ICP Coin Sahibi Kim? Hangi Ülkenin?

ICP Coin sahibi kim? Hangi ülkenin? başlıklı yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda ICP coin Nedir ve coin arzları ne kadar konularını da ele aldık.

Ekim 2016’da DOMINIC WILLIAMS öncülüğüyle kripto topluluğundan yoğun bir ilgi görecek şekilde kuruldu. ICP yani (Internet Computer) coin kurucusu aynı zamanda DFINITY kurucusu ve baş bilim insanıdır. Dominic kurmuş olduğu Dfinity projesine katkıda bulunanlardan ve birkaç önemli Ethereum destekçisinden toplamda 121 milyon dolar elde etti. Sadece 2018 yılında 50.000 binden fazla kayıt katılımcısı bir airdropta ICP hizmet belirteçleri aldılar. 18 Aralık 2020 de DFINITY Internet Computer alfa ana ağını başlatmıştır. 10 Mayıs 2021 yılında DFINITY ademi merkeziyetçiliğe doğru kalan son bir hamleyle ICP’yi kamuya açık hale getirdi. Bu durum internetin artık mekeziyetsiz olarak küresel bilgisayar olarak işleve geçtiğini bizlere göstermiştir. Internet Bilgisayarı (ICP) bununla da yetinmeyerek tüm kaynak kodunu kamuya açık hale getirip on binlerce topluluk üyesinin Internet Bilgisayarını yönetmesine izin vererek ICP ‘yi yardımcı program olarak işaretlemiştir.

İsviçre’nin Zürih kentinde bulunan DFINITY VAKFI kurucusu Dominic Williams tarafından geliştirilip Ekim 2016 da piyasaya sürüldü. Dünyanın en iyi kriptograflarından ve dağılmış sistemler ve programlama dili uzmanlarınca oluşturulan, yaklaşık olarak 100.000 toplu akademik makale ve 200 patentten oluşan kâr amacı gütmeyip bir bilimsel araştırma şirketi olan DFINITY VAKFI ICP coinin öncüsü olan bir kuruluştur. Dolayısıyla ICP coin İsviçre ülkesine ait bir kripto para uygulamasıdır.

ICP Coin Nedir?

Internet Computer yani ICP sınırsız kapasite ile web hızında çalışan dünyanın ilk blok zinciridir. Aynı zamanda, akıllı sözleşme hesaplaması ve verilerini ölçeklendirip bunları web hızında çalıştıran, verileri verimli bir vaziyette işleyen, saklayan bir yapıya sahiptir. Bunların yanı sıra geliştiricilere güçlü yazılım çerçeveleri sunan Bitcoin ve Ethereum yani bir blok zinciri bilgisayarları olan bu sitemlere ilaveten üçüncü büyük blok zincirini temsil etmektedir. Üçüncü büyük blok zincirini mümkün kılan Internet Computer (ICP) yazılımın tamamen yeniden gözden geçirilmesini sağlar, yani tokenize internet hizmetleri pan, endüstri platformları olan merkezi olmayan finansal sistemleri, geleneksel kurumsal sistemleri, web sitelerini oluşturabilmek için devrim niteliğinde yeni bir yol gösterir.

ICP Coin Sahibi Kim?

İsviçre Zürih’te yaşayan DFINITY VAKFI kurucusu Dominic Williams tarafından Ekim 2016 piyasaya sürülmüştür.

ICP Coin Hangi Ülkenin?

Temelde İsviçre’ye ait olan kripto para türü ICP Coin 10 Mayıs 2021 yılında DFINITY VAKFI tarafından kamuya açık hale getirilmesi nedeniyle Genesis de Internet Bilgisayarı olan ICP Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya da bulunan 1.300 düğüm çalıştıran 48 bağımsız veri merkezince destekleniyor.

ICP Coin Arzı Ne Kadar?

Genesis’te 469,213,710 ICP jetonu olacak. Buna bağlı olarak dolaşımdaki arz pazarın dinamiğine bağlı olarak Genesis de %26 olduğu tahmin edilmektedir.

Internet Computer Arz
Dolaşan Arz 198.528.203 ICP
Toplam Arz 476.357.252 ICP
Maks Arz Veri Yok
ICP COİN sahibi kim

ICP COİN sahibi kim

BKN: Coinmarketcap

ICP Coin sahibi kim? ICP Coin hangi ülkenin gibi konuları sizlerle bu yazımızda paylaştım. Sorularınız varsa yorum yaparak sorabilirsiniz.

DİĞER YAZILARIM:

LINK coin sahibi kim? Hangi ülkenin?

The Sandbox (SAND) Coin Yorum ve Geleceği

NEAR coin sahibi kim? Hangi ülkenin?

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general