Eski Bitcoin Hesabımı Nasıl Bulurum? 3 YÖNTEM

Eski bitcoin hesabımı nasıl bulurum? Eskiden bitcoin almış olabilir miyim? sorularına 5 Etkili Yöntem detaylarıyla cevap verdik.

Eski bitcoin hesaplarını bulma ve eskiden bitcoin almış olabilir miyim diye soranların sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu tür soruları kripto paralara bir sürelik olsa da ilgi duymuş kişiler daha çok arıyor. 2017 de popülerliğe kavuşan bitcoin günümüze geldiğimizde dahada popüler ve milyonlarca kişinin kazanç kapısı oldu.

Geçmiş yıllarda ki bitcoin hesaplarımıza nasıl ulaşırız şimdi ondan bahsedelim. Ben kendimden örnekler vericem ve sizlerinde bu yöntemleri denemesini isteyeceğim. Buyurun konumuza başlayalım..

BONUS KAZANÇ FIRSATI: NEXO BORSASI KAYIT OLUP KYC YAPANA 25 DOLAR ÖDÜL VERİYOR. İlgili yazımı okumak için: NEXO Borsası 25 Dolarlık Kayıt Ödülü Veriyor

Eski Bitcoin Hesabı Nasıl Bulunur?

1.  Eski Cihazlarımızı Çalışır Hale Getirmek

Geçmiş dönemde kullandığınız bitcoin hesaplarına erişmenin ilk yolu eski tarihli mail adresleriniz. Bu mail adreslerinize genelde eski teknolojik cihazlarınızdan ulaşabilirsiniz. Ben üniversitenin ilk yıllarında kullandığım diz üstü bilgisayarımla ulaştım. Bu bilgisayarımda ise harika bir cüzdan adresini buldum. ETH cüzdanımı buldum ve içinde daha önceden katıldığım airdrop coinleri ve en önemlisi de zamanında bu airdrop coinlerini çekmek için attığım bir miktar ethereum’larımı buldum.. Bilgisayarımda ÖNEMLİ ibaresi ile açtığım klasörde hem şifre hemde adreslerimi buldum.

2017 yılını hatırlayanlar varsa yeni açılan borsalar kullanıcı getirene 25 30 dolarlık hediyeler veriyordu. Bende bu adreslerimi buldum. Poloniex borsasına referansımla o kadar kişi kayıt ettirmişim ki al sat yapanlardan efsane komisyon birikmiş. İnanılmaz hisler yaşadım diyebilirim. Ben ömrümde bu kadar bereketli bir sektör görmedim arkadaşlar.

Eski Mail Adreslerimize Ulaşmak

Eski bitcoin hesabımı nasıl bulurum sorusunun en garanti yolu Eski maillere ulaşmak. Sizler için en önemli olan şey eski cihazlarınız veya şifrelerini hatırladığınız mail adresleri. Şifre hatırlamıyorsanız bile telefon numarası ile açılmış mail adresiniz varsa şifremi unuttum diyerek telefona yeni şifre isteyebilirsiniz.

Bu mail adresini açtıktan sonra arama kısmına gelin ve kripto paralar ile ilgili her türlü kelimeyi yazın ve aramaya başlayın. Crypto, Coin, Airdrop, Future gibi.

Eski Bitcoin hesabımı nasıl bulurum

Eski Bitcoin hesabımı nasıl bulurum

Böylece sizlerin daha önce kayıt olduğunuz sitelerin maillerini göreceksiniz. Bu mailleri bulduysanız sitelerin veya borsaların hala aktif olup olmadığına bakın. Aktif olan sitelerden şifremi unuttum diyerek yeni şifreler isteyin ve erişimi sağlayın. Daha önceden alıp unuttuğunuz veya size hediye olarak gönderilen coinlere bu hesaplardan ulaşabilirsiniz.

Bazı siteler airdrop veriyor diye çevrenizden veya sosyal medyadan referans kasmış olabilirsiniz ve bu referanslarda alım satım yapıyorlarsa güzel bir referans geliri birikmiş olabilir.

 Bitcoin Musluk Sitelerine Giriş Yapmak

Bitcoin musluk siteleri bitcoin fiyatı henüz çok çok ucuzken o kadar bitcoin dağıtıyordu ki şuan erişilen hesaplardan servet çekenler bile var. Bazen reddit ve twitterda denk geliyorum bu tip haberlere. Sizlerde eski mail adreslerinizle en popüler bitcoin musluk sitelerine daha önce kayıt oldunuz mu diye kontrol edebilirsiniz.

Eskiden bitcoin almış olabilir miyim diye soran arkadaşlar belki bu yöntemle birikmiş bakiyelerine ulaşabilir. Eğer şuan kullandığınız mailler çok eski ise size vereceğim bitcoin musluk sitelerine bu mail adresinizle kayıt olmaya çalışın. Eğer böyle bir hesap mevcut derse hemen şifremi unuttum diyerek yeni şifre isteyin ve eski hesabınıza ulaşın.

