NFT Coinleri – NFT Tokenleri 2022

Merhabalar, NFT Coinleri, NFT Tokenleri nelerdir? Binance NFT Coinleri, En pahalı fiyata satılan NFT konularını inceledik.

Son dönemlerin çığır açan hatta kripto para alıp satmayı bırakıp NFT’ler ile oldukça iyi paralar kazananlar gittikçe artmaya başladı. Yeni dönemin en çok kazananları tabii ki NFT alıp satanlar olacak gibi. Bu yazımızda NFT coinleri ve token’ları hangileri hepsinden bahsedicez. Piyasada en bilinen en çok tutulanları da sırasıyla vereceğiz.

Önce Coinleri Sıralayalım Ardından Teknik terimlerden arındırılmış bir NFT nedir konusunu anlatalım.

NFT Coinleri?

Dünyada ses getiren NFT coinleri;

 1. MANA  (Decentraland)
 2. AXS (Axie Infinity)
 3. ECOMI
 4. THE SANDBOX
 5. Theta Network
 6. FLOW
 7. Enjin Coin
 8. GALA
 9. CHZ
 10. WAX
 11. AUDIUS

Yukarıda ki coinlerden en ünlüleri RACA, CHZ, Enjin Coin, Sandbox ve AXS’dır diyebiliriz.

 

NFT Tokenleri Hangileri?

Adlarını sık sık duyduğumuz ve bir çoğumuzun yatırımlar yaptığı NFT Tokenler.

 1. Render Token
 2. RACA (Radio Caca)
 3. SLP
 4. Ethereum Name Service
 5. UFO Gaming
 6. MOBOX
 7. Playdapp

Yukarıda sıraladıklarım NFT tokenları kripto para piyasasında en gözde olanları. SLP coin biraz can yaktığı gerçeğini herkes biliyor.

SLP play to earn projesi olarak çıktı ve bir çok yatırımcı projede yerini aldı. Son dönemlerde coin arz sınırının olmaması oldukça fazla can yaktı. Desteklerin hepsini delip geçti ve her destekte alan ortalama düşürmeye çalışan yatırımcılarını batırdı diyebiliriz.. Günlük 250 milyon adet coin piyasaya sürülmekte ve conin fiyatı bir türlü yükseliş trendi yakalayamadı.

Binance NFT Coinleri?

 1. AXS
 2. RENDER TOKEN
 3. MANA
 4. SAND
 5. THETA
 6. FLOW
 7. GALA
 8. ENJ
 9. WAX
 10. CHZ

Bir çok popüler coin ve token binance borsasında satılmamaktadır. Örneğin RACA, bu coin son zamanların en iddialı projelerinden biri ve oldukça fazla hayran kitlesine sahip. Özellikle ELon Musk’ın annesinin projeye olan ilgisi öğrenilince doge coin benzeri bir yükseliş bekleyen herkes yatırım yaptı. Bitcoin’de yaşanan son düşüşlerle birlikte RACA coinde çok düştü ve toparlanması biraz zaman alacak gibi duruyor.

İşte bu yüzden coinlere girecek yeni paralar, yeni yatırımcılar çok önemli. Bu yüzden yatırımcılar kısa zaman içinde binance borsasında listelenmesini istemekteler.. Hacimleri olmayan borsalara hapsolmuş coinlerin yükseliş için hacimli borsa listelemelerine ihtiyaçları var.

En Pahalı Fiyata Satılan NFT

1 ) First 5.000 Days’

En Pahalıya satılan FNT şuan için First 5.000 Days’ isimli NFT oldu. Fiyatı tam tamına 69 Milyon Dolara Satıldı.

en pahalıya satılan NFT

en pahalıya satılan NFT

En pahalı NFT olma ünvanını taşıyan tabloyu yukarıda verdim. Sektör geliştikçe daha fazla fiyata satılan NFT’ler elbette olacaktır. Fakat şimdilik dudak uçuklatan eser bu..

2) CryptoPunk #3100 eseri tam tamına 7.58 milyon dolara satıldı!!!

Bu eser CryptoPunks’un “Punks” olarak bilinen insan 8 bitlik insansı karakterden oluşturulmuştur. CryptoPunks bu tip koleksiyonlar yaparak satışa sunmakta ve benzersiz koleksiyonlar oluşturmaktadır.

Evet işte bu 8 bitlik eser 7.58 Milyon dolara alıcı buldu.

NFT Coinleri

NFT Coinleri

NFT Nedir?

NFT’ler dünyamızda ki sanat eserlerinin dijital yansımalarıdır diyebiliriz. Değiştirilemez ve doğruluğu kolayca kanıtlanabilir koleksiyon parçalarıdır. Bir sanatçı kendi sanat eserini NFT olarak tasarlayıp satabiliyor. Bu sanat eserlerini başkaları NFT ye çevirip satamaz. Telif hakları ihlal edilmiş olur.

En ünlü NFT’ler arasında Twitter’ın kurucusunun twitterı ilk kurduğunda attığı twit. Cem Yılmaz’ın GORA ve AROG filmlerinden çıkan ve dillere dolanmış sahneler, Ünlü ressamların tabloları vb..

Merhabalar, NFT Coinleri, NFT coinleri nelerdir? Binance NFT Coinleri, En pahalı fiyata satılan NFT konularını inceledik. Sormak istedikleriniz varsa yorumlarda sorabilirsiniz..

DİĞER YAZILARIM:

Bedava Coin Kazanma 2022 GÜNCEL

Kripto Paralar Neye Göre Yükselir?

SLP Coin Neden Düşüyor? Ne Zaman Yükselir?

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general