Mydexpay (XMD) Coin Nedir? İşte Tüm Detaylar

Merhabalar, son günlerin en çok konuşulan masternode coini olan Mydexpay (XMD) coin Nedir hakkında derinlemesine bir araştırma yaptık ve sizler için birbirinden değerli bilgilileri bu yazıda topladık.

Bu yazımızda xmd coin ile ilgili tüm merak edilen bilgileri sizlerle paylaşacağız. Masternode yapımı, kar payı ve hangi borsalarda satıldığı ve Türk borsalarına ne zaman gireceği hakkında eşsiz bilgiler vereceği.

İçeriğimiz de XMD Coin ile ilgili neleri anlatacağız hemen maddeler altında toplayalım ve daha sonra tek tek açıklamalarını yapalım.

Mydexpay (XMD) coin yaratılış amacı nedir?
Kurucuları kimlerdir?
XMD Coin ne zaman borsaya girecek
Mydexpay Coin Fiyatı Nedir?
XMD Coin nasıl Mastenode yapılır?
Coinmarketcap verileri ve coin adedi ne kadar?
XMD Coin Mining Nasıl yapılır?

İşte yukarıda gördüğünüz maddeleri tek bir makalede bulmanız oldukça zor. İngilizce siteleri tek tek gezerek kaynakları okudum ve sizler için hepsini Türkçeye çevirerek rehber haline getirdim.

MYDEXPAY Coin Yaratılış Amacı Nedir?

Bu Yazıda Karşılaşacağınız Konular

Mydexpay coin 2016 yılımda projelendirilmeye başlanmış ve yaklaşık olarak 2 yıl ICO süreci sürmüştür. Genel amaçları elektrik tüketimine dayanan kripto para mining işlemlerinin gerekli olmadığını savunmaktır. Kripto paraların üretilmesi veya mining edilmesi için bu kadar elektrik kullanılması gerekmediğinin üzerinde duruyorlar. Bu yüzden masternode yapılabilen ve madencilikten daha karlı olduğunu düşündükleri bir coin geliştiriyorlar ve piyasaya sürüyorlar.

Biz XMD coin geliştiricileri de kripto para sektöründe bir devrim yaratmayı planladık. Büyük enerjilere ihtiyaç duymadan mining edilebilen üstelik kullanıcılarına da masternode yapma imkanı sunarak para kazanmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Kurulduğumuz günden beri yol haritamızda olan her şeyi harfi harfine yerine getirdik ve getirmeye de devam edeceğiz” diyerek ekleme yapıyorlar. Yani kısaca çok enerjiye ihtiyaç duymadan sunucu ve mining makineleri gerektirmeden bir madencilik sistemi sunmayı amaçlıyorlar diyebiliriz.

XMD Coin Geliştiricileri Kimlerdir?

Anonim bir proje olarak anılmak istiyorlar ve bu yüzden geliştirici ekibin isimleri sitelerinde veya yol haritalarında bulunmuyor. Bunun nedenini sorduklarında ise şu cevabı veriyorlar;

2009 Yılında Sathoshi NAKAMOTO bir devrim yaratarak dünyayı yeni bir para birimi ile tanıştırdı ve belki de parada ki dijitalleşme adımlarını ilk o attı. Böylesine büyük bir devrimi gerçekleştirmesi onu ünlü yapmadı aksine o gizli kalmayı tercih etti. Bizde yaptığımız bu projenin bir devrim getireceğine inanarak isimlerimizin gizli kalmasını istedik” Evet takımın kendilerini ortaya çıkarmama nedeni olarak bunları söylüyorlar.

MyDexpay (XMD) Coin Ne Zaman Borsaya Girecek?

Aslında hali hazırda dünyanın 13. Büyük borsası olan ETHERFLYER’da satışı olmakta. Masternode yapan yatırımcılar günlük elde ettikleri coinleri bu borsaya çekerek satış yapıyorlar.

Yani eğer sizinde elinizde bu coinden varsa bu borsaya göndererek satış yapabilirsiniz. Borsayı biraz incelediğimiz de onlarca coinin listelendiğini görüyoruz. Hacim biraz düşük olsa da yine al sat yapmak için denenebilir. Bu borsanın yanında Etoro ve vindax borsalarında da listelenmekte.

EthherFlyer
Vindax

2020 Mayıs ayında ortaya atılan bir söylentiye göre XMD coin yakın bir zamanda Türk Borsalarından birinde de listelenecek ve aktif satışı yapılacağı söyleniyor.

Mydexpay yol haritasına baktığımda ekibin bir borsa kurma planının olduğu görülüyor. Yani bu planlarını gerçekleştirirlerse Mydexpay yakın zamanda borsa coini olabilir. Türk yatırımcılarının dikkatini üstüne çeken mydexpay bakalım mining ve masternode teknolojisinde istediği yere gelecek mi.

