Kripto Paralar Neye Göre Yükselir?

Merhabalar, Kripto paralar neye göre yükselir? Kripto para riskleri? Bitcoin halving tarihleri? gibi konuları sizler için detayları ile ele adım.

Son yılların en popüler yatırım araçlarından olan kripto paralar 2021’de ki yükselişinden dolayı tüm dünyanın dikkatini çekmiş durumda. Peki kripto paralar neye göre yükselir? Bu yazıyı sonuna kadar okuyun. Bitirdikten sonra harika kazançlar elde etmek için kendinize bir yol çizmiş olacaksınız. Hap bilgiler vereceğim..

Finansal piyasalarda yükseliş dönemlere BOĞA, düşüş dönemlerine ise AYI piyasası denmektedir. Piyasada ki coinlerin %99’u bitcoinin hareketlerine bağlıdır. Yükselirse yükselirler, düşerse düşerler.. Peki bitcoin ne zaman yükselişe geçiyor önce buradan başlayalım.

Bitcoin ve kripto paralar için yükseliş dönemi ne zaman gelmiş? Bir daha ki döngü ne zaman gelir soruların cevapları sizi zengin etmek için yeterli. Boğa yani yükseliş döngüleri Bitcoin tarihi boyunca sürekli halving tarihlerinden sonra olmuştur.

ÖNEMLİ: Bitcoin Halving nedir? tarihleri nelerdir  İnceleyelim..

Bitcoin Halving Nedir?

bitcoin halving tarihleri

bitcoin halving tarihleri

Bitcoin Halving, madencilerin kazım zorluklarının yarı yarıya düşmesi demek. Yani kazılan blokların zorlaşması ve her bloktan çıkarılan bitcoin miktarının yarı yarıya düşmesi demek.

Halving tarihlerine bakarsak hepsi kendi dönemlerine göre inanılmaz yükselişler getirmiştir. Yukarıda sizlere vereceğim grafikte mavi çizgi bir halving tarihini temsil etmektedir.

Şimdi 2022 tarihinde olduğumuzu düşünürsek bir sonra ki halving 2024 yılında olacak.. Önümüzde ki halving tarihlerine bir göz atalım.

Bitcoin Halving Tarihleri

2020’de gerçekleşen halving yani bitcoin ödül yarılanması olayı 2019’dan fiyatlanmaya başlamış ve yükseliş başlamış 2021 yılında da zirveleri görmüştü. Bazı coinler bu 2 yıl içinde 150x ile 500x arası yükselişler görmüştük.

Bitcoin Gelecek Halving Tarihleri

Aşağıda ki tabloda geçmiş ve gelecek halving dönemleri var. Geçmiş dönemlerin tarihi net olarak verilmiş. Gelecek dönemdeki tarihlerin verilmeme sebebi ise son bloklar ne zaman kazılacak belli olamamasıdır. 2024 Yılı yaklaştıkça net tarih belli olacak.

Halving Tahmini Tarih Blok Yüksekliği Blok Ödülü (BTC)
0 N/A 0 50
1 28/11/2012 210.000 25
2 09/07/2016 420.000 12.5
3 2020 630.000 6.25
4 2024 840.000 3.125
5 2028 1.050.000 1.5625

2024’te olacak halving için şimdiden araştırmalar yapan, yatırım için sermaye hazırlayan bir çok yatırımcı var. İşte kripto paralar neye göre yükseliyor konumuzda ki temel mantığı kavradınız..

Şimdi ise genel anlamda kripto paralar neye göre yükseliyor inceleyelim..

Kritpto Paralar Neye Göre Yükselir?

Btc’nin hareketlerini inceledik. Kripto paraların en iyi yükselişlerinin yine Bitcoin’in yükselmesine bağlı olduğunu inceledik. Şimdi de yükselen piyasada en hızı yükselen kripto paralara bakalım.

Öncelikle piyasadan haberdar olmak için twitter kullanmalı ve kripto para ile ilgili düşüncelerini paylaşan güvenilir fenomenler ve kaliteli fenomenler bulmalısınız. Bu fenomenler işi gereği iyi araştırmalar yapar ve en iyi projeleri sizlerle paylaşırlar. Özellikle trendleri yenilikleri takip ederler.

