Bitcoin Yasal mı? 2022 GÜNCEL

Bitcoin Yasal mı? Bitcoin Oyunu Nedir? yazımızda sizlere bitcoin Türkiye’de yasal mı? gibi soruların da net yanıtlarını verdik..

Günümüzün en kıymetli para birimlerinden olan Bitcoin bugünlerde o kadar değerlendi ki tam olarak 545.000 Türk Lirasından daha yüksek bir değere sahip. Yalnızca 1 Bitcoin bu kadar değerliyken ve BTC değeri hala artmaktayken insanların Bitcoin’in yasal olup olmadığıyla ilgili detayları merak etmeleri çok anlaşılabilir oluyor. Çünkü birçok kişi gerçekten de Bitcoin ile ilgili olarak para kazanmak ve yatırımlar yapmak isteyebiliyor. Bu durumda haliyle insanların bu para birimine yönelik olarak yoğun bir ilgiye sahip olmasına neden olabiliyor. Genel anlamıyla Bitcoin yasal mı? sorusu incelendiği takdirde görülecektir ki bu konu tam olarak netleşmiş bir yapıya sahip değil. Bitcoin, yapısı itibariyle tamamıyla anonim kalma güvencesi verdiğinden dolayı hangi işlemlerin kimler tarafından yapıldığını anlamak gerçekten çok güç. Böylesi bir durum yasa koruyucuları için yoğun bir endişeye sebep oluyor. Çünkü zaten Bitcoin’i bugünlere getiren en önemli özelliklerinden birisi tamamıyla anonim olmaya dayanıyor.

Bitcoin Türkiye’de Yasal mı?


Ülkelerin birçoğu doğal bir şekilde dönen parayı denetlemek istiyor. Bu durum oldukça doğal çünkü aksi durumda vergilerle ilgili problemler yaşanabilir. Ancak Bitcoin yapısı itibariyle anonim bir para birimi olduğundan dolayı tam anlamıyla buna olanak vermiyor denebilir. Yine de bugünlerde bakıldığında Bitcoin tam olarak yasa dışı demek doğru olmayacaktır. Zaten şahısların online olarak işlem yaptığı Bitcoin yapıları mevcuttur ve bu yapılar tamamıyla yasaldır. Haliyle Bitcoin ticareti yapmak şimdilik Türkiye’de tam anlamıyla yasaldır demek doğru olacaktır. İşte bu konular Bitcoin Türkiye’de yasal mı sorusuna genel anlamıyla bir cevap niteliği taşıyacaktır. Yine de hala ortada bir belirsizlik olduğu ve bu belirsizliğin tüm dünya genelinde devam ettiği gerçeği inkâr edilemez denebilir.

bitcoin yasal mı

bitcoin yasal mı

Bitcoin ülkemizde yasa dışı olsaydı BTCTürk, Paribu gibi büyük ve yasal TÜRK borsaları bu denli büyük işlemler yapamazdı. BTCTürk borsasının Bir spor klübüne forma reklamı verip sponsor olduğu da bilinmekte. Bu borsaların TV reklamlarında Haluk Levent ve Emre Aydın gibi ünlü sanatçılarda oynamakta.

Diğer Ülkelerde Bitcoin Yasal mı?


Bitcoin merkeziyetsiz bir para birimi olduğundan dolayı birçok ülke BTC adlı para birimine biraz mesafeli yaklaşmıştı. Ancak son yıllarda Bitcoin öylesine değerlendi ki ve insanlar Bitcoin ile ilgili olarak o kadar çok işlem yapmaya başladı ki ülkeler buradan gelecek olan vergileri hesaba katmaya ve haliyle de bu kripto parayı faydalı bir araç olarak kullanmaya başladılar. Tüm bu gelişmeler ile ABD ve Avrupa ülkelerinin çoğunda Bitcoin’in yasal olduğuna yönelik düşünceler ortaya çıktı ve açıkçası aksini belirten bir durumda mevcut değil. Sonuçta bu ticaretler ülkeler bazında da oldukça yararlı olmaya devam ediyor. Diğer ülkelerde Bitcoin yasal mı sorusuna yönelik olarak bu cevaplar büyük oranda yeterli olacaktır. 2009 Yılında ortaya çıkan Bitcoin’in bugün geldiği nokta oldukça ilginç ve şaşırtıcı. Birçok kişi Bitcoin ile ilgili olarak farklı bir tutum içine girmiş durumda. Ancak genel manasıyla bakıldığında bitcoin birçok kişiye ciddi anlamda kazanç getirmişti ve bu durumda birçok kişinin çok işine gelmişti. Tüm bu durumlar Bitcoin yasal mı sorusuna da direkt olarak bir cevap olarak ortaya çıktı. Yani gerçekten de başlarda yasal olup olmadığı belli olmayan Bitcoin bugün yasal kurumlar tarafından gayet yoğun ticareti yapılan bir para birimine dönüştü.

Bitcoin Yasal mı? Bitcoin Oyunu Nedir? yazımız da sona geldik. Sorularınız varsa yorum kısmında sorabilirsiniz..

DİĞER YAZILARIM:

Binance Kurucusu CZ Kimdir? CZ Ne Demek?

ROSE Coin Sahibi Kim? Kurucusu ve Hangi ülkenin?

CHZ Coin Yorum ve Geleceği – GÜNCEL

 

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general