DOGE Coin Sahibi, Kurucusu Kim? Hangi Ülkenin?

DOGE coin sahibi, kurucusu kim? Hangi ülkenin? yazımızda sizlere DOGE COİN Nedir ve coin arzları nelerdir konularına da değineceğiz.

6 Aralık 2013 yılında başka bir kripto para birimi olan LITE COIN’den ayrılarak ABD’de OREGON eyaletinin başkenti PORTLAND da yaşayan Billy Markus ve AVUSTURALYA’nın SIDNEY şehrinde yaşayan Jackson Palmer tarafından kurulmuştur. Ancak bugün tek bir CEO tarafından yönetilen DOGE COIN ‘nin yöneticisi ve kurucularından BILLY MARKUS dur. Sonuç olarak Amerika’nın kripto parası olarak adını korumaktadır.

DOGE Coin Nedir?

Sıradan kripto paralar gibi değildir. Dünyaca ünlü yazılım şirketi olan ADOBE yöneticisi JACKSON PALMER ve arkadaşı BILLY MARKUS tarafınca geliştirilen kripto para birimidir. Diğer kripto para birimlerinden farkı eğlenceyi öne çıkararak alternatif olarak geliştirilen alt coinlerden biridir. Doge coin birçok kripto paranın çıktıkları günden bu yana kazandıkları popülariteyi 2018 yılında göstermiş olduğu 82 kat değer kazanımı sonucu arttırdı. Bu artış diğer alt coinlerden DOGE’nin sıyrılıp yükseldiğinin ispatıdır.

DOGE coin eğlenceye dönük yönleri olması sebebiyle, genç yatırımcıların ilgisini hemen üzerine topladı. 2014 yılında eğlenceye dönük bir coin olmasının özelliğini değerlendirmek isteyen genç yatırımcılar Jamaikalı bir gurup kızak sporcularına Olimpiyatlarda yarışma imkânı kazanmalar için 30.000 dolar değerindeki desteği kripto para yatırımcıları kendi aralarında toparlayarak sporcuların yarışmaya katılabilmelerini sağlamışlardır. DOGE coin üzerinden toplanan bu yardım sayesinde DOGE coin popülaritesi artmıştır.

DOGE Coin Sahibi Kim?

Fikir Amerikalı Oregon eyaletinin başkenti olan Portland da yaşayan Billy Markus’tan çıkmış olsa da Doge coin’nin gelişiminde büyük katkıya sahip olan ADOBE Ceo’su Jackson Palmerin çabaları sonucu ortaya çıkmıştır. Her ikisinin de çabaları göz ardı edilemeyecek kadar çoktur. Bu nedenle DOGE COIN sahipleri BILLY MARKUS ve JACKSON PALMER dir.

DOGE Coin Hangi Ülkenin?

Amerika Birleşik Devletlerinden çıkan genç yazılımcı ve girişimci olan dünyanın en büyük yazılım firmasının Ceo’sunun yakın arkadaşı olan Billy Markus Doge Coin fikrinin sahibidir. Bu nedenle çıkış noktası ABD dir. Kısaca Amerikan topraklarına ait bir alt kripto para birimidir.

DOGE Coin Arzı Ne Kadar?

Dogecoin Arz
Dolaşan Arz 132.670.764.300 DOGE
Toplam Arz 132.670.764.300 DOGE
Maks Arz Veri Yok

DOGE FİYAT VE PİYASA İSTATİSTİKLERİ

doge coin sahibi kim

doge coin sahibi kim

Bknz: CoinMarketCap

DOGE Fiyat: 0,198298 $

Piyasa değeri: 26.240308.905 $

Piyasa değeri hakimiyeti: %1,21

Ticaret Hacmi: 4.410.325.929 $

Hacim /Piyasa değeri: 0,1676

Piyasa değeri sıralaması: #11

DOGE coin sahibi, kurucusu kim? Hangi ülkenin? yazımızın da sonuna geldik. Sormak istedikleriniz varsa yorumlarsa sorabilirsiniz..

DİĞER YAZILARIM:

ICP Coin Sahibi Kim? Hangi Ülkenin?

WBTC coin sahibi kim? Hangi ülkenin? 

The Sandbox (SAND) Coin Yorum ve Geleceği

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general