Kripto Paraya Nasıl Yatırım Yapılır?-2022

kripto para

Kripto Para Nedir?

Kripto paralar diğer adıyla coinler herhangi bir fiziksel biçimde mevcut olmayan sanal paralardır. Kriptografi, yani şifreleme ile güvence altına alınmışlardır. Genellikle internet üzerinde kullanılmak için tasarlanmışlardır ve tamamen dijitallerdir. Gündelik paranızın sanal hali gibi düşünebilirsiniz. Merkezi değillerdir. Dünyanın ilk kripto parası 2008 yılında oluşturulan Bitcoin’dir. Bitcoinden sonra birçok altcoin oluşturulmuştur. En güçlü alt coinleri sizler için daha önce derlemiştik. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Kripto Paraya Yatırım Yapmak

Kripto birimlerine nasıl yatırım yapılacağına bakıldığında, birçok seçenek mevcuttur. Ancak nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, daha fazla bilgi edinmek için bu makaleyi okuyunuz. İçinde kripto para birimlerinin bazı avantaj ve dezavantajlarını keşfedecek ve bunlara akıllıca nasıl yatırım yapacağınızı öğreneceksiniz. Bu seçenekler konusunda rahat olduğunuzda, güvenilir bir kripto birimi komisyoncusu aramanın zamanı geldi demektir. Bu ipuçlarını takip ederek kriptoya yatırım yapabilir ve kâr etmeye başlayabilirsiniz. Öncelikle bir kripto parada şu özellikler aranır:

 1. Merkezi olmaması.
 2. İşlem ve sahip kayıtları.
 3. Yeni arz oluşturma kuralları.
 4. Sahipliğinin kriptografik tekniklerle sadece sahibince ispat edilebilmesi.
 5. Paranın sadece sahibinin emriyle el değiştirebilmesi.
 6. Aynı anda aynı kripto para için birden fazla işlem yapılırsa sadece birinin yerine getirilmesi.

Kripto para birimleri söz konusu olduğunda, yatırımcıların büyük çoğunluğu bir yatırım yapmadan önce daha fazlasını bilmek ister. 1.044 yatırımcının katıldığı bir anket, kripto birimlerine yatırım yapmanın en büyük nedeninin “merak” olduğunu ortaya koydu. Bununla birlikte, Y kuşağının yüzde 48,4’ü ve X kuşağının yüzde 46,2’si kripto para birimlerine yanlış yatırım yapma kararlarından pişmanlık duyduğunu bildirdi. Bu ikinci en popüler nedendi. Dolayısıyla yatırım yapmadan önce kripto birimi yatırımının nasıl çalıştığını anlamak kritik hale geldi.

