Bitcoin ve Ethereum Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bitcoin ve Ethereum Arasındaki Farklar Nelerdir? yazımızda sizlere bitcoin mi ethererum mu konusundan da bahsedeceğiz

Bitcoin piyasada bulunan en değerli kripto para birimi olarak varlığını sürdürmeye devam ediyor. Son zamanlarda tekrar patlamaya başlamasıyla birlikte fiyatlarında ciddi bir artış olduğunu görmek hiç de zor olmayacaktır. Bitcoin’de meydana gelen bu denli yükselişler insanların gözünde önemli bir temsil örneği oluşturuyor çünkü insanlar bu yolla binlerce lira hatta belki de yüz binlerce liralar kazananları gördükçe kripto paralara karşı merakları da bu yönde artmaya devam ediyor. Bitcoin’in durmak bilmeyen yükselişiyle birlikte yıllar önce Ethereum’da piyasaya girdi ve şu günlerde Bitcoin’in ardından 2. sıraya yazılmaya en uygun kripto para olduğunu söylemek doğru olacaktır. Birçok kişinin merak ettiği gibi Bitcoin ve Ethereum arasındaki farklar nelerdir sorusu gerçekten de önemli bir soru. Çünkü bu ikisi arasındaki farkı bilmek uzun dönemli olarak yatırımcılara büyük katkılar sağlayacaktır ve yatırımcıların uzun vade de kazançlarını uçurmasına yardımcı olacaktır. İki popüler kripto para arasındaki en belirgin fark, Ethereum’un programlanabilir olmasıdır. Ethereum’un en önemli özelliği akıllı sözleşme sistemidir. Akıllı sözleşmeler, yani komut dosyaları, ağın geneline dağıtılır ve talep edildiğinde Ethereum düğümlerine katılır. Bitcoin anonimdir ve işlem yapma özgürlüğü kimliklere bağlı değildir.

Bitcoin mi Ethereum mu?


Bu soru son zamanlarda oldukça fazla duyulmaya başlandı. İnsanların çoğunluğu, özellikle de yatırım yapma fikrinde olanlar Bitcoin mi Ethereum mu? sorusuna merak saldılar. Çünkü bu iki para birimi de uzun dönemli düşünüldüğünde büyük patlamalar yaşayabilir. Hatta öyle ki bazıları Bitcoin’in 100 Bin dolar düzeylerini görme ihtimalinin olduğunu söylüyorlar. Peki bu ne kadar mümkün? Benzer bir patlama Ethereum için olabilir mi? İşte bunların hepsinin büyük soru işaretleri olduğunu söyleyebiliriz. Ancak uzun dönemli olarak bakıldığında ikisi de tarihlerinin en iyi dönemlerini yaşıyor olabilirler ve daha sonra buraları tekrar görüp görmeyecekleri tamamıyla meçhul. İşte bu durumlar Bitcoin ve Ethereum arasında kalınmasına sebep oluyor. Bu yüzden kesin bir şey söylemeden piyasayı takip etmek çok daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Bu durumda Bitcoin ve Ethereum arasındaki farklar nelerdir gibi soruların da yanıtlarına hâkim olmak ve bunlarla birlikte hareket ederek yatırım tercihi yapmak en doğrusudur.

Hangi Kripto Paraya Yatırım Yapılmalı?


Konuyla ilgili olarak çok fazla şey söylemek mümkün. Hatta saatlerce bu konuyla ilgili sohbet edilebilir. Ancak bu soru yatırım tavsiyesi olarak değerlendirildiği takdir de ciddi anlamda sorunlara yol açabilir. Bu gibi nedenler dolayısıyla hangi kripto paraya yatırım yapmalıyım sorusuna direkt olarak bir cevap üretmek doğru olmayacaktır. Uzun vade de yatırım yaptığınız kripto paradan ziyade ne kadar bilgili ve sabırlı olduğunuz sizin burada kazançlı çıkmanızı sağlayacaktır. İşte tüm bu durumlar hangi kripto paraya yatırım yapacağınıza dair yöneliminizi belirlemenizde size destek olacak püf noktalar olarak düşünülebilir. Genel perspektiflerden incelendiğinde Bitcoin daha değerli bir para birimi olsa da tam olarak şu daha iyidir ya da şu daha kötüdür gibi bir sıralama yapmak bu para birimleri için kesinlikle doğru bir yaklaşımı temsil etmeyecektir. Bu gibi durumlarda mantıklı seçimler yapmak tamamen yatırımcının kendi sorumluluğunda ve seçimleriyle ilgilidir.

Bitcoin ve Ethereum Arasındaki Farklar yazımızında sonuna geldik sormak istedikleriniz varsa yorumlarda sorabilirsiniz..

DİĞER YAZILARIM:

Akarsularda Altın Arama Yasal Mı?

COSMOS COİN(ATOM) Sahibi Kim? Hangi Ülkenin?

YFI Coin Sahibi, Kurucusu Kim? Hangi Ülkenin?

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general