önerilir.

 Karaağaç özü: büyük sorumluluklar aldığınızı hissettiğinizde ve bu sorumluluğun size yaşattığı duygudurum bozukluğunun giderilmesi için kullanılır.

Katır tırnağı özü:  umutsuzluk Gelecek kaygısı ve hayal kurma zorluğu yaşayanlar tarafından kullanılması önerilir.

 Çobanpüskülü:  Çoban püskülü bitkisi Bach çiçekleri terapisi uygulamasında oldukça sık kullanılan bir bitki özüdür.  Çoban püskülü nun iyi geldiği rahatsızlık ise etrafınızdaki kişilere kin duyma kıskançlık ve düşmanlık hisseden kişilerce kullanılması önerilir.

 Sabır otu özü:  sabır otu özü tezcanlı olan kişilerce ve sabredemeyen her şeyin hemen olmasını isteyen kişilerce kullanılması önerilir.

orman asması bach terapisi çiçeği

orman asması bach terapisi çiçeği

 Hardal otu özü:  Hardal otu özü Derin kasvet ve iç dünyada üzüntüden kurtulamama durumunda kullanılır.

 Meşe özü: Tükenmişlik hissediyorsanız fakat mücadeleye devam etmek istiyorsanız özünün bak terapisinde Size iyi geleceğini belirtiyor uzmanlar.

 Zeytin ağacı özü:  enerji düşüklüğü yaşıyorsanız, bazı şeyleri yetişemiyorsanız. Çevrenizdeki kişiler size daha hareketli geliyor ise zeytin ağacı özü kullanmanız önerilmektedir

Bach çiçekleri terapisi nedir? Nasıl uygulanır? Bach çiçekleri hangileridir Bu yazımızda bunlardan bahsettik hepinize teşekkür ederim.

Sorularınız varsa yorumlarda sorabilirsiniz.

 

DİĞER YAZILARIM:

Bach Çiçekleri Terapisi Nedir? Çiçekler Nelerdir?

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general