Doğru Dudak Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dudak estetiği nedir? Dudak estetiği nasıl yapılır? Doğru dudak estetiğinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Dudak estetiği aşamaları nelerdir? Dudak estetiği yaptırırken önemli olan kurallar nelerdir? Dudak estetiği yapılış türleri nelerdir?

Kadınlar tarafından çok sık başvurulan yöntemlerden biri dudak estetiğidir. Kadınların dudakları ile ilgili bazı şikayetlerinden dolayı, çoğu kadın dudak masöz istanbul estetiği yaptırmaktadır. Bu şikayetler ise şu şekildedir; ince dudak yapısına sahip olanlar, dudak üzerinde bulunan çizgilerin belirsiz olması, dudak üzerinde bulunan lekeler, dudakta bulunan şekil bozukluğu ve izler sayesinde genel olarak kadınlar dudak estetiğine başvurmaktadırlar.

Dudak estetiği sayesinde, Betnano dudakların doğal şekilde kalınlaştırılması sağlanır. Ayrıca dudak konturları daha belirgin hale gelir ve kırışıklıklar azaltılarak dudaklar dolgunlaştırılır. Dudak estetiği yaptırmak oldukça önem arz eden bir iştir. Bunun için dikkat edilmesi gereken bazı durumlar söz konusu olmaktadır. Peki doğur dudak estetiğinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Bu sorunun cevabı ise şu şekildedir:


  • Tekrara dayalı enjeksiyonlar ile ilerlemek
  • Dudak yapısında orantıya dikkat edilmesi
  • Dudak üzerinde çıkıntılar ve çukurlar
  • Son olarak sucuk görüntüden uzaklaşmak

Yukarıda saymış olduğumuz durumlara dikkat edildiği takdirde güzel ve dolgun dudaklara kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bu hususlar özellikle dudak estetiği için büyük önem arz eder.

Tekrara Dayalı Enjeksiyonlar İle İlerlemek

Bir su bardağının alacağı miktar ortalama olarak 200 mililitredir. Su bardağının üzerine 1 litre su koyarsa taşımaz ve taşmasına neden olur. Bu nedenle dudak estetiği yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri tekrarlayan enjeksiyon ile ilerlemektir. Dudak bölgesi küçük olduğu için buna uygun olarak bir dudak estetiği yapılmalıdır.

Dudak Yapısında Orantıya Dikkat Etmek

Kadınların hemen hemen hepsi üst dudaklarının kalın olmasını istemektedir. Fakat üst dudak kısmının alt dudak kısmından her seferinde biraz daha küçük olması gerekmektedir. Dudak kendi içerisinde anatomik bir yapıya sahip olmaktadır.

Örneğin bir kişinin üst dudağı 1/3 oranında ise alt dudağının da 2/3 oranında olması gerekir. Güzel ve başarılı bir görüntü elde edebilmek için alt dudağın her zaman üst dudağa göre biraz kalın olması gerekir.

Dudak Üzerinde Çıktılar ve Çukurlar

Dudak, iki elin birleşmesi gibi birbirine kenetlenerek duran bir düzleme sahiptir. Bu nedenle üst dudağın çıkıntılı olan yerlerine alt dudağın çukur kısmı denk gelirken, alt dudağın çıkıntılı olan yerlerine de üst dudağın çukur kısımlarının denk gelmesi gerekmektedir.

Yani dudakların bir düzeni vardır ve dudak estetiği yapılırken bu düzene oldukça dikkat edilmelidir. Daha doğal bir görünüm elde edebilmek için dudaklarının düzeninde herhangi bir bozukluğa neden olmamalıdır.

Sucuk Dudak Görünümünden Uzaklaşma

Hemen hemen herkes yüzünün hiçbir kısmında kırışıklık istememektedir. Fakat bu durum dudaklarda tam tersi olmaktadır. Kişiler dudaklarının daha kırışık görünmelerini isterler. Dudak estetiği ile, dudağın içi ne kadar doldurulursa sucuk dediğimiz bir görüntü meydana gelir ve dudak üzerinde bulunan çizgiler kaybolur.

