En Beğenilen Göz Makyajı Modelleri

Kadınların en çok ilgi gösterdiği ve trend olan makyaj şekli göz makyajıdır. Özellikle blogger ve make up artist lerin yaptığı ikon makyajlar daha çok rağbet görmektedir. Son zamanlar da adeta moda haline gelen Göz üstüne animasyon karakterler veya çeşitli şekiller çizilmesi herkes tarafından beğeni toplayan eğlenceli bir aktivite halini almıştır. Göz makyajı kategorisin de düğün, özel günler, okul makyajı, günlük makyaj, sevgililer günü makyajı gibi çok çeşitli skalalar da incelenecek makyaj stilleri vardır. Peki yüzün en çok dikkat çeken kısımlarından ve makyajın ağırlık kazandığı bölge gözler de en beğenilen göz makyajı modelleri hangileridir?

Şeftali Tonları

En çok uygulanan ve en sade tarz olarak bilinen şeftali hafif ton makyaj gözleri hem narin hem de sevimli gösterir. Fazla çarpıcı olmayan masum bir görünüm sağlayan toprak tonlarının en açık rengi şeftali tonları en etkileyici makyaj türlerinden biridir. Bu makyaj tarzında kullanılan renkler ağırlıklı olarak;

 • Pembe
 • Kırmızı
 • Turuncu
 • Sarı

Karışımı renklerden oluşan hafif tonlamalardır. Bu tarz genellikle kore ve uzakdoğu ülkelerinde kullanılır.

Günlük Göz Makyajı Modelleri

Herkesin günlük olarak yaptığı bir tarz olan bu tür, belirgin ve pratik olması ile bilinir. Göz kapaklarına uygulanan açık ve toprak tonları renkler fırça ucuyla hafif bir şekilde uygulanır. Eyeliner çok belirgin olmadan hafif bir çizgi olmalıdır. Eğer kıvrık kirpikleriniz varsa şanslınız çünkü ağır rimel sürmeyi gerektirmez.

Yüze bb ve cc krem uygulaması yapılır üzerine pudra sürmek gerektirmez. İsteğe bağlı highlighter da sürülebilir ancak günlük makyaj daha hafif ve sosyal görünmesi gerektiği için fazla kullanılmamalıdır. Ayrıca günün makyajı kıyafete uygun seçilmelidir fazla siyah ve karanlık giyindiyseniz göz makyajınızda hafif bir rimel ile ten renginizi ortaya çıkaracak tonlar da kapatıcı uygulamalısınız.

Dumanlı Göz Makyajı

Buğulu bakışlar ve delici bir etki.. Her kadının vurulduğu ve sevdiği bir tarz olan dumanlı makyaj kendini şu şekilde belli etmeli; koyu renk toprak tonları far paleti ve ağır rimel. Evet bu makyaj için gerekli ​​​​​​olan malzemeler gri ve toprak tonlar da bir falet ile göz kalemi ve oldukça siyah renkte bir rimeldir. Göz kapaklarına uygulanan hafif koyu kahverengi, göz kenarlarına biraz daha açık renkler ile istediğiniz dumanlı bakışlara sahip olabilirsiniz. Eyeliner yine hafif bir çizgide olmalıdır. Maskaranız ucu sık kıllardan oluşmalı ve kirpiklere hacim vermelidir. Fondoten olarak ta göz makyajına uygun tonlar da bir seçim yapılmalıdır.

En Beğenilen Göz Makyajı Modelleri
En Beğenilen Göz Makyajı Modelleri

Gece Göz Makyajı Modeli

Bir davet veya bir randevuya çıkıyorsanız bakışlarınızı gecenin gizemli havasına uydurmalı, feminen ve çekici görünmelisiniz. Far paletinizi mat ve ışıltılı olarak seçerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Ancak göz makyajınız kıyafet ile de uyumlu olmalıdır. Gözün dış köşelerine koyu renk orta ve katlanma bölgesine ışıltılı açık kahve renkler uygulanmalıdır. Gözlerin uç kısmı parlak ve simli far ile canlandırılabilir. Ayrıca eyeliner seçmemek gece için daha uygundur. Bu gecelere özel takma kirpik tercih edebilirsiniz böylece bakışlar daha sert olur. Fondoteniniz mümkünse kapalı tonlar da olmalıdır. Işıltılı highlighter da geceyi aydınlatır.

