Bach Çiçekleri Terapisi Nedir? Çiçekler Nelerdir?

Merhaba değerli okuyucularımız Bach çiçekleri terapisi yazımızda sizlere bach çiçekleri nelerdir? Hangileri ve ne işe yarar gibi soruları yanıtladık.

Bu yazımızda sizlere bahsedeceğimiz konu başlıklarını aşağıda sıralayalım.

  1. Bach çiçekleri tarihi
  2. Bach çiçekleri hangileri?
  3. Bach çiçekleri anlamları?
  4. Bach terapisi nasıl yapılır?
  5. Bach çiçekleri nerede satılır?

Bach Çiçekleri Tarihi Nedir?

Edward Bach (1886 – 1936) döneminin önemli bir doktoru ve bakteriyologudur. Araştırmalarını yaptığı dönemde insanlarda 38 adet duygu durum bozukluğu bulunduğunu belirledi. Böylece bu duygu durum bozukluklarının her biri için çiçekler denedi ve tespitlerde bulundu. Doktorumuza göre insanın her türlü fiziksel rahatsızlığının altında duygusal bir bozukluk bulunmaktadır. Bu duygu bozuklukları bizlerde fiziksel izler bırakmaktadır.

Edward Bach’a göre bu duygu bozukluklarımızdan etkilenmemek için bir şeyler yapmalıyız. Duygularımızı dengelemeli, hayat enerjimizi ve sevincimizi kaybetmeden yaşamımıza devam etmeliyiz. Böylece Bach terapisi isimli bir terapi bulmuş ve ihtiyaç anında kullanabileceğimiz iksirler hazırlamıştır.

Bach Çiçekleri Hangileridir?

1 Kasık Otu: Mutluymuş gibi davranıyorsanız kullanılmalı

kasık otu bach terapisi

kasık otu bach terapisi

2 Kavak: Sebepsiz yere ürküyor ve genel anlamda tedirginseniz.

 

 

 

3 Kayın: Hoş görüyü temsil eder. Çevrenizdekileri sürekli eleştiriyor ve tahammül edemiyorsanız.

kayın bach çiçekleri hangileri

kayın bach çiçekleri hangileri

 

 

 

 

 

 

 

 

4 Kantaryon: Hayır deme çiçeği. İyi niyetinizden dolayı sürekli kullanıldığınızı düşünüyorsanız.

bach terapi çiçekleri

bach terapi çiçekleri

 

 

 

 

 

 

5 Erik Çiçeği: Dinginlik verir. Kendinizi kontrol etmekte zorlanıyorsanız.

dinginlik çiçeği

dinginlik çiçeği

 

 

 

 

 

6 Kestane Tomurcuğu: Öğrenme çiçeğidir. Aynı hataları sürekli yaptığınızı düşünüyorsanız..

bach terapisi kestane tomurcuğu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 Hindiba Çiçeği: Bencil ve düşüncesizler için

hindiba bach çiçeği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 Orman asması çiçeği: Gerçeklik çiçeğidir. Hayalperest ve sürekli derin düşüncelere dalan kişilerin çiçeği.

orman asması bach terapisi çiçeği

orman asması bach terapisi çiçeği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bunun gibi bir çok çiçek belirlenmiş ve bu çiçeklere anlamlar yüklenmiş. Bu çiçeklerle hazırlanan karışımların kullanıldığı terapiye BACH Terapisi denmektedir. Duygu bozuklukları olanlar, hayal perest veya yaptığı hatalardan ders almayanlar gibi sık görülen davranışların çiçeklerini burada sıralamaya çalıştım.

Bach Çiçekleri İlaç Mı?

Adı geçen çiçekler maalesef ilaç değildir. İlaç olarak kullanımı, yenmesi veya suyunun içilmesi gibi konular Bach terapisi ile bağdaşmamaktadır. Bu çiçeklerin özlerinin yada fiziksel yapılarını değil de enerjisini kullanmayı amaç edinmiş bir terapidir. Bu uygulamada amaç kişinin duygu durumuna göre belirlenen çiçeğin enerjisini veya paternini kullanmaktır. İlaç olarak bahsetmek doğru değildir.

Bach Terapisi Nasıl Yapılır?

Bach terapisi nasıl yapılır diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Bu terapi kişilerin kendi kendine uygulaması nerdeyse imkansız olan bir uygulama. Öncelikle hassas eğitimlerden geçmelisiniz. Duygu durumları ve hangi çiçek özlerinin neye iyi geldiğini bilmelisiniz.

Kaynat iç veya  sür gibi bir uygulama mümkün olmadığından bu çiçeklerin hangi durumlara iyi geldiğini bilmelisiniz. Profesyonelce eğitim almış kişilerce uygulanan bu terapi bireysel olarak uygulanmaya kapalıdır. Bu uygulamayı yapan profesyonel merkezlerle tanışmalı ve detaylı olarak bilgi almalısınız uygulamanın yapılış amacı şöyle;

 öncelikle  sizlerin duygu durumu belirleniyor.  Bu dönemde Duygun durumunuza göre hangi bitkiler iyi geliyor Belirleniyor.  yaklaşık olarak Terapiye başladıktan 1 hafta ile 2 hafta arasında etkileri görülmeye başlanıyor.  terapinin etkileri 1 gün ve 3 gün arasında da görüldüğü de oluyor.  yaklaşık 1 ay süren tedavi süresince Ara ara artık tedavide işlevini yitiren bitkiler çıkarılıyor.  belirli bir kaç Bitki ile tedaviye devam ediliyor.  1 ay sonunda kişi kendini değişmiş ve artık eski davranışlarından Kurtulmuş olarak hissediyor.  bach terapisi sonunda kişilerin duygu ve düşüncelerinde değişiklik olmazsa tedavi uzatılabiliyor.

Internet üzerinden Ulaştığınız terapi uygulayan merkezler  sizlerden form doldurmanızı istiyorlar.  Doldurduğunuz forumlara göre Duygu durumunuz belirleniyor.  Duygu durum bozukluğunuza göre de size iyi gelen bitkiler tespit ediliyor.  duygu durum bozukluğunuza iyi gelen bitkiler size özel karışımlar haline getiriliyor.  karışımlar sizlere kargoları ile gönderilerek belirlenen saatler arasında  dil altına sprey yardımıyla kullanmanız isteniyor.  Bir veya iki hafta geçtikten sonra size yeni kürler gönderiliyor.  Yeni gönderilen kürlerde işlevini yitirmiş olan bitkiler çıkarılmış oluyor.  2 hafta sonra yeni gelen spreyleri dil altına sıkmanız isteniyor.  size yardımcı olan doktor veya Terapist durumunuzu sürekli kontrol ediyor. 1 ay sonra terapiniz bitiyor ve sizden nasıl hissettiğinize dair yeni formlar isteniyor. Bu formlara göre tedavinizin başarı oranı hesaplanıyor. Tedavi veya terapi işe yaramazsa 2 ay sonra yeniden terapiye başlayabiliyorsunuz.

Bach çiçekleri terapisi yazımızında sonuna geldik. Sormak istedikleriniz varsa yorumlarda sorabilirsiniz.

DİĞER YAZILARIM:

Fransız Askısı Yaptıran Ünlüler Kimler? 2022

İple Yüz Gerdirme Uygulaması Nasıl Yapılır?

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general