Koinim Para Yatırma Limiti Nedir?

Merhabar, Koinim para yatırma limiti konumuzda minimum TL yatırma ve çekme limitleri, komisyon oranlarını detayları ile ele alacağız.

2013 yılında kurulan Koinim Kripto Para Borsası uzun yıllardır kullanıcılarına hizmet vermekte. Yeni kullanıcılarını da borsanın daimi kullanıcıları olması için ikna etmeye çalışmaktalar.

Yeni ve acemi kullanıcılar genellikle daha az para ile alım satım işlemlerine başlamak istiyorlar. Çünkü ne kadar az para o kadar az zarar demek. 100 TL ile yapılan işlemlerde eğer zarar edilirse bu yatırımcıyı çok etkilemez. Fakat 10 Bin TL ile yapılan alım satım işlemlerinde yapılan en küçük zarar büyük sıkıntılara yol açabiliyor.

Bu yüzden Koinim kullanan kullanıcılar için Koinim para yatırma alt ve üst limitlerini inceledim. Ayrıca alım satım işlemlerinde kesilen komisyon oranlarını da yine yazımın içinde bulabilirsiniz.

Koinim Minimum TL Yatırma Limiti?

Bu Yazıda Karşılaşacağınız Konular

Öncelikle Koinim borsasına En az 10 Tl yatırılıyor, bu belki de Türk borsaları arasında en düşük TL yatırma alt limiti demek. Diğer borsalar 100 TL ile 50 TL alt limite sahipler.

Eğer alım satım yapmak için kendinizi deneyimsiz ve acemi görüyorsanız düşük miktarlar ile işe başlamanız sizin yararınıza olacaktır. Yatırdığınız tutar ne kadar büyük olursa bir hata sonucu olabilecek zarar da büyük oluyor. Bunun için az ve sizi üzmeyecek bir miktar ile deneyim kazanın.

Bir yandan deneyim kazanıp bir yandan da eğitim videoları izleyerek kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz.

Koinim Borsası En Yüksek Para Yatırma Limiti?

Koinim borsasında yeni yapılan düzenleme ile borsaya yeni kayıt olan kullanıcılar gün içinde en yüksek 100.000 TL yatırabiliyor. Aylık ise En çok 1 Milyon Lira yatırabiliyor. Sanırım borsada ki kullanıcı süreniz fazlaysa bu miktarlar arttırılabiliyor.

Yine yeni kullanıcılar için Günlük 200.000 TL çekim limiti uygulanıyor. Aylık ise en fazla 2 Milyon TL çekebiliyorsunuz.

Koinim Komisyon Tutarı Nedir?

Para çekim işlemlerinde 3 TL işlem başı ücreti vardır.
Borsada yapacağınız alış satış işlemleri için de yaklaşık olarak 0.4 gibi bir komisyon uygulamaktadır. Eğer düşük kar marjı olan işlemleri sık sık tekrarlarsanız bakiyeniz artmaz ve yerinde sayar. Düşük miktarlar ile yapılan az karı olan işlemler içinde aynı olay geçerlidir.

Koinim Borsasında Kredi Kartı İle Bitcoin Alınır mı?

Bu borsa kredi kartı veya diğer sanal kartlar ile alım yapmanıza imkan vermiyor. Kredi kartı veye innial kart kullanarak alım yapamıyorsunuz. Türk borsalarının çoğunda kredi kartı veya innial kart ile alım yapılamıyor.

Koinim Borsasına TL Nasıl Yatırılır?

Koinim borsası para yatırma işlemi biraz zaman alan bir işlemdir. En azından ilk defa para yatırdığınız zaman bu miktar 1 gün bankanızda bekletilir ve 1 gün sonunda borsa hesabınıza yansıtılır. Bu uygulamanın amacının ilk defa para yatıracak kullanıcılar için geçerli olduğu söylenmekte. Bu işlemi dolandırıcılık ve yanlış gönderimleri engellemek için uyguladıklarını belirtmekteler.

Koinim’e TL yatırmak için öncelikle borsa hesabınızın onaylanması gerekmekte. Hesabınızı hesap doğrula sekmesinde gösterilen adımları takip ederek kolayca doğrulayabilirsiniz.

Hesap doğrulama yaptıktan sonra, borsa hesabınıza girin ve “HESAP İŞLEMLERİ” bölümünden “+Yatır” kısmına tıklayın. Açılan pencerede TÜRK LİRASI YATIR seçeneğini tıklayın ve karşınıza çıkan ekrana ne kadar yatıracaksanız o tutarı yazın.