Mydexpay  Coin Fiyatı Ne kadar?

Bu yazının yazıldığı tarih olan 22 Mayıs 2020 yılında Mydexpay fiyatı tam olarak  0,02130530$ ‘dan satılmakta. Türk Lirasına çevirdiğimizde ise 0,02130530 X 6.80 = 0.14 Kuruş ettiğini görmekteyiz.

Peki bu coin piyasaya çıktığında ne kadardı ona bir bakalım. Piyasaya çıktığı 2 Mayıs 2019 da fiyatı tam olarak 0.86$ olarak belirlenmiş. Bir ay bu fiyattan satılırken 22 Mayıs 2019 da tam olarak 3$ ‘a kadar yükselmiş.

Tarihinin En Yüksek Seviyesi: 3.15$

Tarihinin En Düşük Seviyesi: 0,00006493$ (Mart 2020) Yani bu demek oluyor ki 2 ay önce tarihinin düşüşünü yaşamış ve bugün fiyatı 0.021 dolarda. Bu da demek oluyor ki 2 ay içinde 33254.4% değer kazanmış.

XMD Token nasıl Mastenode Yapılır?

Masternode ile belirlenen sayıda bir coini yıllık olarak kilitliyorsunuz ve günlük yada aylık olarak pasif gelir elde ediyorsunuz. Aylık gelirlerinizi istediğiniz gibi kullanmakta hatta dolara bile çevirebiliyorsunuz. Coinlerinizin kilidinin zamanı dolunca serbest kalıyorlar ve size tekrar iade ediyorlar genel mantık bu. En basit açıklamasıyla yani.

Mydexpay Masternode Şartları Nelerdir?

Mydexpay satılan bir borsadan en az 10.000 (on bin) adet coini satın alıyorsunuz ve coinin kendi sitesin de (MYDEXPAY.IO) açtığınız üyelik ile size verilen cüzdana gönderiyorsunuz. Gönderilen coinler minimum 1 yıl kilitli kalmak şartı ile günlük yüzde 1, aylık ise yüzde 30 kazanç sağlama imkanı bulunuyor.

Fakat her bloğun zorluk derecesi arttıkça buna bağlı olarak kar etme oranınız da düşmektedir.

1 gün veya 1 ay sonunda elde ettiğiniz coinleri hemen satabiliyorsunuz. Eğer kilitli olan coinleri 1 yıl dolmadan açmak isterseniz yüzde 50 gibi bir kesinti oluyor. Fakat 1 yılın sonunda kilidi açarsanız coinleriniz kesintisiz olarak sizlere iade ediliyor.

Coinmarketcap Değerleri Nelerdir?

Xmd coine ait pek veri bulunmasa da coingecko sitesinden bir takım veriler edindim. Gerçi yol haritasını detaylı incelediğimde de bu bilgilere eriştim. İ

Mydexpay coin Toplam Adedi: 21.000.000.000 (21 Milyar adet olarak tasarlandı)

Kilitli Coin sayısı: 95.000.000 (95 Milyon) Masternode yapılan kilitli coini bulunmakta.

Dolaşımda ki coin sayısı: 13.000.000 (13 Milyon)

Mydexpay Nasıl Mining Edilir ? XMD Madenciliği?

Geliştirici ekibin mininglife diye tabir ettiği Madenciliğe katılım bedeli en az 200 xmd’dir. 200 xmd ve katları ile mining işlemine katılabiliyorsunuz. Yine coinleri kendi siteleri olan mydexpay.io borsasına göndermeniz gerekmektedir. Burada açacağınız üyelik üzerinden işlemektedir. Toplam 4 periyottan oluşan mining sistemi vardır. Yüzde 750 oranında coin üretiminden doğan bloklar çözülür ve blok ödülleri dağıtılır.

Her blok bir önceki bloğun 2 katı değerindedir.  Her bloğun değerleri farklıdır. Yine aynı şekilde her bloğun derinliği farklıdır.
Blokların derinlikleri 16’dan başlar ve her biri diğerinin 4 katı olarak artmaya devam eder.
İlk derinlik dolduğunda ikinci derinlik açılır ve sistem böyle işlemeye devam eder.

Mydexpay (XMD) coin nedir yazımızın da sonuna gelmiş bulunuyoruz. Umarım sizler için faydalı bilgiler verebilmişizdir. Sizlerin de merak ettiği konular varsa yorumlarda sorabilirsiniz. Elimden geldiği kadar cevaplamaya çalışıyorum.

DİĞER YAZILARIM:

Bitay Nedir? Bitay Teknoloji Detayları 2022

CryptoRobo Nedir ?

Tükçe Para Kazandıran Siteler GÜNCEL 2022

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general