Popüler Bitcoin Musluk Siteleri Hangileri

Eski Borsa Hesaplarımıza Giriş Yapmak

Piyasada ne kadar borsa varsa bir yere not edin.. Bu borsalara eski mail adreslerinizi deneyerek kayıt oluşturmaya çalışın. Bize lazım olan şey “bu mail adresi ile daha önce hesap oluşturulmuş” demesi. Bu uyarıyı aldıysak hemen yeni bir şifre isteyin ve hesabınıza erişmeye çalışın. Bu borsalar bazen etkinlik niyetine eski kullanıcılarına coin gönderiyor ve aradan geçen seneler boyunca hesabınıza gönderilen bedava coinler birikmiş olabilir. bunlara ulaşırsanız kesinlikle işinize yarayacaktır.

Eğer bu yukarıda verdiklerimden hiçbirini yapmamış ve eski kayıtlarınıza ulaşmamışsanız gelecek 4 yıl için harekete geçme zamanınız geldi.

Öncelikle popüler kripto para borsalarından hesaplar oluşturarak referans linklerinizi etrafa mutlaka dağıtın. Etrafınızdaki kişilere bile onlarında rıza ile hesaplar açarak bunların kimlik doğrulaması yapmasını sağlayın.

Kimlik doğrulamalarını yapmaları artık bu hesabı kesinlikle kullanacakları anlamına gelecektir. Youtube, çeşitli forumlar, reddit gibi ve twitterda da yayınlayın ve kayıt olmalarını sağlayın. Önümüzde ki yıllar içinde hatırı sayılır bir komisyon geliri elde edebilirsiniz.

Daha sonra eski bitcoin hesabımı nasıl bulurum gibi aramalar yapmamak için bir flash belleği sırf bu işler için ayırın ve tüm bilgilerinizi burada biriktirin. Çünkü ayı sezonu kripto paralar popülerliğini yitiriyor ve sakin bir dönem geçiriyor. Böylece ilginin azaldığı dönem sizlerin bu bilgileri kaybetmemesi gerekiyor.

4 yıl sonrası oluşacak olan ve 2024-2026 arası beklenen boğa sezonu için şimdiden hazırlık yapmak istiyorsanız garanti bitcoin ve kripto para hediye eden siteleri kullanın. Bunların ikisinden hemen aşağıda bahsedeyim.

brave bat kazanma

brave bat kazanma

Brave Taraycı İle BAT Token kazanabiliyoruz. Az veriyor ama yine ilerleyen yıllar düşünüldüğünde hatırı sayılır bir birikim sağlayabilir. Brave tarayacı aslında bir web tarayıcı. Aynı Google ve yandex gibi. Bu uygulamayı kullandığınız zaman sizlere BAT token hediye ediyor ve bu token da tüm kripto para borsalarında satılıyor diyebilirim.

Sizlerin yapması gereken gerekli düzenlemeleri yaparak uygulamayı aynı google gibi kullanmak. Yani sizlere yeni sekme açtığınızda reklam gösteriyor ve bu reklam karşılığı size token veriyor. Sizin reklam görüp kazandığınızın dışında her ay düzenli hediye BAT token gönderiyor. Bunları biriktirerek 1 yıl içinde güzel bir birikim yapabilirsiniz.

Brave Tarayıcı ile bat kazanma konusunda detaylı yazım için göz atabilirsiniz. Brave Tarayıcı ile BAT Kazan 2022 Güncel

CryptoTab İle Bitcoin Kazma

Crypto Tab uygulaması da yine bir web tarayıcı fakat bu uygulama size bulut madencilik hizmeti sunuyor. Böylece arka planda bitcoin kazabiliyorsunuz. Uygulama ilk olarak size 100 kazım gücü veriyor fakat VPN programını indirirseniz kazım gücünüzü 300 e çıkarıyor. Bu uygulama sizlerin işlemcilerinize zarar vermez sadece kullanıcı çekmek için yapılan bir kampanya diyebiliriz.

Bu yukarıda verdiğim uygulamaları kullanarak bitcoin ve kripto para biriktirebilirsiniz. Bitcoinin önümüzde ki yılların parlayan yıldızı olacaksa bizlerinde bu pastadan pay alması için elimizden geleni yapmamız lazım.

Eski Bitcoin hesabımı nasıl bulurum konumuzunda sonuna geldim. Sormak istedikleriniz varsa yorumlarda sorabilirsiniz. Her yoruma cevap vermeye çalışıyorum.

DİĞER YAZILARIM:

StormGain Benzeri Uygulamalar

Reklam İzleyerek Para Kazanma 2022 GÜNCEL

NEXO Borsası 25 Dolarlık Kayıt Ödülü Veriyor

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general