Daha sonra karşınıza parayı yatıracağınız hesap bilgileri çıkacak birini seçin ve devam edin.

Bu hesap numarasının yanında sizlere değişmez 10 haneli bir kod verilecek. Bu kodu banka hesabınızdan para gönderirken açıklama kısmına yazmanız gerekiyor. Bu 10 haneli kod sayesinde paranız hesabınıza tanımlanacaktır.

Parayı göndereceğiniz banka hesap bilgileri ile borsa bilgilerinizin aynı olması gerekmektedir. Aksi halde yatırdığınız tutar banka hesabına iade edilir. Başkasının hesabına giden para veya açıklamada kod bulunmayan yatırma işlemleri de eksik / hatalı gönderme olarak tanımlanır ve gelen hesaba geri iade edilir.

İlk defa para yatıracaksanız 1 günlük bir bekleme süreniz var. Bu sürenin bitiminde paranız borsa hesabınıza tanımlanmakta. Param neden hesaba geçmedi diye telaşa kapılmayın.

KOinim borsası AkBank ile çalışmaktadır. Akbank hesabınız ile 7/24 para yatırma ve çekme işlemi yapabiliyorsunuz.

EFT ile yapacağınız TL yatırma ve çekme işlemleri bankların mesai saatleri içerisinde yapılabilmekte. Mesai dışı yapılan EFT ler bir sonra ki mesai saatine kadar bekletilir.

Koinim para yatırma limiti yazımızın devamında en çok sorulardan biri var ATM den koinime para yatırılır mı?

ATM ‘den Koinim Borsasına Para Gönderme İşlemi?

Evet bu borsaya ATM lerden para yatırabiliyorsunuz. Borsanızdan aldığınız hesap numarası ve 10 haneli gönderim kodu ile ATM den para yatırabilirsiniz.

Bazı ATM ‘ler de X tuşu bulunmadığı için 10 haneli kodu yazmakta zorlanabilirsiniz. Eğer bu X tuşu yoksa diğer kodları girin ve paranızı yatırın. Koinim destek ekibi gerekli incelemeleri yaptıktan sonra yatırdığınız tutarı hesabınıza aktarmaktadır.

Koinim Borsasına Dolar veya Euro Yatırılır mı?

Koinim kripto para borsası Euro veya Dolar kabul etmemektedir. Gönderilen Para cinsinin kesinlikle TÜRK LİRASI olması gerekiyor.

Koinimden Türk Lirası Nasıl Çekilir?

Bu borsadan para çekebilmeniz için öncelikle hesabınıza banka hesabınızı tanımlamanız gerekmekte. Banka hesabı tanımladıktan sonra “HESAP İŞLEMLERİ” kısmına tıklayın. Açılan pencerede “-ÇEKİM” butonuna tıklayarak devam edin. TL Çekim işlemini seçerek tanımlı banka hesabınızı burada belirtin.

TL Çekim talebiniz alınır alınmaz işleme koyulur ve en kısa zamanda banka hesabınıza gönderilir. Her TL çekim işleminiz için sizde 3 TL komisyon alınır ve bu miktar borsa hesabınızdan düşülür. Koinim

Koinim TL Çekiminde Yetersiz Bakiye Hatası / Uyarısı

Türk Lirası çekim işleminde Yetersiz bakiye hatası alıyorsanız çözümü oldukça basit.

Örneğin: Hesabınızda da toplam 100 TL var ve siz bunun hepsini çekmek için talep oluşturmak istiyorsunuz. Eğer 97 TL’lik bir talep oluşturursanız paranız ve çekim talebiniz işleme alınır.

100 TL nin hepsini çekmek istediğinizde çekim komisyonu olan 3 TL yi ayırmadığınız için yetersiz bakiye hatası verecektir.

Koinim Para yatırma limiti yazımızın da sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu içerikte alım satım komisyonları, TL işlemleri ve dikkat etmeniz gereken konulara değindik. Sizlerin de sormak istediği konular varsa yorumlar kısmında sorabilirsiniz.

DİĞER YAZILARIM:

Tükçe Para Kazandıran Siteler GÜNCEL 2022

En İyi Kripto Para Tüyoları 2022

Chromia CHR Coin Yorum ve Geleceği 2022

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general