NEAR coin sahibi kim? Hangi ülkenin?

NEAR coin sahibi kim? Hangi ülkenin? konu başlıklarını detaylarıyla inceleyeceğimiz yazımıza hoş geldiniz.

Near Protocol başka bir deyişle Near coin Alex Skidanov ve diğer bir gelişimci olan Illia Polosukhin tarafından programlanmış ve piyasaya sürülmüştür. Program geliştiricisi olan Amerikalı Alex Skidanov ve Illia Polosukhin Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Y Combinator da çalışırken karşılaştılar. Temmuz 2018 de proje üzerinde çalışmaya başladılar. Proje Near Protocol adıyla başlayarak sonrasında Near haline geldi ve Google MemSQL’de deneyimli geliştirici programcılar da dahil edildiğinde 40’ın üzerinde çalışan istihdam etmektedir.

Near Coin Nedir?

Near coin bir başka adıyla Near Protocol coin öncelikle işlem ücretlerinin ödeneklerinin, blok zincirinde veri depolamanın teminatıdır. Near sistemdeki blok zincirine bağlı bazı paydaşlarını Near coin ile ödüllendirir. Verilen ödülde işlem doğrulayıcıları ve hizmetleri adına yıllık bazda toplam Near arzının %4,5’a denk gelen her zamanda bir Near coin ödülü barındırır. Blok zincirinin veri depolamasına ve işlem ücretlerinin ödenmesini sağlayan Near coin aynı zamanda işlem ücretlerinin bir kısmını kesinti yapmak kaydıyla akıllı sözleşmeleri oluşturan geliştiricileri destekler.

near coin grafik

near coin grafik

Her kesinti yaptığı işlem ücretinin kalan kısımları yakılmaya mahkûm edilir. Near bu işlemden dolayı coin kıtlığına uğrar. İşte bunun önünü almak için Near ekosisteminin gelişimini canlandırmak adına yıllık toplam Near arzının %0,5’ini ayırabileceği bir protokol hazinesi kurmuştur. NEAR, bu kadarıyla da yetinmeyerek NFT’lere ek olarak diğer zincirlerden gelen coinlere destek çıkar. Buna en basit örnek ise Near Ethereum aracılığıyla kullanıcıların ERC-20 tokenlerini bağlı oldukları sistemden yani Ethereumdan kendi sistemine Near sistemine geçmelerini sağlar.

Near Coin Sahibi Kim?

Near coin sahibi Amerikalı Alex Skidanov ve Illia Polosukhin’dir. Temmuz 2018 de üzerinde çalışmaya başladıkları Near Protocol projesinin ana ağı 22 Nisan 2020 de piyasaya sunuldu.

NEAR Coin Hangi Ülkenin?

Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışan iki bilim insanı çalışmakta oldukları Y Combinator firmasında karşılaşarak zaman içinde birlikte bir fikir ürettiler. Bu fikir dünya genelinde kabul görecek ve yenilikçi bir düzene yolları açacak olan bir anahtardı. Bu anahtarın adı ise Near coin yani Near Protocol idi.

Bknz: Near Coin Sahibi

Near Coin Arzı Ne Kadar?

22 Nisan 2020 yılında piyasaya basılıp 1.000.000.000 milyar adet NEAR PROTOCOL (NEAR) token piyasaya sürüldü. NEAR PROTOCOL ağını desteklemek için her yıl arza ilaveten %5 NEAR (NEAR PROTOCOL) ekleniyor. Bunun %90’ı doğrulayıcılara kalan %10’luk kısım ise NEAR PROTOCOL hazinesine giriyor. İşlem ücretleri adı altında %30 oranında bir işlemle etkileşim kuran sözleşmelere indirim olarak ödenip, kalan %70’lik kısım yakılıyor.

Bknz: Coinmarketcap

NEAR coin sahibi kim? ve NEAR coin hangi ülkenin yazımızın sonuna geldik. Sormak istedikleriniz varsa yorumlarda sorabilirsiniz. Hepsine yanıt vermeye çalışıyorum..

DİĞER YAZILARIM:

LRC coin sahibi kim? Hangi ülkenin?

The Sandbox (SAND) Coin Yorum ve Geleceği

Tron TRX Coin Yorum ve Geleceği – GÜNCEL

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general