En Büyük 10 Sanal Para Borsası 2022

Dijital para içeriklerini yazdığımız sitemizin bu gün ki konusu 10 sanal para borsası tanıtımı olacak. Ülkemizde ki ve dünyada ki en kullanışlı borsaları, market hacimlerini ve kuruluş yıllarından bahsedeceğiz. Son yıllarda adını çok duymaya başladığımız kripto para piyasasında tabi ki en büyük yeri borsalar tutuyor.

Gün içinde milyonlarca dolar paranın döndüğü bu borsaları iyi tanıyıp mal varlıklarımızı nerede yöneteceğimize karar vermeliyiz. Bu sanal para borsalarına da ülkemizde her gün yenileri ekleniyor. Peki çoğunluk hangi borsaları kullanıyor hep beraber inceleyelim.

Türkiye de ki Sanal Para Borsaları

Bu Yazıda Karşılaşacağınız Konular

Ülkemizde en çok kullanılan borsalar arasında BTCTürk, Paribu, VeBitcoin,Thodex, Bitexen, Coinzo ve Bithesap. Aslında bu saydıklarımın 3 katı fazla türk sanal para borsası var fakat ben en ünlü olanları yazdım.

BTCTürk ülkemizde 2013 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Açıldığı yıllarda ülkemizin ilk dünyanın da 4. bitcoin borsası olmuştur. Günlük işlem hacmi olarak en büyük Türk Sanal Para Borsası konumundadır. Çeşitli reklam ve sponsorluklar ile adını ülkemizde duyurmuştur.

İşlem hacmi genelde 100 milyon TL olsa da bazı günler 400 milyon Tl’ye kadar çıkmaktadır.  Bu borsamızda toplam 33 coin satılmaktadır. BtcTürk’te En çok hacme sahip olan coinler ise Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Litecoin’dir.

BtcTürk borsası kayıt olmak oldukça kolay olup basit bir kimlik doğrulaması ile hemen alım satım işlemlerine başlıyorsunuz. Üye olmak için bir mail adresi yeterli olacaktır. BtcTürk’ten sonra gelen sanal para borsası ise tabii ki Paribu!

sanal para borsası

sanal para borsası

Paribu: Bu borsamız 2017 yılında açıldı gün geçtikçe büyümektedir. Türkiye’nin 2. büyük borsası olan Paribu’da 22 coin satılmakta ve genel olarak piyasa değeri 20 milyon Tl’dir.

Kolay kimlik onayı ile hızlı alım satıma başlayabiliyorsunuz. Teknik destek ekibi de oldukça hızlı çalışmakta ve kullanıcılarının sorunlarını en kısa zamanda çözmektedir.

Paribu borsasına sadece mail ile değil telefon numaranız ile de üye olabiliyorsunuz. İstediğiniz Bankadan para transferi yaparak saatler içinde TL ile alım satıma başlayabiliyorsunuz.

VeBitcoin: Bu site Ağustos 2017 yılında açıldı. Piyasa değeri 9 milyondur ve gün geçtikçe artmaktadır. Toplamda 28 sanal para satılmakta ve yine en çok hacmi olanlar Bitcoin, ethereum ve ripple olarak sıralanıyor. Mail adresinizle üye olarak kimlik doğrulamanızı yapın ve işlemlere anında başlayın. Sitede 3 dil desteği bulunmakta bunlar; Türkçe, Rusça ve İngilizce. VeBitcoin ekibi kullancılarının tüm mal varlıklarını her türlü saldırı ve olumsuz durum için sigortalı olduğunu da bildiriyor.
Bankalar aracılığı ile TL yükleme ve Tl çekme işlemleri de kolayca yapılmakta.

Thodex: DOLANDIRICI ÇIKTI PARALARI ALIP KAÇTI 31 ARALIK 2021 GÜNCELLEME  Bu borsa Türk borsaları arasında bir ilk diyebiliriz. Çünkü ABD’den kripto para alım astımı için lisans alan ilk Türk borsası. İlk açıldığında adı Koinex olan bu borsa 2019 yılında adını Thodex yaparak dünya çapında borsa olmak için hamleler yapmıştır.

