Külçe Gümüş Nerede Bozdurulur?

Külçe gümüş nerede bozdurulur, külçe gümüşü nerede satabilirimi komisyonsuz külçe gümüş nerede bozdurulur gibi sorularının yanıtını bu yazımızda vereceğiz.

Öncelikle külçe gümüş bozdurmak için oldukça fazla seçenek mevcut. Külçe gümüş; Bankalar, Kapalı çarşı sarrafları, online Pazar yerleri, facebook Pazar yeri gibi yerlerde bozdurulur.

En güvenli olanı tabii ki bankalar ve kapalı çarşıda bozdurmak olacaktır.Banka ve Kapalı çarşıda komisyon alındığı için çoğu yatırımcı komisyon ödemek istemez. Fakat bu komisyon ücretini güvenlik ödemesi olarak düşünmelisiniz. Banka ve kapalı çarşı harici külçe gümüş bozdurmak biraz riskli olacaktır. Bulunduğunuz şehirlerde ki banka ve kapalı çarşılarda çok rahatlıkla bozdurabilirsiniz.

Eğer elinizde yüksek miktarlarda gümüş varsa kapalı çarşı sarrafları ile pazarlık yaparak komisyon ödemelerinde biraz indirim yapmasını isteyebilirsiniz. Emin olun sarraf da sizin gibi elinde yüklü miktarda gümüş bulunan müşteriyi kaçırmak istemeyecektir.

Komisyon Ödemeden Gümüş Nasıl Satılır?

Komisyon ödemeden külçe veya gram gümüş bozdurmak istiyorsanız kesinlikle bu anlatacaklarım sizlere fikir verecektir.

Online Pazar yerlerinde külçe gümüş bozdurma işlemi yapabilirsiniz. Özellikle Trendyol, hepsiburada gibi sitelerde gümüş satışı yapılmakta. Fakat en güzeli LetGo ve Facebook gibi ücretsiz komisyon kesmeyen Pazar yerlerinde gümüşlerinizi satışa çıkarmanız. Trendyol, gittigidiyor gibi sitelerde satışlar biraz zordur. Bu tip sitelerde satış yapabilmek için vergi levhası ister ve yine vergi levhanız varsa bile ürün satışında %20 site komiyonu ayrıca kargo bedeli de ödemeniz gerekmektedir.

Külçe Gümüşü Nerede Satabilirim?

NOT: LetGo, Facebook, Dolap gibi uygulamalar için vergi numarasına gerek yoktur. 18 yaşını doldurmuş her vatandaş bu sitelerden satış yapabilir ve komisyon ödemez.

Lütfen online Pazar yerlerini kullanırken dikkatli olun. Letgo, dolap ve Facebook gibi uygulamalarda yapılan satışlar genellikle yüz yüze veya elden olduğu için kimlerle muhatap olduğunuzu bilmeyeceksiniz. Kötü niyetli kişiler ile karşılaşmış da olabilirsiniz.

Bu yüzden Kapalı çarşı saflarında bozdurduğunuz zaman alınan komisyon oranını yine de güvenlik olarak varsayarsanız daha mantıklı olabilir. Yine de varlıklarınızın yönetimi size aittir. En iyi kararı verecek olan kişi sizsiniz.

Aşağıda ki görsellerde sizler için Pazar yerlerinde satılan külçe gümüş örnekleri göstermeye çalıştım.

külçe gümüş nerede bozdurulur

külçe gümüş nerede bozdurulur

Külçe gümüşü nerede satabilirim? Nerece bozdurabilirim gibi soruları sizlerle paylaşmaya çalıştım takıldığınız yerler veya sorularınız varsa yorumlarda sorabilirsiniz. Teşekkürler..

DİĞER YAZILARIM:

Enjin (ENJ) Coin Yorum ve Geleceği GÜNCEL

Axie Infinity Yorum ve Geleceği

FTM Coin Yorum ve Geleceği – GÜNCEL

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general