Eyeliner Göz Makyajı

Koyu renk seviyor musunuz? Veya daha çarpıcı olmak, gözlerinizle konuşmak mı istiyorsunuz? Daha çok nostaljik bir tarz olan eyeliner göz makyajı 60 ve 70 ler modası diyebiliriz. O dönemin kadınlarının gözleri ile konuşması, bir bakışla dağ devirecek kadar cesur ama aynı zaman da masum görünmeleri belki bu siyah eyeliner etkisinden olabilir. Göz üstüne uygulanan pudra açık pembe belli olmamalıdır.

Ardından eyeliner ince uçlu bir kalemle çekilmelidir. Üzerine hafif bir maskara uygulayabilirsiniz. Sadece düzgün ve mükemmel çekilmiş bir eyeliner bile gözlerin muhteşem görünmesi içib yeterli olacaktır.

Islak Göz Makyajı

Kardashian kardeşlerin başlattığı ıslak ve ifadesiz bakışlı gözler modası onlar yaptı gibi görünse de yıllardır var olan bir modeldir. Mankenlerin defilelere çıkarken çok daha çarpıcı ve ifadesiz görünmeleri için yapılan bu makyaj tarzı son gaziantep escort zamanlar da Kylie Jenner gibi fenomenlerin sıkça uygulamasına sebeb her yerde yaygınlık kazanmıştır.

Öncelikle göz üzerine uygulanan şeftali tonlu veya pembe renklerin üst kısmına metalik jelly aydınlatıcı farlar kullanılır. Daha ıslak görünmesi için özel olarak üretilen göz jel farlar da mevcuttur. İsteğe bağlı sim ile bitişi sağlanan bu makyaj modelin de rimel ve kalem kullanılmamalıdır.

Çekik Göz Makyajı

K-pop ve bilhassa Bella Hadid çıkışlı bu tarz adeta etkili bir bakış sağlıyor. Gözlerin çok daha fazla çekici bakışlara sahip olması kadınların ilgi odağı olmuş durumda. Bu makyaj modelinde kullanılan ürünler ise başlıca eyeliner dir.

Eyeliner veya kalemi gözlerin bitiş noktasından başlayıp dış köşenin yukarısına keskin çizgi ile çekilen eyeliner son derece güzel bir tarzdır. Far uygulaması olarak daha hafif ve dikkat çekmeyen renkler tercih edilmelidir. Bu makyaj tarzında ekstra yapılması gereken birkaç işlem vardır bunlar;

 • Saçların sıkıca toplanarak göz derisini gerginleştirmek
 • Eyeliner çizgisinin keskin olması için göz bandı kullanmak
 • Eyeliner çizgisini belirginleştirmek için koyu siyah far veya göz kalemi ile üzerinden geçmek
 • Kaşları yukarı taramak ve kaldırmak

Bu basit adımlar çekik gözlerin daha etkin olması için yardımcı olmaktadır.

Göz Makyajında Hangi Ekipmanlar Kullanılır?

Göz makyajında başlıca kullanılması gereken malzemeler sadece fırçadan ibaret değildir. Mükemmel ve keskin bir model istiyorsanız ekip arkadaşlarınız fazlaca ve sağlam olmalıdır. Malzemelerden bazıları;

 • Far fırçası
 • Kaş fırçası
 • Katlanma bölgesi fırçası
 • Far dağıtma fırçası
 • Kaş kalemi
 • Far bazı
 • Gözaltı kapatıcısı

Bu malzemeler makyaj stüdyoları için vazgeçilmezdir. Profesyonel ve iyi iş çıkarılmış makyaj sonucu almak istiyorsanız tamamlanmış malzeme listeniz bu şekilde olmalıdır. İyi bir göz makyajının da sırrı her zaman profesyonellikten geçmektedir.

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general