Bitay Nedir? Bitay Teknoloji Detayları 2022

Son aylarda çoğu kişinin merak ettiği Bitay Nedir ? Güvenilir midir? gibi bir çok sorunun yanıtını verdiğimiz yazımıza hoş geldiniz. Bitay Teknoloji çoğu kripto para girişimi gibi adını yaptığı kampanyalar ile duyurdu ve duyurmaya da devam ediyor. Özellikle 2019 yılında yaptığı ve 1000 TL ye kadar para kazan isimli kampanyası ile bir çok yeni üye kazandı. Kampanyada sadece borsaya kayıt olup kimlik onayı yaparak 20 tl kazana biliyordunuz. Bu konu hakkında da aşağıda detayları yazdık.

NOT: Burada yazdıklarım tamamıyla kendi araştırmam ve fikrimdir. Herhangi bir yatırım tavsiyesi taşımamaktadır.

İşte bu yazıda konuyu detayları ile ele alıp sizlere aktarmaya çalışacağım.

İstanbul merkezli Bitay Teknoloji Yıldız Teknik Üniversitemizin Teknopark’ından çıkan bir kirpto para girişimidir diyebiliriz. Girişimi kelimesi biraz az kalır bu proje için artık Bitay büyük bir Kripto para borsası olarak yoluna emin adımlarla ilerliyor. Kurucu ekip aslında kripto para sektörüne pek yabancı değil. Dünyaca ünlü bir borsanın Türkiye’deki çözüm ortaklarından biri. Hangi borsa diyecek olursanız tabii ki Huobi Global.

Huobi Global borsasının Ülkemizde sorun çözüm ortağı olmaları kurucuların ne kadar yetenekli olduğu konusunda bir fikir verebilir.

Bitay Borsasının Kuruluş Tarihi

Bu Yazıda Karşılaşacağınız Konular

28 Aralık 2018 de kurulan bu borsa sadece ülkemizde değil dünya çapından da müşteri edinmeye odaklanmış. Öyle ki ülkemizden bulunan köklü kripto para borsalarından bile daha fazla coin listelenmiş durumda.

Bitay Kripto para borsası şuan tam tamına 30 kripto parayı destekliyor. Üstelik Türk lirasını da desteklemekte. İste Tl göndererek isterseniz de kripto para transfer ederek alım satım işlemlerine hemen başlayabiliyorsunuz.

Sitenin ne kadar iddialı olduğunu anlamak için mobil uygulamalarını indirerek kullanım kolaylılığı ve gelişmiş arayüzüne bakabilirsiniz. Gerçekten çok güze iş çıkarmışlar çok emek vermişler.

Bitay Kurucu ekibi aslında kripto para sektörüne çözümler üretmek için uzun zamandır çalışmaktaydı. Hatta uluslararası borsaların da dikkatini çeken ekip onlara da çözüm ortaklığı desteği sunmaktadır. Özellikle Huobi Global borsasının Türkiye çözüm ortaklarıdır. Bitay Nedir yazımızın devamında bu borsaya nasıl kayıt olunuyor onu da konuşalım.

Bitay Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

Bitay Borsası Kimlik Onayı İstiyor mu?

Evet, dünyanın çoğu büyük borsaları gibi Bitay borsası da sizlerden kimlik onayı istiyor. Bu aslında borsalara özgü bir politika değildir. Devletlerin kullanıcını tanı politikası kapsamında zorunlu kıldığı bir şeydir. Yani borsaların devletlere karşı olan bir yükümlülüğüdür.

Kimlik onayı yaparken sizi çok zorlamaz. Kimlik fotokopisi veya kağıda yazılan yazı ile yüzünüzün göründüğü bir resim istemez. T.C. Kimlik numaranız ve seri numarası ile e devlet üzeriden karşılaştırma yaparak otomatik olarak kimliğinizi onaylar.

Bitay Kredi Kartı İle Kripto Para Satın Alma?

Bitay Teknolji yaptığı girişim ve verdiği emeklerle Türkiye’de il kredi kartı ile bitcoin alınan borsa olma unvanına sahip oldu. Evet Bitay Kirpto para borsası kredi kartı ile kripto para alınmasını destekliyor. Diğer Türk borsalarında hatta global borsaların çoğunda bile kredi kartı ile kripto para alımı yok maalesef. Bu borsada hangi coinleri kredi kartı ile alabilirsiniz bunları da sizler için yazdım.

Bakınız;

Bitcoin
Ethereum
Stellar
Tron
Litecoin
Bitcoincash

Bitay borsasının CEO’su Niyazi YILMAZ konuyla ilgili yaptığı açıklamada şuan için bitcoin, bitcoin cash, ethereum, stellar, tron ve lite coin paritelerinin kredi kartı ile alınabileceğini söyledi.

