CRV Coin Sahibi Kim? Kurucusu ve Hangi Ülkenin? 

CRV Coin Sahibi Kim? Kurucusu ve Hangi Ülkenin? sorularına yanıt verdiğimiz makalede CRV coin nedir sorusuna da yanıt verdik..

Curve Dao Token (CRV) coin kripto para birimiyle ilgili işletmelerde türlü türlü tecrübeler edinmiş olan Rus bilim adamı Michael EGOROV tarafından bulunmuştur. Michael EGOROV bugün CRV Coin yani CURVE DAO TOKEN CEO’sudur. Rus bilim adamı olan Michael EGOROV 2015 senesinde gizliliği korunan altyapı ve protokoller ortaya çıkmasını sağlayan kripto para birimi işletmesi olan NUCYPHER’in kurucu ortağı ve CTO’suydu. Ayrıca merkezi olmayan banka ve kredi ağı LOAN Coin sisteminin kurucusuydu. Ocak 2020 yılında CRV yani CURVE DAO TOKEN’ni piyasaya sürdü.

crv coin grafik

crv coin grafik

Curve ve Curve Dao Token diğer bir adıyla CRV bugün merkezi olmayan finans DEFI ile aynı anlama gelmektedir. Ağustos 2020 de Curve, Curve Dao Token / CRV merkezi olmayan bir şirket içi kripto para birimi olarak kullanılan özerk bir organizasyon olan DAO’yu da başlatmış oldu. Sonuç olarak Rusya’nın bilim adamı tarafından keşfedilmesi CRV ‘nin bir Rus kripto para birimi olduğunun göstergesidir.

CRV Coin Nedir?

CRV yani CURVE DAO TOKEN Curve platformunda zamana göre oylama ve kripto paranızın değerini arttırabilen özelliklere sahip bir tokendir. Coin Marketcap verilerine göre Curve token piyasa hacmi bakımından ele alındığında 964. sırada yer almaktadır. Henüz çok genç bir token olan CRV’nin piyasa değeri 1,757,572 $ dolardır.

CRV Coin Sahibi Kim?

Ocak 2020 senesinde ilk CRV coinleri piyasaya süren Rus bilim insanı Michael EGOROV dur.

CRV Coin Hangi Ülkenin?

Merkezi olmayan sanal banka ve sanal kredi merkezi olan LOAN COIN sisteminin kurucusu olan Rus bilim insanı tarafından bulunan Curve platformunda zamana göre oylamalar sonucu kripto paranızın değerini arttırma özelliğine sahip olan bir token türünü CRV’nin mucidi Michael EGOROV dur. Kısaca CRV mucidinin ülkesiyle anılabilir. CRV Rus kripto para birimidir.

CRV Coin Arzı Ne Kadar?

CRV coin 14 Ağustos 2020 de 60,50 ile kendi rekorunu kırarken 3,53 dolardan işlem görmeye başlamıştır. Coin Marketcap verilerine göre bugün dolaşımda olan CRV miktarı 498,241 CRV dir.

Curve DAO Token Arz

Dolaşan Arz 452.718.448 CRV

Toplam Arz 1.673.950.938 CRV

Maks Arz 3.303.030.299 CRV

CRV Coin Sahibi Kim? Kurucusu ve Hangi Ülkenin? sorularına yanıt verdiğimiz makalemizin sonuna geldik. Sormak istedikleriniz varsa yorumlarda sorabilirsiniz..

DİĞER YAZILARIM:

Tomo Chain Nedir? Geleceği ve Yorum 2022

Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin Makalesi – İNCELEME

Bitcoin Yasal mı? 2022 GÜNCEL

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general