LRC coin sahibi kim? Hangi ülkenin?

LRC coin sahibi kim? Hangi ülkenin? Sorularına yanıt aradığımız bu yazımızda, coin adetlerine de değineceğiz.

Çinin yazılım mühendislerinden ve aynı zamanda girişimci olan Daniel Wang tarafından 2017 senesinin Aralık ayında Loopring Coin / LRC Coin piyasaya sürüldü. Wang geliştirmeye başladığı Loopring coin / LRC’nin ilk zamanlarında airdroplar sayesinde milyonlarca LRC tokeni piyasaya sürdü. Kısaca Çin’de geliştirilmiş ve dünyaya yayılmış bir kripto para türüdür.

LRC Coin Nedir?

Loopring temelde Ethereum blok zinciri bağlamında ölçeklendirme yapan ve sistemin verimini arttırma anlamına gelen bir aracı sistemdir. Aynı zamanda bir kripto para türüdür. Loopring borsası iki ana borsayla mücadele etmeyi amaçlar. Bunlardan birincisi merkezi borsalar. Bu borsada yani merkezi borsada platformlar, yatırım yapan kişi adına alım satım yaparak çalışır. Fonları ise kullanıcının kendi hesabına saklar. Merkezi borsaların riskli yanı, yatırımcı kişilerin merkezi borsada tutukları kripto paralarının kontrolüne sistemden bağımsız olarak doğrudan sağlayamamalarıdır. Öyleki sisteminiz merkezi olmayan borsalara oranla merkezi borsalara dijital dünyanın siber saldırısı dediğimiz saldırılara daha açık olduğu gözlemlenmiştir. Eğer hesabınız saldırıya uğrarsa veya sistem tarafından yaptırıma tabir tutulursa birikimleriniz tehlikeye girerek sistem tarafından el konulur.

lrc coin grafik

lrc coin grafik

İşte bu gibi dezavantajları olan merkezi olan borsalardansa, merkezi olmayan borsalar olan DEX gibi sistemler kullanıcılarına kripto paraları üzerinde tam kontrol sağlayarak kullanıcıların gözlerinin arkada kalmamasını sağlar. Dex’lerin tek dezavantajı işlem ücretlerinin yüksek olması. İşte Loopring hem merkezi hem merkezi olmayan borsaların kötü yani dezavantajlı yanlarını ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Loopring sisteminde merkezi olmayan borsalardaki gibi işlem yapmaları için yatırımcılarına güvenilir yollar gösteriyor ayrıca fonlarını yani yatırımlarını kendi cüzdanlarında saklamalarını sağlayarak güvende olduklarını kullanıcılarına hissettiriyor.

LRC Coin Sahibi Kim?

Lrc Coin sahibi kim başlığımızda ise önümüze Kripto para yasakları ile bilinen Çin çıkıyor.. Çinli yazılım mühendisi olan 2017 yılında Loopring sistemini kurarak LRC coinleri sisteme aktaran Daniel Wang dır.

LRC coin hangi ülkenin?

Lrc Şirketi Uzak doğunun en eski tarihe sahip olan ülkesinde Çin de kurulmuştur.

Bknz: Lcr Coin Sahibi

LRC coin arzı ne kadar?

Loopring projesi 2017 yılında airdroplar yoluyla piyasaya kurucusu Wang tarafından milyonlarca LRC token sürüldü. 2017 Ağustos ayında Wang kurduğu sistemin airdropları üzerinden her bir tokeni 0.06 dolar üzerinden satmıştır. Loopring o zamandan başlayarak iki yeni sürümü bulunarak geliştirilmiştir. Bunlar Loopring V2 ve Loopring V3 dür. Fiyat ilk token fiyatı ile karşılaştırıldığında elde edilen veri sonucuna göre %59.000 arttı. LRC coin fiyatı tarihinin en yüksek fiyatına 10 Kasım 2021 yılında 3.85 dolarla görürken 1 ayda tam %800 oranında satışa imza attı. Bknz: CoinMarketCap

LRC coin sahibi kim? Hangi ülkenin? Konumuzun da sonuna geldik. Sorularınız veya önerileriniz varsa yorumlarda sormayı unutmayın..

DİĞER YAZILARIM:

WAX Coin Yorum ve Geleceği 2022 GÜNCEL

Tron TRX Coin Yorum ve Geleceği – GÜNCEL

SUSHI Coin Yorum ve Geleceği – GÜNCEL

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general