Maksimum Arzı Az Olan Coinler Hangileridir? 2022

Maksimum arzı az olan coinler yazımızda sizlere arzı sınırlı kripto paralar ve dolaşımda ki arzı düşük coinleri detaylarıyla inceleyeceğiz.

Kripto paraya olan ilgi arttıkça yatırımcılarında kripto paralardan nasıl para kazanacağını öğrendiğini görüyoruz. En azından Maksimum arzı az olan coinleri aradığınıza göre kazanmanın yolunu bulmuş gibisiniz..

Peki neden arzı sınırlı olan coinler bu kadar önemli? Her arzı sınırlı olan coin kazandırır mı? ve Sınırsız arzı olan coinler kazandırmıyor mu gibi soruları bu yazımda yanıtlayacağım.. Sizler bu yazımı okuduktan sonra gerçek anlamda kripto para piyasalarının TESLA gibi değerli coinlerini öğrenmiş olacaksınız. Kazanmanın ayak sesleri kulaklarınızda çınlayacak.

Maksimum Arzı Az Olan Coinler Hangileri?

Sınırlı sayıda üretilen coinler ve tokenları hemen aşağıda sıralayalım ve daha sonra detayları ile açıklayalım.

  1. Bitcoin
  2. Binance Coin BNB
  3. FTX Borsası Coini FTT
  4. Dash
  5. AVAX
  6. Litecoin
  7. BCH
  8. BTG
  9. SOL

Yukarıda gördüklerimiz maksimum arzı az olan coinler. Bu kadar coinin bizler için yeterli olacağını düşünüyorum. Elbette daha fazla vardır fakat markette son 5 yılın en parlayan coinleri bunlar. Bunların içinde doğru hamleler ile servet kazandıracak coinlerde mevcut. Bu servet kazandırma potansiyeli olan coinler hangileri bunlara da değineceğim.

Bu arada 2022 Mayıs ayının sonuna kadar devam edecek bir borsa airdrop fırsatı mevcut. Kayıt olana 25 dolar ödül veriyor. Detayları ve nasıl yapıldığını okumak için tıklayın: Nexo Borsası 25 Dolar Ödüllü Airdrop Kampanyası Katılımı

Bitcoin Arzı Ne Kadar?

Kripto para piyasasının babası olan Bitcoin herkesin bildiği gibi 21 Milyon adetle sınırlı. Şuan 18 Milyon adedi kazılmış ve dolaşımda. Kripto para piyasasının en eski coini olması sebebi ile bir çok Bitcoinin kaybolduğunu, cüzdanlarda hapsolduğunu ve unutulduğunu biliyoruz. Bu tür aksaklıklar Bitcoini daha değerli kılıyor ve yakın gelecekte insanlar paylaşacak Bitcoin bulamaya bilir.

Bitcoin arzları şu şekilde:

Bitcoin Arz
Dolaşan Arz  18.958.156 BTC
Toplam Arz  18.958.156 BTC
Maks Arz  21.000.000 BTC

Binance Coin (BNB) Arzı Ne Kadar?

Son yılların en parlak borsalarından biri de Binance.  Binance borsasının kendi coini olan BNB ise gerçek yatırımcılarına milyonlar milyarlar kazandırmış durumda. Öyle ki 2019 da 4 dolar olan BNB 2 yıl içinde 700 dolar seviyelerini gördü ve yatırım yapmayı bilenler için milyarlar kazandırdı.. Kripto para piyasasında ise 4. sırada yer alarak liderliğini korumakta.

Maksimum arzı az olan coinler

Maksimum arzı az olan coinler

Şunu da hatırlatmakta fayda var. Binance borsası 165 milyon adedi bulan BNB coinleri her 3 ayda bir yakarak yok ediyor ve hedefleri 100 milyon adede düşürmek. Bu da iyi bir piyasa şartında muazzam seviyeleri göreceği anlamı taşıyor.

Ayrıca Bitcoin kazmanıza imkan veren kripto para borsası yazımı okumak için tıklayın:

Bedava Bitcoin veren siteler

BNB coin Maksimum Arzı

BNB Arz
Dolaşan Arz  165.116.761 BNB
Toplam Arz  165.116.761 BNB
Maks Arz  165.116.760 BNB

Bu treni kaçırdık mı peki bence kaçırmadık. Sağlam kazanmak için Önümüzde 2 yol var!!

1. Yol: Ayı sezonunu yani sağlam düşüşlerin geldiği sezonu beklemek. ve dipten toplayabildiğimiz kadar toplamak.

2.Yol: Başka borsa coinlerini zamanında yakalamak. Bunlardan birini bu içerikte sizlere vereceğim sakın kaçırmayın sonuna kadar okuyun. Bu potansiyelde olan 2 coin var.

FTX Borsa Coini FTT Coin Arzı Ne Kadar?

FTX son yılların en popüler borsası. Özellikle profesyonel traderların yani al satçıların borsası. Türkiye’de de bir çok fenomenle reklam işbirlikleri yaparak adından sıkça söz ettirdi ve dünyada en hızlı yükselen bir borsa kendisi.

Ayrıca bu borsanın FTT diye bir coini var be Binance borsasında hali hazırda satılmakta. Buda maksimum arzı az olan coinler arasında. Bu coine yatırım yapılacak en iyi zamanı yakalayabilirsem kendim için çok güzel olacağını düşünüyorum. Şuan 40 dolar seviyelerinden işlem görmekte.

FTX Token Arzı
Dolaşımda ki  138.024.908 FTT
Toplam  333.894.244 FTT
Maksimum  352.170.015 FT
Ftt coin grafik

Ftt coin grafik

Dash Coin Dolaşımda ki Miktar Ne kadar?

Dash Coin 2017 – 2018 boğasının en sağlam çıkış yapan coinlerinden biri. Dolaşımda ki miktar oldukça düşük olduğu için güzel faiz kampanyaları ile sağlam çıkış yakalamıştı. Tabii modası geçince diğer coinlerden farkı kalmadı. Eski yükseliş temposundan eser yok diyebilirim. O yüzden her coin için maksimum arzı düşükse yükselir gibi bir algınız olmasın. Mesela coin sınırı yok sürekli yeni coinler kazılıyor bu coin yükselmez demeyin. Coinden coine fark var. Örneğin ETHEREUM ve DogeCoin. Bu iki coinin maksimum arzı belli değil ve her gün yenileri kazılarak piyasaya sürülüyor. Buna rağmen istikrarlı bir yükseliş yapmaktalar. Aklınızda bulunsun.

Dash Arzı
Dolaşımda   10.578.647 DASH
Toplam   10.578.647 DASH
Maksimum   18.900.000 DASH

Avax Coin Toplam Arzı Ne Kadar?

Avax Coin son yılların en popüler ve yükselişe en istekli coinlerinden biri. Tabii ki yükelişlerinin hızlı olmasında coin sayısının sınır olması ve çoğu platformlarda avax ile işlemler yapılmasının payı var. Avax Coin ekibine Türklerin de olması bizi hayli şaşırtsa da harika bir geçmişe sahip bir grafiği var. Bitcoinin yükselmesine en iyi tepkiyi veren coinler arasında. Şimdi gelin avax coin maksimum arzına bakalım.

Avalanche Arzı
Dolaşımda  245.299.463 AVAX
Toplam  395.891.290 AVAX
Maksimum  Bilgi Yok

LiteCoin Dolaşımda Ki Arz Miktarı?

2017-2018 Boğasının krallarından olan LTC hala sağlam yükselme potansiyeline sahip. 2022 ‘de bir boğa sezonu yaşanacaksa şayet 1300 dolarları görmesini beklediğim bir coin. Gözüm sürekli üstünde bitcoin güvenli alana atar atmaz alım yapacağım coinlerden biri. Hemen LTC nin coin arzına ve grafiğine bir göz atalım.

LiteCoin Grafik

LiteCoin Grafik

Litecoin Arzı
Dolaşımda 69.639.144 LTC
Toplam 84.000.000 LTC
Maksimum 84.000.000 LTC

Ltc için yukarıda verdiğim grafik zirveleri 2018 sezonuna ait. Bu sezon ise yaşanacak bir boğada sağlam yükselişler beklemekteyim. Bunlar tabii ki kendi şahsi fikirlerim olup yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Bitcoin CASH Coin Arzı Ne Kadar?

Bitcoin Hardforku yanı yarılanması ile 2018 yılında hayatımıza giren BCH bir zamanların gerçek bitcoini olarak adlandırılsa da şuan adından pek söz eden yok. Eski demirbaşlar arasında kendisi. Coin arzı 21 milyon adetle sınırlı olup olası demirbaş coin rallisinde fırlamaya hazır coinlerden biri olacaktır. BCH coin arzlarına bir göz atalım..

Bitcoin Cash Arzı
Dolaşımda 18.983.100 BCH
Toplam 18.983.100 BCH
Maksimum 21.000.000 BCH

Bitcoin Gold Coin Arz Sınırı?

Yine bir bitcoin yarılanması ile piyasada ki yerini alan coin kendisi. Bitcoin yarılanması ile ortaya çıktığı için 21 adetle sınırlı bir arzı var. Bitcoin gibi madenciliği devam etmektedir.

Bitcoin Gold Supply
Circulating Supply 17.513.924 BTG
Total Supply 17.513.924 BTG
Max Supply 21.000.000 BTG

Solana SOL Coin Arz Miktarı Nedir?

Ethereum’a rakip olacağı söylenen SOL coin oldukça iddialı projeye sahip. Kendi platformunu kurarak bu platformda SOL kullanmayı mecbur kılmakta. Kendi platformundan çıkan projelerin kalitesi ile kendi kalitesini de belli eden bir coin. Şimdi coin arzlarına bir göz atalım.

Solana Arzı
Dolaşımda 319.054.846 SOL
Toplam Arz 511.616.946 SOL
Maksimum Arz No Data
CryptoCom Borsa Tokeni CRO Coin Arzı Ne Kadar?

Bonus olarak sizlere verdiğim bu coin aslında bir borsa coini. 2021 ve 2022 yılında efsane reklamlar yaparak en hızlı büyüyen borsa olarak adından şuanda söz ettirmekte. Bu borsanın adı CryptoCom. Kendi coini olan CRO coin ise aynı şekilde değerlenmeye sahip. Bu borsa öyle reklamlar yaptı ki biraz düşününce Türk Televizyonlarında bile reklamını izlediğimizi hatırlarsınız. CRO coinin arzı sandığınız kadar düşük değil o yüzden şuan 2022 Şubat ayı fiyatı 0.4 Cent. Bu fiyat sizi aldatmasın çünkü sürekli yakılıyor ve adedi azlatılıyor. Bir kaç yıl içinde harika yerlere geleceğini düşündüğüm bir coin. Tabii ki şahsi fikrim ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Kendi kararlarınızı kendin araştırmalarınız ile vermelisiniz.

CRO Coin arzlarına bir göz atalım.

Crypto.com Coin Arzı
Dolaşımda 25.263.013.692 CRO
Toplam 30.263.013.692 CRO
Maksimum arz 30.263.013.692 CRO

30 Milyar adedi var ve yakımlar ile kaça düşürecekler bir fikrim yok. Ama düzenli yakmaları bile haber niteliğinde fiyatları yükseltmekte. Binance coin gibi bugün alırım yarın alırım gibi bir yanılgıya düşmek istemiyorum.. İşleyen ve sağlam ekibi olan borsalar kendi coinlerini değerlendireceğini düşünmekteyim..

Bu bilgilerin tamamına yakınını cionmarketcap sitesinden aldığımı da belirtmek isterim.

Maksimum arzı az olan coinler yazımızda sizlere arzı sınırlı kripto paralar ve dolaşımda ki arzı düşük coinleri detaylarıyla inceledim. Sormak istedikleriniz varsa yorumlarda sorabilirsiniz..

DİĞER YAZILARIM:

Reklam İzleyerek Para Kazanma 2022 GÜNCEL

NEXO Borsası 25 Dolarlık Kayıt Ödülü Veriyor

Üye Olunca Para Veren Siteler 2022

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general