 • Kripto birimlerine yatırım yapmak yüksek risklerle birlikte gelir.
 • Kripto biriminin gerçek değerini satın almıyorsunuz – onu yalnızca gelecekte daha fazla para birimiyle takas etme umuduyla satın alıyorsunuz.
 • Warren Buffett’in bir zamanlar dediği gibi, değeri olmayan bir şeye yatırım yapmak spekülatiftir. Bu, riskleri anlamanın ve buna hisse senedi yatırımı gibi davranmamanın çok önemli olduğu anlamına gelir. Genel bir kural olarak, kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmamalısınız.
 • Kriptoya yatırım yapma nedeniniz ne olursa olsun, kayıplarla yüzleşmeye hazırlıklı olmanız gerektiğini unutmayın. Piyasanın oynaklığı, ilgili riskleri anlamayı önemli hale getirir.
 • Ayrıca, kripto birimlerinin değişken olduğunu ve bunlara asla duyguya dayalı olarak yatırım yapmamanız gerektiğini unutmayın. Bu çok yüksek riskli bir yatırımdır ve karar vermeden önce ne kadar risk alacağınızı bilmek önemlidir.
 • Kripto birimlerine yatırım yapmaktan emin değilseniz, bunları öğrenerek ve sizin için doğru seçim olup olmadığını öğrenerek başlayın. Kripto biriminin benimsenmesi arttıkça, büyük getiri potansiyeli yatırım yapmak için zorlayıcı bir neden oldu.
 • Kripto yatırımı herkes için olmasa da, risklerden kaçınarak para kazanmak isteyenler için değerli bir çabadır. Yatırım yapmadan önce kripto birimlerini araştırmak her zaman akıllıcadır. İlgili riskleri araştırarak ve gerçek değerlerini nasıl hesaplayacağınızı bilerek tuzaklardan kaçınabilirsiniz.
 • Kripto birimleri ana akıma ulaştığından, hala nispeten düzensiz olduklarını hatırlamak önemlidir. Onları destekleyecek hiçbir merkezi otorite, merkez bankası ve finans kurumu yok. Kripto piyasası hala gelişiyor, ancak yatırımcılar yatırım yapmadan önce bu zorlukların farkında olmalıdır. Bu yeni varlık sınıfı hakkında daha fazla bilgi edinerek kripto para birimi patlamasından yararlanabilirsiniz.
 • Bir kripto yatırımcısının ilk hedefi yüksek bir Yatırım Getirisi olsa da, bu varlık sınıfıyla ilgili büyük bir endişe oynaklıktır. Kripto para birimleri bir hükümet veya değerli metal tarafından desteklenmediğinden, değerleri yalnızca insanların algıladığı kadar güvenlidir. Herhangi bir yatırımda olduğu gibi, kripto para birimi satın almak ve onu saklamak için güvenli bir yer bulmak çok önemlidir.
 • Kripto para satın almak için en popüler yer kripto borsalarıdır.kripto para
 • Kripto birimlerinin popülaritesi, Bitcoin’in patlayıcı büyümesiyle son yıllarda arttı. Bir kripto birimi güvenli bir yatırım olmasa da, paranızı yatırmak için mükemmel bir yoldur.
 • Bitcoin’in dışında binlerce kripto para birimi var ve satın almadan önce kapsamlı bir araştırma yapmalısınız. Dolandırıcılık olabilir, bu yüzden herhangi bir yatırım yaparken dikkatli olun. Onlardan kaçınmanın en iyi yolu, paranızı saygın bir borsaya yatırmaktır. Kripto birimlerine yatırım yapmak söz konusu olduğunda, büyük miktarda işlem sunan saygın bir borsaya bağlı kalmak en iyisidir.
 • Kriptoya yatırım yapmanın bir başka yolu da kripto birimi hisse senetleri satın almaktır. Bu hisse senetleri blockchain şirketlerinde kote edilmiş hisselerdir. Geleneksel bir hisse senedi alım satım hesabıyla işlem görebilirler. Bu şirketlerin çoğu, gelirlerinin bir kısmını kripto endüstrisinden kazanırken, diğerleri kripto topluluğu için hizmet sunmaya odaklanıyor.
 • Banka hesabınızı bir kripto borsasına bağlayarak kripto birimlerine yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Ardından, bir satın alma siparişi verin ve paranızı özel cüzdanınıza aktarın. Son olarak, aynı borsada bir satış emri vererek varlıklarınızı satabilirsiniz.
 • Kâr elde etmenin anahtarı, akıllı olmak ve ortalama fiyatlarla ticaret yapmaktır. Bir kripto para borsası geniş bir fiyat aralığına sahiptir ve yatırımınızdan en iyi şekilde yararlanmak için ortalama bir fiyattan satın almalısınız. Ayrıca, kripto varlıkları hakkında bilgi edinmenin en popüler yolu bir kripto para borsasını ziyaret etmektir.
 • Asla kaybetmeyi göze alacağınız miktardan daha fazla yatırım yapmayın.
 • Coin yatırımı yaparken bakmanız gereken nokta, projenin white paper’ı (teknik doküman)olacaktır.
 • Güvenilir platformların seçimine özen gösterilmeli.
 • İlk başlarda küçük miktarlarla deneme yapabilirsiniz.
 • Kripto paralar söz konusu olduğunda sadece anlık fiyat performansına bakmak yeterli değil, hatta yanıltıcı da olabilir. Kripto paraların dolaşımdaki, toplam ve maksimum arzı, global işlem hacmi, aylık ve yıllık fiyat performansı incelenmeli.
 • Kredi çekmek gibi yollarla yatırım yapmayın.

Yatırım yapılan kripto paranın kullandığı blockzincir teknolojisi, projenin geliştirici ekibi, diğer kripto para projelerinden farklı olarak sunduğu yenilikler, daha önce siber saldırıya maruz kalıp kalmadığı gibi konularda bilgi sahibi olunması son derece önemlidir.