Şuan 13 adet kripto para satılmakta ve önümüzde ki aylarda daha çok coin ekleneceği söyleniyor. Uzun yıllardır Ülkemizde kripto para alım satım sitesi olarak hizmet veren Thodex (koinex) hali hazırda 500.000 kayıtlı kullanıcıya sahiptir.

Mail veya telefon numaranızla üyelik açarak alım satımlara başlayabilirsiniz.

10 En kullanışlı sanal para borsası yazımızda sıra adından çok konuşturan ve adeda bedava para dağıtan Bitexen borsasında.

BitExen: Bu borsamızda ise yine güzel gelişmeler olmakta ve 2019 yılında kurulmasına rağmen oldukça ünlü olmuştur.

İstanbul Üniversitesi teknokent girişimi olan BitExen borsasının kendine ait bir tokeni bulunmakta. Token adı ise EXEN Coindir. Yıl içinde 2 kere ücretsiz dağıttığı coinler ile bu gün ki konumuna ulaştı. Milyon lira değerinde coin dağıtımı gerçekleştiren ve sadece borsaya kayıt olma şartı sunan bitexen her kayıt olan kullanıcısına 20 tl değerinde coin dağıtmıştır.

Coinzo: 2018 de açılan Türk sanal para borsasıdır. Türkiyenin resmi borsaları arasında yerini alan Coinzo 720 bin dolar değerindedir.

Bu borsada 14 Kripto para satılmaktadır. 7/24 alım satım işlemini desteklemekte ve yine 7/24 müşteri desteği de sunmaktadır.

BitHesap: Diğer borsalara göre daha az coin bulunduran ve daha az hacme sahip olan bir borsadır. 500 bin dolarlık değere sahiptir ve Bitcoin ve Litecoin satışı yapılmaktadır.

Dünyanın En İyi Kripto Para Borsaları

Binance: Dünyanın en çok kullanılan bitcoin borsalarından biridir ve piyasa değeri yaklaşık 7 Milyar Dolardır. 2017 yılının sonlarına doğru kurulan borsanın kendine ait coini de bulunmaktadır. Merkezi Maltada bulunmakta ve kimlik onayı yapmadan günlük 2 btc çekimi yapmanıza izin vermektedir. Bazen ticaret yarışmaları da düzenleyerek kullanıcılarına hediyeler vermektedir.

400 Adet kripto paranın satılmaktadır. BNB adında coin binance borsasının resmi coinidir.

10 sanal para borsası isimli yazımıza devam ederken Bittrex borsasını inceleyerek devam edelim.

Bittrex: 39 Milyon dolar piyasa değeri bulununa bittrex en kullanışlı borsalar arasındadır. Bu borsada 385 adet kripto para listelenmekte ve kendi adına bir coini bulunmamaktadır. Zaman içinde yavaş yavaş popülerliğini kabetmekte ve üye sayısında ciddi azalışlar olduğunu söylesek yanlış olmaz. Mail adreslerinizle kayıt olabileceğiniz bu borsada direk para yatırma seçeneği yok. Ancak kripto paralar göndererek alım satıma katılabilirsiniz.

CoinBase: Son yıllarda yine kullanıcı kaybetmeye başlayan borsalardan biri de CoinBase. Bu borsada 59 adet kripto para satılmaktadır. Toplam değeri ise 379 Milyon Dolar’dır.

Bu borsayı 2017 yılında ki büyük boğa sezonunda üye sayısını en çok arttıran borsalar arasında sıralayabiliriz.

Değerli okuyucular sizlere genel araştırmalarım sonucu ulaştığım En çok kullanılan 10 sanal para borsası hakkında ki bilgilerimi aktardım. Sizde kendi araştırmalarınızı yaparak mal varlıklarınıza yön verebilirsiniz. Burada ki yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Diğer yazılarımı okumak isteyenler için aşağıda sıraladım. Sorularınızı da yorumlar kısmında sorabilirsiniz.

Balancer BAL Coin Yorum – 2022 Güncel

Waves Coin Yorum ve Gelecek 5 Yıl Tahminleri

Bitcoin Toplama Siteleri ve Programlara 2022

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general