Kendimden örnek vermem gerekirse 2019 yılın da herkesin konuştuğu HOT, BTT, MATIC gibi coinleri topladım.. 2021’de beni hiç hiç pişman etmediler harika kar oranları bıraktılar, çünkü piyasa her saniye bu coinleri konuşuyordu.. Bir nevi oluşan dalgaya dipten katıldım.. Tabi çok konuşulan coinlerin riski de var bunlardan da aşağıda bahsedeceğim.. Yıl oldu 2022 işte yeni furya METAVERSE başladı ve ben Bitcoinin 37 bin dolarlarda olduğu seviyede RACA, CEEK, AVAX, ATLAS gibi coinleri toplamaya başladım..

kripto paralar neye göre yükseliyor

kripto paralar neye göre yükseliyor

2019 Karları ile şükür kendime bir araba aldım eksiklerimi giderdim. Şuan alımlarımı yaptığım METAVERSE coinlerinde elbette zararım var.  O dönemde de olmuştu HOT ile çok zarar etmiştim, sıkılmıştım yükselmiyor diye. Üstelik HOT almışlar zengin olacak gibi bir sürü dalga geçmelere maruz kalmıştım.. Hepsi psikoloji gerektiriyor.

Öncelikle az bakiyelerle 4 coine bölmüş olmam, daha sonra kendime al sat yapmak için elimin kaşıntısı gitsin diye ufak bir bakiye ayırmıştım onun vermiş olduğu rahatlıkla güzel karlar elde ettim.

Neyse kendimden çok bahsettim. Metaverse konumuza dönelim.. Bu coinlerden RACA, CEEK, ATLAS coinlerinden satın aldım. Çünkü trend bunlar.. Kripto paralar neye göre yükselir sorumuzun bir diğer cevabı da trendler..

Sizlerde bu oluşan trendlerin farkına varın. Yüklü değil ufak ufak almaya çalışın eğer alacaksanız tabi.. modası geçmiş coinlere takılı kalırsanız treni kaçırırsınız.

Kripto Para Riskleri Nelerdir?

Kripto para riskleri nedir diye soran arkadaşların sorularını yanıtlayalım. Bu anlattıklarım belki birinizin sermayesini kurtarır.. Hiç bir zaman tek coinin fanatiği olmadım.. hepsi patladı ve patlamaya mahkum çünkü. Amaç para kazanmak unutmayın..

Atlas coin ilk çıktığında acayip beğenmiştim, satın aldım ve yüzde 50 kar gördüm satmadım. Çıkacak oyundan bir parçasını yayınladılar ve tam bir hayal kırıklığı yarattı ve güven sarstı. Star Atlas yüklü bir satış yedi beklentiyi karşılamadı diye. ve yüzde 60 zarar yazdı. Fakat ceek ve raca coinlerinden hala kardaydım. Cüzdanı bu coinler sırtlamıştı. Bu yüzden bakiyenizi bölün bölün bölün.. Atlas’a fanatik olsaydım patlamıştım..

Yine binlerce insanı batıran bir coinden bahsedeyim.. Bu coin Play to Earn yani oyna kazan projelerinden en belirgin olanı ve en çok oyuncuya sahip olan proje. İlk çıktığında kar eden bir çok kişi olsa da daha sonra herkesi içeri hapsetti. Bunun nedeni ise sınırsız olan coin arzı. Günde 250 milyon adet piyasaya sürülen coinler markette büyük bir düşüş etkisi yarattı ve ne destek tanıdı nede haber sürekli düştü. Desteklerde en ufak tepkilerde insanlar ortalama düşürmek için aldı fakat yine düşmeye devam etti.. Tüm bakiyesi SLP’de olan yine kaybetti..

Aşağıda SLP coin grafiğini görmektesiniz.

slp coin grafik

slp coin grafik

Unutmayın biz yatırımcıyız riskleri yönetmeliyiz. Fanatiklik yapmamalı, bir yerde kazanç yeterli deyip çıkmalıyız. Kripto para riskleri nelerdir konumuza da açıklık getirmeye ve riskleri anlatmaya çalıştım. Coin arzlarının da kripto paralar neye göre yükseliyor konusunun başlıca etkeni. Arzı sınırsız olan ve harika seviyelere gelen ETEHREUM ve DOGECOİN gibi projeler mevcut fakat bu oran arzı sınırsız olan coinler arasında istisna.. Bakiyeleri bölün ve trendleri takip edin sloganımız bu.

Sizlerde coin alırken arzlarına, projesine ve ekibine iyice hakim olun.. Bende CEEK, RACA, ATLAS aldım ve şuan beklemekten başka bir şey gelmiyor elimden. Umarım kazançlarımız bizi finansal özgürlüğümüze kavuşturur..

Merhabalar, Kripto paralar neye göre yükselir? Kripto para riskleri? Bitcoin halving tarihleri? gibi konuları sizler için detayları ile ele aldığım yazımın da sonuna geldim.. Sorularınız varsa yorumlarda sorabilirsiniz..

DİĞER YAZILARIM:

Ethereum (ETH) Kazandıran Oyunlar ve Uygulamalar

En İyi Mobil Madencilik Uygulamaları 2022

Arzı Az Olan Coinler? Arzı Sınırlı Olan Coinler 2022

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general