Bonus! Mobil Oyunlarla Kripto Para Kazanın

Birçok oyunda ayrıca çevrimdışı kazanç elde etmenizi sağlayan kripto özellikleri bulunur. Örneğin, Crypto Cats, diğer para birimleriyle değiş tokuş edebileceğiniz kripto para birimi kazanmanıza olanak tanır. Bitcoin Bounce gibi Bitcoin oyunları, bir platformdan diğerine geçmenize ve daha fazla kripto para kazanmanıza izin verir. Bazı oyunların bonusları ve güçlendirmeleri vardır ve hatta bazıları ücretsizdir! Mobil oyunlarla nasıl kripto kazanılacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Blok Zinciri Teknolojisi:
 1. Mobil oyunlar için blockchain teknolojisini kullanmanın birçok avantajı vardır. Blockchain tabanlı oyunlar, oyuncuların dijital varlıklarla ticaret yapmasına olanak tanır.
 2. Blockchain oyunları, oyuncuların dijital öğeler hediye etmelerini ve hatta bunları rakip oyunlarda kullanmalarını da mümkün kılıyor. Bu varlıklar artık tek bir şirkete ait değil ve artık herhangi bir blok zinciri tabanlı pazarda alınıp satılabiliyor.
 3. Hem oyuncular hem de geliştiriciler bu teknolojiden önemli faydalar görecekler. Geliştiriciler, mobil oyun geliştirmeleri için neden blockchain teknolojisini kullanmalıdır?
 4. Mobil oyunlarda blok zincirinin faydalarından biri, oyuncuların oyun ekosisteminde dijital varlıklara sahip olabilmesidir. Oyuncular, bu varlıkları merkezi sunucularda depolamak yerine bunları depolayabilir, takas edebilir ve sahip olabilir.
 5. Blockchain oyunları, oyuncuların bu varlıklarla ticaret yapmasına ve sahip olmasına izin verir, bu da gri piyasa etkinliğinin yanı sıra cilt kumarını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca oyuncular, dolandırılma korkusu olmadan bu dijital varlıkları diğer oyuncularla takas edebilir. Blockchain, oyuncuların daha fazla güven duymasını sağlar ve geliştiricilere güvenilebilir.
 6.  Blockchain teknolojisi, mobil cihazlar için oyunlarda da kullanışlıdır. Oyuncuların dijital ürünler satın almalarını ve banka hesaplarına sahip olmalarını sağlar. Bu, banka hesabı olmayanların bile harekete katılmasını mümkün kılar. Geliştiriciler için blockchain mobil oyunları bu sorunlara çözüm olabilir. AppFutura, mobil oyun geliştiricilerini bulmanızı sağlayan güvenilir bir dizindir. Kaliteli şirketleri çekmek için projenizi ücretsiz olarak yayınlayabilirsiniz. Çok sayıda teklif aldıktan sonra, en iyi adayı seçin ve güvenli bir şekilde ödeyin.
  Değiştirilemez jetonlar(NFT):

  1. Blok zinciri teknolojisi ve takas edilemeyen tokenler, oyun endüstrisindeki en sıcak iki trend. Oyun sektörü en hızlı büyüyen sektörler arasında yer alıyor. Blockchain teknolojisi, mobil oyunlar ve değiştirilemez jetonlarla zaten bağlantılıdır. Her iki sektör de bu gelişme konusunda iyimser. 2. Değiştirilemeyen belirteçler, kripto para birimi ile aynı programlamada geliştirilen bir kripto para birimi biçimidir. Takas edilebilir para biriminden farklı olarak, takas edilemeyen jetonlar benzersizdir ve kendi değerlerine sahiptir. Bu, kripto ve fiziksel para arasında simbiyotik bir ilişki yaratır. Sonuç olarak, her iki para biriminin de bir değeri vardır ve güvenilebilir. Mobil oyunlarda bu ilişki daha da önemli hale geliyor.

  3. İlk açık kaynaklı değiştirilebilir kripto para, 2009’da piyasaya sürülen Bitcoin’di. Oyuncular, oyunlar için NFT dijital varlıkları yaratıyor. Bu varlıkların parasal değeri değiştirilebilir. Oyun geliştiricileri de NFT’lerle para kazanabilir. Ve eğer bir oyun geliştiricisiyseniz, mobil oyunlarınızla kripto para kazanmak için bu ilişkiden yararlanabilirsiniz.

  4. Bitcoin, takas edilemeyen tokenler (NFT’ler) ve blok zinciri de dahil olmak üzere finans dünyasındaki birçok yeniliğin temelini attı. NFT’ler, insanların bir banka gibi herhangi bir finans kuruluşunun yardımı olmadan servetlerini küresel olarak depolamasına ve transfer etmesine olanak tanır. Blockchain teknolojisi, merkez bankacılığındaki değişikliklere karşı da dirençlidir, bu da bu faydaların NFT oyunlarında gerçekleşmeye başladığı anlamına gelir.

  5. Mobil oyunları blok zinciri ağlarına bağlayarak, oyun içi varlıklar oyun dışına aktarılabilir hale gelir. Herhangi bir dijital varlık, aynı zamanda, oyundan kazanılan oyunların bu para birimini daha fazla kâr için kullanmasına izin veren, takas edilemeyen belirteçler olarak da oluşturulabilir.

  Oynaması ücretsiz oyunlar:

  1. Ücretsiz oyunlar oynayarak kripto para kazanmanın birkaç yolu vardır. Blockchain tabanlı oyunlar, geleneksel bahislere ve profesyonel oyunlara umut verici bir alternatiftir.

