COSMOS COİN(ATOM) Sahibi Kim? Hangi Ülkenin?

COSMOS COİN(ATOM) Sahibi Kim? Hangi Ülkenin? yazımızda sizlere ATOM Coin Nedir? ve Coin Arzları ne kadar konularında da bahsettik.

Cosmos ilk etapta 2014 yılında Silikon Vadisi Amerika Birleşik Devletleri’nde JAE KWON tarafından tasarlandı. Bir yıllık zaman zarfı sonucunda ETHAN BUCHMAN ekibe katılarak Cosmos projesinin gelişmesinde KWON’a destek oldu. KWON ve BUCHMAN birlik olup projenin platformu olan SDK’yı oluşturdular. Amaçları blockchain teknolojisinden bir haber olan bireysel kullanıcıların ilgisini çekip onları bu tarz teknolojinin imkanlarıyla tanıştırmaktı.

Atom coin sahibi kim

Atom coin sahibi kim

CoinMarketCap

COSMOS Coin (ATOM) Nedir?

Cosmos Ağı bulunana kadar Kripto paralar arasında soğuk bir savaş vardı. 2014 yılında kripto paralar arasındaki gereksiz savaşı sonlandırmak için ve aynı zamanda yeni bir token ekonomisinin temelini oluşturmak adına bütün kripto projelerini bir araya getirip iş birliği yapılabileceğini göstermiştir. Bununla da yetinmeyerek, bir kripto para olan Cosmos(Atom) döviz alım satımlarını, bir Blockchain İnternetini (loB) mümkün kılmıştır. Bir kripto para ağı olan Cosmosun belli bir merkezi yoktur. Cosmos ağı resmi coini olan Atom ile token ekonomisinin temelini oluşturup, bağımsız, ölçeklenebilir, birlikte çalışan blockchain’lerden oluşur.

Cosmos Ağının merkezi olmasa da ağını oluşturan bileşenleri vardır. Tendermint Core ve Inter-Blockchain Communications (IBC) protokolleri Cosmos Ağının temellerini oluşturur. Cosmos Ağına üye olan yatırımcılar, sistemin sağladığı Tendermint Core uygulamasıyla herkes kendi fikir birliği modelini BFT adı verilen sisteme uydurarak kendilerine sunulan merkezi olmayan dağıtık ağları entegre etmek için bu kutuda blok zinciri uygulamasını kullanabilmektelerdir.

Sonraki katman olan tüm bağımsız zincirler arasında iletişimi sağlayan ara katman olan IBC yani Bloklar Arası İletişim bağımsız hareket etse de ortak bir sistem mimarisini paylaşan birbirine bağlı hub adı verilen merkezi bölgeyi oluşturur. Token blockchainler arası veri, dijital varlık alışverirşi için anahtar görevi görür.

Kısaca ayrı zincirler bölgelere ayrılır yani ayrı zincirler merkezi olmayan uygulama ve intranetleri temsil ederler ve Cosmos Hub yani merkez aracılığıyla bağlanırlar. Veri ve değer transferlerini mümkün kılıp, işlemleri doğrulayıp çapraz zincir uyumu sağlayan hublardır. Cosmos SDK aracılığıyla Tendermint Core da köklü vaziyette diğer bölgelerden etkilenmeden, sistemin sunduğu kendi yazılım yığınlarıyla her biri kendi bağımsız yönetimini seçip yürütebilirler. Bir Proof-of-Work (POW) zinciri ile Tendermint Core da yer alan yerel PoS sistemi arasındaki dönüşümleri Pegged token’ler olan Peg Zone oluşturulmuştur. (Ethermint olarak adlandırılmış sabit bir Ethereum tokeni mevcut tek PEG ZONE dur.) Zaman içerinde güç de olsa gerçekleştirilmiş olan korumalı bir ortamda kendini geliştirme parçalarına sahip olan ve arkasına aldığı iyi finanse edilmiş desteğiyle Cosmos Ağı yoluna devam etmektedir.

Cosmos Coin (ATOM) Sahibi Kim?

JAE KWON ve ortağı ETHAN BUCHMAN

Cosmos Coin (ATOM) Hangi Ülkenin?

Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuş ve hali hazırda bu ülkeden yönetilmektedir.

 

ATOM COİN ARZI NE KADAR?

Cosmos da yıllık getiri doğrulayıcıların ücretleri sayılmadığında %8 ila%10 dur. Doğrulayıcılarınızı özenle ve titizlikle seçin ki kazanacağınız ödülleri garanti altına alın. Ayrıca delegasyon Cosmos ağından pasif gelir elde etme imkânı da sistemin yatırımcılarına yaptığı güzel bir kazanç kapısıdır.

Cosmos Arz
Dolaşan Arz 226.226.028 ATOM
Toplam Arz 284.010.631 ATOM
Maks Arz Veri Yok

COSMOS COİN(ATOM) Sahibi Kim? Hangi Ülkenin? yazımızın sonuna geldik sormak istediklerinizi yorumlarda sorabilirsiniz.

DİĞER YAZILARIM:

DOGE Coin Sahibi, Kurucusu Kim? Hangi Ülkenin?

DOGE Coin Sahibi, Kurucusu Kim? Hangi Ülkenin?

Tron TRX Coin Yorum ve Geleceği – GÜNCEL

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general