Cardano (ADA) Coin Yorum ve Geleceği

Cardano (ADA) coin Yorum ve geleceğini detayları ile aldığımız yazımızda; Ada coin grafik, Ada coin nedir ve ada coin nereden alınır sorularının yanıtını verdik.

Kripto para meraklılarının yakından takip ettiği Cardano, hız ve ölçeklenebilirliğe odaklanmaktadır. 7 senedir piyasada faaliyet halinde olan proje, cüzdan sayısında 2 milyonu geçmeyi başardı. Geliştirici ekip tarafından aktarılan bilgilere göre Cardano’nun blok boyutunun, 8 KB artırılarak 72 KB’ye çıkarılması planlanıyor. Tüm bu unsurlar göz önüne alındığında ciddi bir ilerlemenin söz konusu olduğu söylenebilir. Cardano’nun en büyük avantajlardan biri, kullanıcıların ihtiyaçlarını düzenleyicilerin talepleriyle dengeleyecek ve gizliliği düzenleme ile birleştirecek şekilde olmasıdır. Yeni düzenlenmiş bilgi işlem tarzının, herkese eşit finansal hizmetlere açık erişim sağlayarak daha fazla finansal katılımı sağlaması, projenin birincil amaçlarından biridir. Cardano (ADA) yorumları genellikle olumlu bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bunun nedeni de sık yapılan güncellemeler, ortaklıklar, finansman turları ve ekibin genişletilmesidir. Önde gelen kripto para analistleri özellikle 2022 senesinde Cardano’dan (ADA) ciddi atılımlar bekliyor.

Cardano (ADA) Coin Geleceği

2015 senesinde kripto para piyasasına adım atan Cardano (ADA), 2020 senesine kadar durgun bir ilerleme sergiledi. Ancak 2021 senesinde ADA destekçilerini heyecanlandıran pek çok gelişme yaşandı. Projenin kurucusu Charles Hoskinson, büyük bir Afrika turu gerçekleştirdi. Ülkelerin yüksek makamları ile görüşmeler yapan Hoskinson, Cardano blok zincirinin kullanım alanını arttırmak adına çeşitli ortaklıklar kurmaya başladı. Ek olarak blockchain trafiğinde 1 yılda 20 kat artış gözlemlendi. Ekip bu dönemde 2 güncelleme ile kullanıcıların karşısına çıktı. Özellikle Alonzo hard forkuyla blok zinciri üzerinde akıllı sözleşme geliştirmek mümkün hale geldi. Bunun yanında geliştirici ekibi Plutus komut dosyalarının bellek sınırının %12,5 artırılacağını ve işlem başına bellek biriminin 11,25 milyona çıkarılacağını ifade etti. Hoskinson, Cardano’ya yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu çalışmalar ilerleyen zamanlarda meyvelerini verebilir.

Cardano (ADA) Coin Nedir?

Cardano (ADA) projesinin birincil hedefi, akıllı sözleşmeler için halka açık bir blok zinciri platformu çalıştırmaktır. Cardano, açık kaynaklı bir projedir. Projenin kripto para birimine ‘’ADA’’ denilmektedir. Proje, İsviçre merkezli Cardano Vakfı tarafından destekleniyor. Kurucusu ise eski Ethereum CEO’su ve matematikçi Charles Hoskinson’dur. Hoskinson ek olarak BitShares’in de kurucularından biridir. Cardano’nun ismi oluşturulurken Gerolamo Cardano’dan esinlenilmiştir. Projenin ekibi, alanında uzman akademisyenler ve mühendislerden oluşmaktadır.

Cardano (ADA) grafik

Cardano (ADA) 24 aylık süreçte en büyük zirvesini 2021’in mart ayında 2,96 dolar ile gerçekleştirdi. Diğer aylarda ciddi gerilemeler yaşayan coin, ayı piyasasına mağlup düştü ve 5 Ocak itibariyle 1,5 dolardan kendine alıcı buluyor.

ada coin yorum

Cardano Coin Adetleri

Cardano Adetleri
Sirkülasyonda ki adet 33.513.357.264 ADA
Toplam Coin 33.948.368.466 ADA
Maksimum olacak miktar 45.000.000.000 ADA

Cardano (ADA) nereden alınır?

5 yılı aşkın süredir kripto para piyasasında işlem gören Cardano (ADA), borsalar açısından geniş bir yelpazeye sahip. ADA coini alıp satabileceğiniz en bilindik borsalar şunlardır:

  • Binance
  • Coinbase
  • KuCoin
  • Huobi Global
  • Paribu
  • BTCTurk
  • Bitexen
  • Bitci

Cardano (ADA) coin Yorum ve geleceğini detayları ile aldığımız yazımızında sonlarına geldik. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Yorum ve sorularınızı yorum kısmında sorabilirsiniz.

DİĞER YAZILARIM:

ALGO Yorum ve Geleceği ? GÜNCEL

Axie Infinity Yorum

Chromia (CHR) Coin Yorum ve Geleceği?

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general