Bitay’da Kredi Kartı İle Nasıl Bitcoin Alınır?

Siteye üye olarak hesabınızı doğruladıktan sonra ana ekranda bulunan “Hemen Al” bölümüne tıklayın ve Siplex seçeneğini seçin.  Bitay borsasında kredi kartı ile bitcoin veya türevi kripto paraları satın almak için 50 dolarlık bir sınırınız bulunuyor. Yani 50 dolar aşağısında kredi kartı ile alım yapamıyorsunuz. Bunu unutmamalısınız. Minimum 50$ lık alım yapmalısınız.

Borsa VISA ve MasterCard alt yapılı kredi kartlarını destekliyor. Bunun dışında bulunan kredi kartları ile alım yapamazsınız.

Simplex ile satın aldığınız coin 10 dakika ile 30 dakika arasında hesabınıza yansımış oluyor. Bazı satın alma işlemlerinde borsanızda kullandığınız mail adresinize onay linki gelebiliyor. Mail adresinizi arada kontrol etmeniz gerekebiliyor. Bitay Nedir yazımıza defam ederken yakın zamanda yapılan bir airdrop kampanyasına da değinmek isterim.

Bitay Borsası Airdrop Kampanyası ?

10 Kasım 2019 yılında bitay borsasının başlattığı bir kampanya da borsaya kayıt olan her kullanıcı için 20 TL veriliyordu. Kayıt olduktan sonra kimilk onayı yapırma şartı da vardı tabii. Üstelik referans kodunuzla kayıt olan her kullanıcı başına da 20 TL almaya hak kazanıyordunuz. Bu kampanya borsamızın adını duyurulmasında oldukça ses getirdi diyebiliriz.

Bir diğer üniversite girişimi olan BitExen borsasıda benzer bir airdrop ile güzel geri dönüşümler elde etmişti.

Bu borsanın blog kısmıda da bulunmakta, çeşitli coinler ile ilgili gelişmelerin sıkça paylaşıldığı ve açıklandığı yazılardan paylaşılıyor.

Bitay Hakkında Ekşi Sözlük Yorumları

Bu borsa hakkında ekşi sözlükte de konuşulmuş. Ekşi sözlükte post açılmasında en etkili neden tabii ki Airdrop kampanyası olmuş. 1000 BTY token kazandıran kampanyayı duyan ve borsayı araştıran sözlük yazarları airdrop’a katılmışlar gibi görünüyor. Ekşide yapılan yorumlara bakılırsa kampanya hoşlarına gitmiş ki yazarlar referans kodu dağıtmaya başlamış 🙂

Yaklaşık 30 yorumun yapıldığı sayfada ilginç yorumlarda görmek mümkün. Genel olarak huobi global’in çözüm ortakları konusu dönmüş.

Bitay Akademi Eğitimleri Nelerdir?

Bitay teknolojinin ekibi üniversitelerde isteyen kişilere ücretli veya ücretsiz eğitimler vermekte ve blockchain teknolojisini anlatmaktadır. Bitay akademi Blockchainden tutunda profesyonel teknik analiz eğitimlerine varana kadar hepsini ücretsiz veriyor. Üniversiteler ile birlikte çalışan eğitmenler eğer şartlar uygunsa istenilen üniversiteye giderek eğitim veriyorlar.

Eğitim konularını şu siteden görebilirsiniz. Size uygun eğitimlere de katılım sağlayabilirsiniz. https://www.bitay.com/join-course

İstanbul Teknik Üniversitesinde verilen eğitim kayıtlarına da bu linkten ulaşabilirsiniz. İTÜ GİRİŞİM

Bitay Nedir konulu yazımızın da sonuna gelmiş bulunuyoruz. Sizlere konu ile ilgili merak edilen ne varsa tek bir yazı içinde sunmaya çalıştık. Bir rehber haline gelmesi içinde Kaydolma ve kredi kartı ile alım satım nasıl yapılır hakkında detaylı yazılar da gelmeye devam edecek.

Eğer sizlerinde merak ettiği konular varsa bana yorumlarda sorabilirsiniz elimden geldiği kadar cevaplamaya çalışıyorum. Son olarak eklemem gerekirse burada yazdıklarım tamamıyla kendi araştırmam ve fikrimdir. Herhangi bir yatırım tavsiyesi taşımamaktadır. Sizlerde lütfen kendi araştırmalarınızı yaparak kararlar alınız.

Diğer yazılarımı da okumak isterseniz alt tarafa bıraktım.
CryptoRobo Nedir ?

Bitcoin Toplama Siteleri ve Programlara 2022

Bitcoin Dolandırıcılığı Nedir? 2022

Etiketler:

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general