Kore Tarzı Makyaj Yapımı

Bazı makyaj stilleri tüm dünyada kullanılmakta. Özellikle özel tekniklerle yapılan makyaj stilleri arasında yer alan Kore makyajı kadınların yeni gözdesi. Peki Kore makyajı nasıl yapılıyor? Özellikle her yaştan kadının takip ettiği kore tarzı makyaj yapımı giyim, makyaj ve birçok konuda kadınlara ilham veriyor.

Aynı zamanda en yaş almış kadınların bile genç görünmesi, tüm dünyada merak uyandıran mucizevi sırlar barındırıyor. Özellikle canlı ve ışıltılı cilt yapıları, porselen makyaj görünümü ve doğallığı ile bebeksi bir cilde sahip olan Koreliler bunun sırrını zamanla paylaşıyor.

Ulzzang Nedir?

Ulzzang; Korece güzel yüzlü anlamına geliyor. Kore’de bir trend olan Ulzzang, genç kadın ve erkeklerin sahip olmak istediği bir unvan. Bu bir trend olarak internet ortamında dikkatlice hazırlanarak, kullanıcıların beğenisine sunuluyor ve oylama ile belirleniyor. Bu unvanı alabilmek öyle kolay gözükmüyor.

Bunun için;

 • Beyaz bir ten
 • Büyük ve iri göz yapısı
 • Küçük dudak
 • Küçük ve kalkık burun

Bu özelliklere sahip olmak yetmiyor. Özel makyaj stilleri ve hazırlık süreçleri sonrası profesyonel fotoğraf çekimi gerekiyor. Anlaşılan güzelliğin önemli olduğu Kore’de makyaj stilleri doruk noktasına ulaşmış durumda.

Kore Tarzı Makyaj Yapımı
Kore Tarzı Makyaj Yapımı

Kore Makyaj Uygulaması

Kore makyajında önemli olan beyaz bir ten rengine sahip olmaktır. Bunun için eşit tonlama elbette önemlidir. Yani esmer bir cildin sadece yüz ve boyun bölgesinin beyaz olması hoş bir görünüm sağlamaz. Bu nedenle bu makyaj stilini beyaz tenli kadınların uygulaması daha mantıklı olur.

Özellikle bu makyajda aydınlatıcılara iş düşüyor. Kore makyaj uygulamasına başlamadan önce bazı ürünleri hazırlamanız önemli. Özellikle Kore makyajında göze çarpan ışıltıları oluşturmak en önemli adım olacaktır. Bazı adımları makyaja başlamak için kullanmak gerekir.

Bunlar;

 • Işıltılı baz
 • Aydınlatıcı
 • Likit fondöten
 • Büyük gözler için kahverengi eyeliner
 • Dudakların orta merkezine ruj uygulaması

Burada önemli olan küçük dudaklar, büyük gözler ve daha canlı bir ten rengidir. Dolayısıyla bazı malzemelerle bunu uygulamak mümkün hale geliyor. Bu daha bebeksi bir cilt oluşturmanızı sağlıyor. Kore makyajını yapmanın biraz zor olduğunu herkes bilir. Yüzünüzü iyi tanıyor olmanız bunu kolaylıkla yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Fondöten Uygulaması

Doğru likit fondöten ve makyaj süngeri ile tüm cilde uygulayabileceğiniz ürünler kullanmanız işinizi kolaylaştırır. Bunun için boyun bölgesini unutmamanız önemlidir. Özellikle fondöten uygulamasını dikkatli ve yedirerek yapmanız gerekir. Porselen makyaj kullanımına uygun markaların ürettiği fondötenler işinizi kolaylaştıracak.

Fondöten kullanımından önce ışıltılı baz kullanmanız, cildinizi Koreliler kadar canlı gösterecek. NYX ürünleri arasında yer alan, Professional Makeup High Glass ürünü ile sim kullanılmadan doğal ışıltıya sahip olmanız mümkün oluyor. Cildinizin sağlıklı görünmesi adına oldukça etkili olan bu ürün ile bebeksi ışıltıya sahip olacaksınız.

Cam Görünümüne Sahip Olmak İçin Ne Yapılmalı?