  2. Oyunlar, oyuncuların kripto para kazanmalarına ve gerçek parayla değiştirmelerine izin veriyor. Eskiden oyun oynayan insanlar sadece küçük bir miktar para kazanmayı bekleyebilirdi. Artık herkes bu oyunları oynayabilir ve kripto para da kazanabilir. Bu yöntemi kullanmak nispeten basittir, ancak biraz araştırma ve planlama gerektirecektir.

  3. Ticaret kartları, ücretsiz oyunlardan kripto kazanmanın en karlı yollarından biridir. Birçok oyuncu, oyunda nadir bulunan kartların ticaretinden iyi kârlar elde ettiğini bildirdi. Alım satıma ek olarak, oyuncular kendi NFT kartlarını satabilir veya pazardan ürün satın alabilirler.

  4. Battle of Guardians gibi çok oyunculu oyunlar, oyuncuların kripto para biriminden para kazanmalarını sağlar. Oyunculara savaşları kazanmaları için sanal NFT jetonları verilir. Oyuncular takımlar oluşturur veya solo oynar. Oyuncular yeterli sayıda NFT jetonu kazandıktan sonra bunları gerçek dünya para birimlerine satabilirler. Oyuncular kripto para kazanırken eğlenceli oyunlar oynayabilirler. Hatta bir maç kazandıklarında bu sanal varlıklarla para çekebilirler. 5. Diğer bir seçenek ise oynayarak kazanılan kripto para oyunlarıdır. Bu oyunlar, kripto para kazanmanın farklı yöntemleri olsa da gerçek parayla oynayarak para kazanma fırsatı sunuyor. Örneğin, oyuncuların kripto kazanmasına ve bunu ürün satın almak için kullanmasına izin veren oyunlar var. Bu oyunlar yıllarca aktif olabilir, bu nedenle size en uygun olanı bulmak kolaydır. Gerçek para kazanabilecek çevrimiçi ücretsiz kripto para oyunlarını oynayabilirsiniz.

  6. Axie Infinity, jeopolitik durumlarda hanelerin para kazanmasını sağlayan, oynayarak kazanılan bir kripto oyunudur. En fazla üç sanal yaratığa sahip olarak para kazanabilirler. Oyuncular, Eksenleri takas edebilir, yükseltebilir, çoğaltabilir. Ayrıca Eksenleri NFT ile değiştirebilirler. Bu, kripto para kazanmanın harika bir yoludur. Bu oyun bir milyon veya daha fazla günlük oyuncuya sahip ve Güneydoğu Asya’daki dijital ekonomileri besliyor.

          Esnetme (Staking):
 1. Kripto paranızın değerini artırmanın bir yolu, kripto para birimini mobil oyunlara yerleştirmektir. Kripto para birimiyle bahis oynamanıza izin veren birçok cüzdan var. Staking risklidir çünkü değeri düşerse kripto paranızı kilitleyebilir.
 2.  Kripto paranızı bir oyuna koyarak ekstra para kazanmanın harika bir yolu. Çok sayıda faydası vardır. Oynamanın en iyi yanı, Axies kazanmanızdır. Bunları gerçek varlıklara yatırım yapmak için kullanabilirsiniz. Daha sonra Axies’inizi oyun pazarından veya oyun içi öğeler satın almak için kullanabilirsiniz. Nakit karşılığında, mobil oyunlarda kriptoyu stake edebilirsiniz.
 3. Bir mobil oyunda kripto para yatırmanın çeşitli avantajları vardır. Çok kısa sürede kazancınızı artırabilir. Ayrıca kripto oyunları size pasif bir gelir kaynağı sağlayabilir. Sonunda kriptonuzun kaybolma ihtimali var. Bu nedenle yatırım yapmadan önce riskleri anlamak önemlidir.
 4. Kripto para kazanmak için en popüler oyunlardan biri Gods Unchained. Oyun, oyuncuların rakipleriyle fantezi takas kartı düellolarına katılmalarını sağlar. Ayrıca oyun, kullanıcı tarafından kontrol edilen bir oyun içi ekonomiye de sahiptir. Bahis ödülleri kazanmak için nadir kartları satıp satın alabilir ve kendi NFT kartınızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca pazardan mal satın alma seçeneğiniz de vardır. Oyununuzdan kazandığınız parayı kullanarak ilgili kripto para birimini de kazanabilirsiniz.
 5. Kripto para birimini stake etme süreci basittir. Tek ihtiyacınız olan bir kripto cüzdanı. Kripto paranızı mobil oyunlarda stake ederek de kripto para kazanabilirsiniz. Tüm NFT’ler stake edilemez. Paranızı yatırmadan önce, merkezi olmayan bir finansal protokol ile kontrol ettiğinizden emin olun.

kripto para

 

 

 

 

 

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general