MATIC Coin sahibi kim? Kurucusu ve Hangi ülkenin?

MATIC Coin sahibi kim? Kurucusu ve Hangi ülkenin? yazımızın içerisinde Matic Coin nedir ne işe yarar sorularının yanıtını da verdik. Son zamanların en karlı coinlerinden biri olan MATIC piyasada adından söz ettirmeye devam ediyor.

Matic Coin Sahibi Kim?

Matic Coin adıyla Ekim 2017 de piyasa sürülen bugünkü CEO’ su olan Jaynti Kanani ve ekip arkadaşları Sandeep Nailwal ile Anurag Arjun tarafından Hindistan da kurulmuştur.

 

Matic Coin Hangi Ülkenin?

Matic Coin üçü de kendi alanlarında uzman olan ikisi deneyimli block zinciri geliştiricisi olan ve biri iş danışmanı olan kişilerce doğdukları ülke olan Hindistan da Ekim 2017 yılında kurulmuştur. Bu kişiler; iki deneyimli block zinciri geliştiricisi olan Jaynti Kanani ve Sandeep Nailwal ile iş danışmanı olan Anurag Arjun ortaklığınca kurulmuştur.

 

MATIC COİN GRAFİK

MATIC COİN GRAFİK

Bknz: Coinmarketcap

POLYGON eski adıyla MATIC NETWORK Binance VE Coinbase tarafından desteklenen Ethereum ağında bir katman 2 ölçeklendirme çözümüdür. Polygon (MATIC) yerel tokeni olan Matic Ethereum blok zincirindeki bir ERC-20 tokenidir. Polygon diğer bir değişle Matic  Ekim 2017 yılında piyasaya sürülmüştür. Hindistan çıkışlı Ethereum blok zincirindeki genel ERC-20 token gurubuna dahil olan Matic tokeni kurucuları arasında iki deneyimli block zinciri geliştiricisi ve bir iş danışmanı bulunmaktadır. Kurucularının isimlerini sıralamak gerekirse; bugün Polygon yani eski ismiyle MATIC NETWORK olan kurumun CEO ‘su olarak iş hayatına devam eden Jaynti Kanani ve ekip arkadaşları Sandeep Nailwal ile Anurag Arjun tarafından Polygon eski ismiyle Matic / Matic Network piyasada hayat bulmuştur.

Kurucuların her üçünün de Hint asıllı olmasının nedeniyle Matic Network yeni adıyla Polygon Hindistana ait Ethereum block zincirindeki ERC-20 token grubuna entegre edilmiş bir kripto para birimidir.

MATIC Coin nedir?

Ethereum ağında ölçeklendirme ve alt yapısını geliştirme amacıyla kurulmuş bir platformdur. Matic coin diğer bir değişle Polygon her ne kadar Ethereum ağına bağlı bir platform olsa da, projenin temelleri POLYGON SDK üzerine kurulmuştur. Polygon Sdk çoklu uygulama türlerini destekleyen, modüler ve esnek alt yapıya sahip bir sistemdir. Polygon eski ismiyle Matic Network Plasma Framewok ve de Hisse İspatı Blockchain sisstemlerini birleştirerek çalışıyor.

Polygon eski adıyla tabir etmek gerekirse Matic Network, Binance ve Coinbase destekleriyle blockchain ağındaki birçok sorunu çözüp, kripto para birimlerinin toplu olarak benimsenmesine teşvik etmek istiyor. Ethereum kurucu ortaklarından, Vitalik Buterin tarafından öne sürülen bir tavsiye sonucu Polygon kurulup kullanılan Plasma Framework ölçeklenmeyi ve kendiliğinden çalışan akıllı sözleşmelerin yürütülmesinde kolaylık sağladığı kanıtlanmıştır. Polygon kullanıcılarının elde edecekleri avantajlar ise; düşük gecikmeli zincirler, bilgi gerektirmeyen toplama zincirleri, geliştiricinin ihtiyacı dahilinde herhangi bir altyapıyı oluşturabileceği kendi başına çalışan zincirlere sahip olmak olarak sıralanabilir. Cosmos, Polkadot, Avalanche gibi alternetif sistemler ile Polygon’nun benzer yanları, Ethereum ağını kullanırken çoklu zincir sistemine (Blockchain Internet) sistemine dönüştürücü güce sahip olması, Ethereum ağının güvenliğini sağlayarak, canlı ekosistemine ve açık yapısının avantajlarına sahip olması örnek gösterilebilir. Aynı zamanda ana blockchain üzerinde küresel olarak mevcut merkezi olmayan finansal borsaların sistem üzerinde oluşturulmasına da sistem izin veriyor. Tokenler, Polygon ağına mensup ödeme hizmetleri ve ekosisteme üye olan kullanıcılar arasındaki faaliyetlerdeki ödemelerde ödeme amaçlı para birimi Matic token olup, Polygon yan zincirlerinde bulunan işlem ödemeleri de gene Matic token ile sağlanır.

Matic Coin Arzı Ne Kadar?

2017 senesinde ilk defa özel satışında maksimum Matic token arzının %3,8 dolaşıma girmişti. Nisan 2019 yılındaki faaliyetindeki satışında toplam arzın %19’u token başına 0,00263 dolar değerle satılarak 5 milyon dolar fon elde edildi. Faaliyet programına göre, tüm token arzını Aralık 2022 yılına kadar piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Polygon Arz
Dolaşan Arz   7.442.892.513 MATIC
Toplam Arz   10.000.000.000 MATIC
Maks Arz   10.000.000.000 MATIC

 

DİĞER YAZILARIM:

Kripto Para Kazanma Taktikleri 2022 GÜNCEL

En İyi Mobil Madencilik Uygulamaları 2022

Tomo Chain Nedir? Geleceği ve Yorum 2022

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general