NYX Professional Makeup tarafından oluşturulan Born To Glow fondötenler arasında Kore makyajına uyumlu tek ürün diyebiliriz. Kapatıcı etkisi, cilde ışıltı kazandıran yapısı, jojoba yağı ve E vitamini içermesi ile cildinizde doğal bir canlılık olacak.

Aynı zamanda kapatıcıların ve aydınlatıcıların etkisi de önemli. Bunun dışında bazı pudralarda bu görünümü alabilmek adına önemlidir.

Sizlerin Kore makyajı yapabilmeniz adına sahip olmanız gereken yüz tipi ise daha çok kalp ya da ince yüz hatlarıdır. Bu makyajın tam anlamıyla uygulanması adına kilo, yüz hatları ve genç bir yaşa ihtiyacınız olabilir. Likit üzerine kullanılan bazı toz aydınlatıcı ürünler de istenilen ışıltıyı sağlar.

Aydınlatıcı Kullanımı

Aydınlatıcılar Kore makyajında olmazsa olmazdır. Bunun için doğru ürün seçimleri yapmanız istediğiniz etkiyi almanızı sağlar. Toz aydınlatıcılar son dönemde kullanılan ürünler arasındadır.

Kullanımı kolay ve dağılan etkiye sahip olması kullanım kolaylığı sağlıyor. Toz olan bu ürünler kullanımda kremdi bir dokuya ulaşıyor. Kolay yayılabilir ve uygulanabilir hale geliyor.

Kore Göz Makyajı

Korelilerin kullandığı makyajın en önemli bölgesi gözlerdir. Gözlerin iri duruşu ise özel makyaj teknikleriyle olur. Korelilerin küçük göz yapısına sahip olmaları ve göz kapaklarının fazla gözükmemesi bu konuda özel bir teknik uygulamalarını sağlıyor. Yine de en küçük göz yapısını dahi büyüten bir tekniktir.

Kore makyajının önemli bir detayı;

 • Koreliler göz makyajını yaparken genellikle göz kapaklarına ince bir bant yapıştırıyorlar.
 • Bunun dışında eyeliner olarak doğal görünmesi adına kahverengi olanını tercih ediyorlar.
 • Eyeliner uygulamasını ise göz pınarından başlatıyorlar.
 • İç kısımdan değil, dış kısımdan uyguluyorlar.
 • Bu şekilde gözü tamamen dışarıdan büyütüyorlar.

Kahverengi eyeliner dokusunu ve doğallığını bozmamak adına, gözlerin alt ve üst kısmının içine ten renginde göz kalemi uyguluyorlar. Bu şekilde gözlerin daha doğal durması sağlanıyor.

Gözlerin iç-dış köşelerine uygulanan kalem genellikle aşağı doğru uygulanıyor. Bu nedenle daha masum bir görünüm elde ederek, mahzun bakışlar elde edebiliyorlar. Kore makyajında önemli olan; bebeksi, masum ve canlı duruştur. Bu ifadeleri oluşturmak adına göz makyajına önemli görev düşmektedir.

Kore Tarzı Makyaj
Kore Tarzı Makyaj

Dudak Makyajı

Büyük gözlerin tam tersi olarak uygulanan dudak makyajında, önemli olan ayrıntı küçük dudaklara sahip olmaktır. Bunu elde etmenin yolu ise dudakların hatlarını tamamen boyamamaktır.

Dudak kenarlarına kadar inmeden ortalayarak dudak şekli oluşturulur. Balık dudaklardan biraz fazla daha genişi olarak düşünülebilir. Bunu uygulamak için dudaklarınızı balık şekline getirebilirsiniz. Daha çok bebeksi görünüm için koyu renklerde ruj değil açık tonlarda uygulanır.

Mercan, vişne ya da şeftali tonlarında uygulanan makyajlar ile daha bebeksi görünüm sağlanır. Dudakların kalan kısımları kapatıcı ile kapandığı için göze çarpmaz. Dolgun ve küçük dudaklar oluşturulabileceği gibi daha ince dudaklara da uygulanabilir. Kore makyajınız artık hazır ve olduğunuzdan daha bebeksi duruyorsunuz.

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general