Bancor (BNT) Coin Yorum ve Kurucusu Kim

Bancor (BNT) Coin Yorum ve Geleceği yazımızda; Bancor coin kurucusu, sahibi ve hangi ülkenin konularını da detayları ile inceledik.

ATH’sinden oldukça uzakta seyreden Bancor (BNT) Yorumları genellikle geçmişe dayalı olmadığından performansı ile ilgili net bilgilere ulaşmakta sadece grafikler aracılığıyla mümkün oluyor. Bancor 2021 yılını verimli geçirmiş olsa da ATH’sini 2018’de gerçekleştirmiş ve en düşük seviyesini ise ATH’sinden tam iki sene sonra yani 2020’de görmüştür. Buradan da anlaşılacağı gibi eski bir kripto para birimi olan Bancor ticaret uzmanlarının ve analistlerin geçmişte hakkında çokça konuştuğu; fakat günümüzde popülerliğini kaybetse de iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biridir. Bancor’un 2021’i tam anlamıyla yükselişte geçirdiğini, birinci ve ikinci çeyrekte yükseldiğini ve son iki çeyrekte ise durağan seyrettiğini görmekteyiz. Bancor performans bakımından olumlu işaretler veren bir kripto para birimidir.

Bancor (BNT) Coin Kurucusu

2016 Yılında kurulan BNT şirketinin kurucuları: Galia Benartzi, Guy Benartzi, Eyal Hertzog, and Yudi Levi’dir. Yönetimde hala yer almaktadırlar.

Bancor (BNT) Coin Hangi Ülkenin

Bancor coin İsviçre ve İsrail ortaklığı ile kurulan bir girişimdir.

bnt coin grafik

bnt coin grafik

Bancor (BNT) Geleceği

Kısa vadece Bancor’dan yüksek performans beklemek pek mümkün gözükmese de önümüzdeki yıllarda yani orta ve uzun vadede BNT belirtecinin büyük bir çıkış yakalaması muhtemeldir. Sunduğu hizmetler ve vaadlerine baktığımızda Bancor’un gelenekselleşmiş tüm vaadlerin dışında bir algı oluşturduğunu ve bunun da gelecekte ilgi çekici bir hal alabileceğini öngörebiliriz. Bancor, fiyat performansı olarak şu an popüler kripto para birimlerinin gerisinde kalmış olsa da ilk yüze girmeyi başarmış olması ve arzının büyük bir çoğunluğunun dolaşımda olması sebebiyle güven verici kriptolardan biridir demek mümkün. Bancor ticareti yapmak isteyenlerin uzun vadeli yatırıma sabırla yaklaşan kullanıcılar olması gerektiğini belirtmekte fayda var. Bu yazılanların hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir.

Bancor (BNT) Nedir?

Bancor, kripto para birimlerinin zincir üstü takas işlemlerini yöneten birkaç akıllı sözleşmenin bir araya gelmesinden meydana gelmektedir. Protokol, borsaya olmadan token’leri dönüştürebilmeyi mümkün hale getiriyor. Protokolün akıllı sözleşmeleri, ağda bulunan kripto para birimlerini birbirlerine bağladığı belirtilen likidite havuzlarını yönetmektedir. Ağın yerel para birimi, Bancor Network Token veya BNT olarak adlandırılmaktadır. Bancor ve Uniswap, yeni nesil DeFi trendinin liderleri olarak gösterilmektedir. 2017 yılında Eyal Hertzog, Yudi Levi, Galia ve Guy Benartzi tarafından kurulan Bancor, ismini 70 yıl önceki bir terimden, John Maynard Keynes’a atfedilerek almıştır. Bancor kelimesi 70 yıl önce uluslar üstü para birimi anlamına gelmekteydi.

Bancor (BNT) Grafik

Eski bir kripto para birimi olmasından dolayı 2021 yılını baz alarak grafiklerini incelediğimiz Bankor (BNT)’nin erken yatırımcılar için geçtiğimiz yılın tamamını verimli geçirdiğini söylemek mümkün. Yılın ilk iki çeyreğinde beklenenin üstünde yükseliş göstermiş olsa da ATH’sini 9 Ocak 2018’de 10.72 dolar seviyesinden işlem görerek gerçekleştirmiştir. Bancor en düşük seviyesini ise 13 Mart 2020’de 0.120935 dolardan işlem görerek gerçekleştirmiştir. Yazım esnasında 3.27 dolardan işlem gören Bancor, ATH’sinin yaklaşık %70 gerisindedir.

bnt coin grafik

bnt coin grafik

Bancor (BNT) Nereden Alınır?

Eski bir kripto para birimi olması münasebetiyle Bancor (BNT) birçok borsada listelenmiştir. Borsalardan bazıları şöyledir:

 • Conibase Exchange
 • Binance
 • FTX
 • Bithumb
 • Huobi Global
 • Bybit
 • KuCoin
 • Gemini
 • Kraken
 • Coinone
 • Bitfinex
 • Bittrex
 • io

Bancor (BNT) Coin Yorum ve Geleceği yazımızda; Bancor coin kurucusu, sahibi ve hangi ülkenin konularını da detayları ile incelediğimiz yazımızın da sonuna geldik. Sormak istedikleriniz varsa yorumlarda sorabilirsiniz.

DİĞER YAZILARIM:

Secret (SCRT) Coin Yorum ve Kurucusu Kim?

CRO Coin Sahibi Kim? Kurucusu ve Hangi Ülkenin?

Kripto Para Kazanma Taktikleri 2022 GÜNCEL

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general