Böyle bir durumun gerçekleşmesi sonucunda dudak aşırı şekilde şişkinlik gösterir ve taşar. Ördek dudak diye adlandırılan bir durum ile karşı karşıya kalınabilir. Bu durum doğal bir görüntü değil suni bir görüntü elde etmenizi sağlar. Bu nedenle dudak estetiğinde dikkat edilmesi gerekenlerden biridir.

Dudak Estetiği Yaptırırken Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Dudak estetiği için kullanılan yöntemler genel itibari ile kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Ayrıca kişilerde hangi yöntemin kendisine uygulanmasını istediğini belirtebilme hakkında sahiptir. Dudak estetiğinde kullanılan yöntemler kişilerin dudak yapısına göre değişiklik gösterir. Bu nedenle de dudak estetiği yöntemleri oldukça önemlidir. Dudak estetiğinde kullanılan yöntemler nelerdir? Dudak estetiğinde kullanılan yöntemler şöyle sıralanabilir:

  • Dudak estetiğinde cerrahi yöntem
  • Dudak estetiğinde cerrahi dışı yöntem

Dudak Estetiğinde Cerrahi Olmayan Yöntem

Dudak estetiği yaptırırken, cerrah, olmayan yöntemler seçilirse, kişinin dudakları yalnızca dolgu kullanılarak yapılmaktadır. Dudak estetiği yaptırmak isteyenlerin dudaklarına konulacak dolgu maddesi genellikle hyalüronik asit ile oluşturulmaktadır. Eğer kişinin dudak estetiği için cerrahi bir müdahaleye ihtiyaç duyulmuyor ise, kişiye bu yöntem uygulanmaktadır. Dolgu maddesinin içerisine kişiye at olan yağ dokusu enjekte edilmektedir.

Dudak Estetiğinde Cerrahi Yöntemeler

Bu yöntemde ise dudak kalınlaştırma işlemi gerçekleştirilirken kişinin vücudunun bir kısmından alınmış olan doku hücresi insizyonla yardımı ile kişinin dudağına yerleştirilir. Cerrahi müdahale ile yapılan dudak dolgun hale gelmesi yani dudak estetiği işlemleri diğer bir yöntem olan cerrahi olmayan dudak kalınlaştırma yöntemine oranla daha doğal bir görüntü ortaya çıkarır.

Ayrıca daha kalıcı bir durum söz konusu olur. Cerrahi işlem ile yapılan dudak estetiğinde lokal anestezi uygulanmaktadır. Böylelikle hem dudak küçültme hem de dudak kalınlaştırma ameliyatı kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Dudak estetiği ameliyatı sayesinde kişinin dolgun dudaklara kavuşması amaçlanmaktadır. Fakat dudak estetiği ameliyatı yapılırken vücudun baş bir kısmından doku alınması nedeni ile günümüzde fazla tercih edilmeyen bir dudak estetiği yöntemidir.

Yanlış Yapılmakta Olan Dudak Estetiği

Kişile dudak estetiği ameliyatı veya ameliyatsız olan yöntemlerden herhangi birini tercih ederek dudaklarını dolgun hale getirebilir. Yada bunun tam tersi dudaklarını küçültebilir.

Fakat estetik ameliyat sırasında ya da cerrahi olmayan yöntem uygulamasında yapılacak olan herhangi bir hata nedeni ile dudak estetiği yanlış yapılabilir. Bunun sonuçları kişiye ağır bir şekilde geri dönmektedir. Yanlış yapılmış olan bir dudak estetiğinin sonucunda kişide bazı durumlar gözlemlenmektedir. Bu durumlar şunlardır:

  • Doğallıktan uzak bir dudak yapısı,
  • Yanlış yapılmış olan ve istenilen sonucun alınamadığı bir durum
  • Yapay görüntüye sahip olan durumlar

Yanlış yapılmış olan dudak estetiği sonucunda kişinin dudaklarının yapay olduğu açıkça anlaşılmaktadır.

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo