İple Kaş Nasıl Alınır?

İple kaş nasıl alınır? İple kaş alırken nelere dikkat edilmelidir? İple kaş alma can acıtır mı? Adım adım iple kaş alma nasıl yapılır? İp ile kaş almak iz bırakır mı?

İp yardımı ile kaş aldırma olayı oldukça farklıdır. İki ipin bir araya gelerek kaşlarınızı temizleme işleminden ibarettir. İp yardımı ile kaş alma işlemi oldukça kısa sürmektedir. Ortalama olarak iple kaş aldırma işlemi 10 dakika kadar sürer. Kaşınızı almak isteyen kişiye nasıl bir şekil istediğinizi söylemeniz gerekmektedir.

Bu işlemi yaparken kaşınızı alan kişi sizden bir istekte bulunacaktır. Bu istek ise kaşınızı gerdirme olacaktır. Kaş kısmında bulunan deriniz ne kadar gergin bir şekilde durursa ip ile kaş aldırmanız o kadar kolay hale gelecektir.

Adım Adım İp İle Kaş Alma Nasıl Yapılır?

Gözleriniz ilk olarak sulanacaktır. Göz bölgenize alışık olmadığınız bir şekilde basınç uygulandığı için gözlerinizin sulanması gayet normal bir durumdur. Bu nedenle de kaşlarınızı alacak olan kişiden, kaş alma işleminiz başlamadan önce bir mendil isteyebilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer ip ile ilk defa kaşlarınızı aldırıyorsanız belirli süreler aralığında mola isteyebilirsiniz.

İp İle Kaş Aldırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İğle kaş aldırma işleminiz bir acı ve gözlerinizin de yaşlanmasına neden olacağından, kaşlarınızı iple aldırmaya gitmeden önce makyaj yapmamanız daha doğru olacaktır.

Aksi halde kaşlarınızı aldırırken gözleriniz sulanacağı için yüzünüzde bulunan makyajın akma olasılığı oldukça yüksektir. Bu nedenle kaşlarınızı iple aldırmaya gittiğinizde özellikle göz makyajı yapmaktan kaçınmanız gerekmektedir.

İple Kaş Nasıl Alınır?
İple Kaş Nasıl Alınır?

İp İle Kaş Almak İze Neden Olur mu?

İp yardımı ile kaş aldırma işleminin, diğer kaş aldırma yöntemlerinden en belirgin farkı daha fazla sürtünme yaratmasıdır. Bu nedenle de yüzünüzde kızarıklık olması daha büyük bir olasılıktır. Fakat kaşlarınızı aldırdıktan belli süre sonra bu izler yavaş yavaş geçecektir.

Burada asıl dikkat etmeniz gereken şeylerden bir diğeri ise, kaşınızı alacak olan kişiye temiz malzemeler kullanıp kullanmadığını sormanızdır. Ortaya çıkabilecek enfeksiyon hastalıkların önüne geçmek için herkes için ayrı ayrı ip kullanılması gerekmektedir.

Ağda İle Kaş Almak mı? İple Kaş Almak mı?

Ağda ile kaş almak ip ile kaş almak da olduğu gibi oldukça kısa süren bir yöntemdir. İp ile kaş alma durumunda acı biraz daha uzun sürebilirken, ağda yardımı ile kaş aldırdığınız zaman ise acıyı bir kere ve yüksek şiddetli bir şekilde hissedersiniz. Ağda ile kaş almadan önce kaşların mutlaka kısaltılmış olması gereklidir. Fakat ip ile kaş almada kısaltma işlemine ihtiyaç duyulmaz.

Kaşınızı Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş almak ne kadar kolay görünürse görünsün aslında önemli bir estetik dokunuş gerektiren bir işlemdir. Bu nedenle de büyük dikkat gerektirir. Kaş alırken dikkat edilmesi gereken durumlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Kaş alımını gerçekleştirmeden önce yapmanız gereken belirli bir taslak oluşturmanızdır.
  • Kaşlarınızı çıkış yönlerine doğru almalısınız.
  • Kalın kaşa sahip olanlar öncelikle altında bulunan önce kaştan başlayarak, kaşlarını almalıdır.

Bu şekilde yukarıda saymış olduğumuz şeylere dikkat ederek siz de kolay ve hızlı bir şekilde kaşlarınızı alabilirsiniz. Kaşlarınızı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar bu şekildedir.

Kaş Alımı Sırasında Şekil Bozukluğu Meydana Gelmesi Halinde Ne Yapılır?

Kaş alma durumunda eğer şekilde herhangi bir bozukluğa neden olduysanız telaşa kapılmamanız gerekmektedir. Bu durumu lehinize çevirebilirsiniz. Bunun için şekil bozukluğuna uğramış olan kaşınıza ufak dokunuşlar ile kavisli hale getirebilirsiniz. Şekil bozukluğunun giderilmesini sağlayabilirsiniz. Üzerinden belli bir süre geçmesi halinde de kaşlarınıza dilediğiniz şekli kolaylıkla verebilirsiniz.

Kavisli Kaş Alımı Nasıl Yapılır?

Eğer kavisli bir kaş yapısına sahip iseniz kaş alırken dikkatli olmanız gerekir. Kavisli kaş alımı şu şekilde yapılmalıdır:

  • Öncelikle kaşınızın inceldiği ve kavisli olan bölgeyi belirlemeniz gerekir.
  • Bu nokta üzerinde cımbız yardımı ile birer adet kaşlarınızı alabilirsiniz.
  • Daha sonra kaşlarınızı yukarı şekilde tarayarak nasıl göründüğünü kontrol edebilirsiniz.
  • Kavisli kaş alırken kavisin başladığı yerden kaşın bittiği kısma doğru kaş alımı yapmanız gerekir.

Eğer kavisli bir kaş yapınız var ise bu hususlar dikkat edilmesi gereken kaş alımı gerçekleştirilmelidir. Bu şekilde kavisli kaşlarınızı alarak, kaşlarınızın doğal bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

İple Kaş Alma
İple Kaş Alma

Düz Kaş Alımı Nasıl Yapılır?

Eğer kavisli değilde düz bir kaş şekline sahip iseniz uygulayacağınız teknikte de biraz farklılık olacaktır. Düz kaşa sahip olanlar kaş alırken şu şekilde davranmalıdır:

  • Kaşın dümdüz bir yapıya ve görünüme sahip olması için kavisin tamamen ortadan kaldırılması gerekir.
  • Bu nedenle kaşın üzerinde bulunan kavisin genişletilmesi gerekir.
  • Kavisi genişletebilmek için kaşın sağ ve sol kısmında yer alan kaşların alımına öncelik gösterilmelidir.

Bu şekilde kaş alımı yaparak kaşlarınız düz görünmesini sağlayabilirsiniz. Düz bir kaş yapısına sahipseniz ve kaşlarınız da kısa süre içinde kavis meydana geliyorsa, kaşlarınızı bu şekilde alarak doğal haline kavuşturabilirsiniz.

Doğal Görünümlü Kaş Şekli Nasıl Belirlenmelidir?

Eğer doğal görüntüye sahip olan bir kaşınızın olmasını istiyorsanız, yüz şeklinize gidebilen en uygun kaş şeklini tercih etmeniz gerekmektedir. Bir kaş fırçası yardımı ile yüzünüzde bulunan 3 noktayı ölçebilir ve kaş şeklinizi bu şekilde belirleyebilirsiniz. Kalemin ucunu ise burnunuzun bittiği noktaya oturtun. Kalemi düz tutarak kaşlarınızın nereden başladığını kolayca bulabilirsiniz.

Burun kenarı ile göz bebeği arasında bulunan hiza da ise kaşınızın kavisli kısmını görebilirsiniz. Burun kenarından yola çıkarak gözün bittiği yerde ise kaşın bittiği nokta kolay bir şekilde bulunmaktadır.

Bu yöntemi uygulayarak yüzünüze ait olan en doğal kaş şeklini elde edebilirsiniz. Kaşınıza bu yöntem eşliğinde şekil vermeniz halinde kendinize en uygun kaş şeklini bulabilir ve doğal görünümlü bir kaşa sahip olabilirsiniz.

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general