LINK coin sahibi kim? Hangi ülkenin?

LINK coin sahibi kim? Hangi ülkenin? yazımızda sizlere link coin nedir? ne işe yarar gibi detaylara da cevap vereceğiz.

2014 yılında Sergey Nazarov ve Steve Ellis ortaklığıyla Eylül ayında Küba’nın güneyinde ve Jamikanın kuzeyinde bulunan 3 ana adadan oluşan bağımsız bir ülke olan Cayman Adalarından Chainlink adıyla çıkış yaparak dünyaya yayılmıştır. Yoğun ilgi gören Chainlink Haziran 2017 de merkezi San Francisco şehri olan Amerika’nın finansal teknoloji şirketlerinden biri olan SmartContract Chainlink adıyla piyasaya sürülmüş olan coini kısaltarak adını LİNK olarak değiştirip Ethereum blockchain’i ERC-20 tabanlı Chainlink olarak geliştirip piyasaya sürdü.

LINK Coin Nedir?

Chainlink sistemde merkezi olmayan bir oracle hizmetidir. Bir ara katman yazılımı olan Chainlink zincir içi ve zincir dışı sistemler arasında bağlantı kurmaya yarar. Akıllı sözleşme bağlantılarını geliştirmek için akıllı sözleşmelerin güvenilir veri akışlarına, API’lere, ödemelere ve diğer kaynaklara erişimlerini sağlar.

Chainlink zincir dışı kaynaklara erişim sağlayarak kullanıcılarının gerçek dünyadaki olaylara tepki vermelerini sağlamayı amaçlar. Harici bir durumda sarf edilen çalışmanın kanıtlanması için ihtiyaç duyulan anlaşmaların gerçekleşmesine imkân sağlar. İlk etapta, Chainlink çözümleri Ethereum blok zinciri üzerine kurulu işliyordu. Ancak 2017 de SmartContract Cahinlink’in merkez üssü konumuna dönüşünce şirket tüm büyük akıllı sözleşme zincirlerini desteklemek adına Chainlink ekosistemini LINK ağı ve LINK belirteci etrafında kurmuştur.

LINK Coin Sahibi Kim?

Çıkış adı Chainlink olan coin türünün sahipleri Sergey Nazarov ve Steve Ellis. 2017 de ortaklığa üye olan ve Chainlink sistemini daha da geliştirerek yaygınlaştırmak adına Ethereum üzerinde işleyen sistemini kendi geliştirdiği sisteme LINK ağı ve LINK belirteci üzerine kuran SmartContract yetkilileri sayesinde ortaklık genişleyip sisteme güçlü bir finansal destek sağlanmış ve sistem geliştirilmiştir.

Link Coin Hangi Ülkenin

Link Coin Hangi Ülkenin

Bknz: CoinMarketCap

LINK Coin Hangi Ülkenin?

Latin Amerika’nın Cayman Adaları’ndan çıkan iki bilim insanı Sergey Nazarov ve Steve Ellis buluşları olan Ethereum blok zinciri üzerine kurulu geliştirdikleri Chainlink’i tüm dünyaya Cayman Adaları’ndan tanıttılar. Bu tanıtım sayesinde Amerika’nın finansal açıdan güçlü finansal teknoloji şirketlerinden biri olan dev isim SmartContract’dan iş birliği teklifi aldılar. Daha sonra Latin Amerika ülkesi olan Cayman Adaları merkezli çalışan Chainlink aracı yazılımı yeni ortakçı firmanın merkezi ile yani San Francisco şehri ile anılır olmuştur.

LINK Coin Arzı Ne Kadar?

Madenciliği yapılmayan bir kripto para türü olan ve yatırım için en çok tercih edilen kripto paralardan Link coin yani tüm Chainlink miktarı yönetilmekte olduğu şirket tarafından üretilmektedir. Şimdilik piyasadaki Chainlink adedi 350.000.000 dir. Chainlink yani LINK coin piyasaya sürülmek istenen rakamı 1.000.000.000 dır. %41’lik LINK piyasada dolaşan arzı 414,509,556 TL. Hedef alınan maksimum arzı 1.000.000.000 TL.

Link Coin sahibi kim? Link Coin hangi ülkenin? yazımızın da sonuna geldik. Sormak istediklerinizi yorumlar kısmında sorabilirsiniz.

Chainlink Coin Adetleri
Sirkülasyonda ki Adet 467.009.550 LINK
Toplam Adet 1.000.000.000 LINK
Maximum Adet 1.000.000.000 LINK

DİĞER YAZILARIM:

CHZ Coin Yorum ve Geleceği – GÜNCEL

NEAR coin sahibi kim? Hangi ülkenin?

LRC coin sahibi kim? Hangi ülkenin?

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general