Paribu Güvenilir Mi?

Paribu Güvenilir mi? Konulu yazımıza hoş geldiniz. Bu içerikte Paribu Yasal mı? Para yatırma alt limit gibi konuları detayları ile ele alacağız. Bu yazımda kendi deneyimlerime de yer vereceğim böylece sizlerin merak ettiği konuları daha iyi yanıtlayacağımı düşünüyorum.

Özellikle başımdan geçen talihsiz bir olaydan da bahsederek sizlerin daha dikkatli olması için ekstra bir uyarıda bulunacağım.

Bu içerikte neleri göreceğiz aşağıya sıralayalım.

Paribu Güvenilir mi?
Paribu Yasal mı?
Paribu Para Yatırma Alt Limiti?
Para Nasıl Çekilir?
Mobil Uygulaması Var Mı?
Paribu Müşteri Hizmetleri Numarası?
Paribu Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Öncelikle kripto para sektörünün henüz net bir zemine kavuşmamış olması hepimiz için büyük tedirginlik yaratıyor. Bu yüzden kullandığımız borsalar ve bankalar için sürekli araştırmalar yapıyor forumlarda yorumlar okuyoruz.

Biraz kendimden bahsedecek olursam yaklaşık 3 Yıldır Paribu kullanıyorum. Nedenini bende bilmiyorum ama insan alıştığı şeyden vazgeçemez ya aynı bende öyleyim. Kendi adıma konuşacak olursam daha önce Paribu A.Ş ile hiçbir problem yaşamadım. Gerek para çekme gerekse yatırma konusunda oldukça hızlı bir hizmet sunuyor. Tabi beğenmeyen yatırımcılarda olacaktır. Herkesin fikri kendince mantıklı.

Paribu Güvenilir Mi?

Bu Yazıda Karşılaşacağınız Konular

24 Şubat 2017 Yılında Ülkemizde faliyete geçen Paribu kripto para borsası oldukça güvenilir bir platformdur. Güvenli bir platform olmak için neler yapıyorlar gelin bunu Şirketin Kurucusu ve CEO’su Yasin ORAL Bey’den dinleyelim.

Verdiği bir röportajda Paribu Güvenilir mi sorsuna verdiği yanıtı aşağıda aynen paylaşıyorum;

Paribu borsası oldukça şeffaf ve hesap verebilir bir platformfur.
Türkiye’de Kayıtlı bir şirketiz.
Tüm vergi sorumluluklarımızı eksiksiz yerine getiriyoruz.
BDDK’nın yaptığı açıklamalara harfiyen uymaktayız.
Gerektiğinde ilgili mercilere (Hukuki, Adli) şeffaf bilgi sunmaktayız.
Kullanıcılarımızın mal varlıkları bizim korumamız altındadır.

Yukarıda ki açıklamanın yeteri kadar açık ve net olduğunu görüyoruz. Paribu borsası sahip olduğu sertifika ve yasal zeminde kurulmuş olması sebebi ile son derece güvenilirdir. Bu borsada satın aldığınız coinleri diğer borsalara rahatlıkla transfer edebilir veya diğer borsa hesaplarından paribu hesabınıza çekebilirsiniz.

 

Paribu Borsasını Kullanırken Neye Dikkat Etmeliyiz?

Size başımdan geçen bir olayı anlatacağım diye yukarıda belirtmiştim. İşte şimdi bu konuya değinme zamanı geldi.

2018 yılında kripto paralar ile daha fazla vakit geçirmeye başlamıştım yatırımlarım artmış ettiğim karlar ise bakiyemin kat kat üstüne çıkmıştı. Global borsa hesabıma (Binance) girmeye çalışırken bir terslik olduğunu fark ettim fakat bir anlam veremedim. Hesabıma bir türlü girmiyordu. Borsa mı hacklendi acaba diye araştırmaya başladım fakat hack olayı yoktu. Bir iki saat sonra tekrar tekrar girmeye çalıştım fakat güvenlik sistemi yanlış gide bir şeylerin olduğunu anlamış ve hesabı kilitlemişti. Destek birimine yazı yazdım ve hesabıma ne olduğunu sordum.

Destek ekibinden gelen cevapta; Hesabınızda anormal derecede hareketler tespit edilmiş ve 3. Şahısların eline geçmemesi için dondurulmuştur yazıyordu.

Daha sonra bilgisayarın geçmiş aramalar kısmına baktığımda Binance.com sitesine değil de Biinnance.co adresine girmeye çalıştığımı gördüm. Site ise orijinal sitenin birebir kopyası o yüzden değişikliği fark edemedim. Asıl olayı ise daha sonra anladım.

Biinnance.co diye açılan sahte site ile Google a reklam verilmiş ve orijinal sitenin üstünde çıkmış. Bende reklam olduğunu fark etmeden girerek tüm bilgilerimi doldurmuşum. Mail şifre 2fa kodu gibi tüm bilgileri girmişim. Bu olayı zararsız bir şekilde atlatmamın tek sebebi borsanın güvenlik duvarının iyi çalışıyor olmasıydı.

Bu olayı size anlatmamın sebebi sizin de başınıza bu tür olaylar gelebilir. Google dan girdiğiniz sitelerin orijinal alan adları olduğuna emin olduktan sonra bilgilerinizi giriniz. Paribu günevenilir mi diye ararken gireceğiniz sitelerinde orjinalliğine dikkat edin. Dolandırıcılar sınır tanımıyor. Özellikle sanal alem dolandırıcılarının ise sınırı yok.

Paribu Yasal Mı?

Paribu yasal mı sorusunun cevabı evet yasal. Ülkemizde çeşitli banklar ile sorunsuz çalışmakta ve günlük 1 milyon liraya kadar yatırma veya çekme işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.

SSL sertifikaları ve ekstra güvenlik sertifikaları bulunmakta.  Bu sertifikalar ile kullanıcı bilgilerini ve banka hesap bilgilerini 3. Kişilerin eline geçememesi sağlanır.

Apribu’ya kayıt olurken kullanım sözleşmesini kabul ediyorum diye bir kutucuk işaretleniyor. İşte bu sözleşmeyi okumadıklerı için yasal olup olmadığı konusunda emin olamıyor kullanıcılar. Şuradan ilgili sözleşmeyi okuyarak detayları ile inceleyebilirsiniz.

Paribu Kullanıcı Sözleşmesi

Paribu Para Yatırma Alt Limiti?

Para yatırma alt limiti 100 Türk Lirasıdır. 100 TL benim için fazla, acemiyim daha az yüklesem olmuyor mu diye soracak olursanız sizin için bir yol anlatabilirim.

Paribu para yatırma alt limiti 100 tl olduğu için bu sayının altı para yatırmayı kabul etmiyor. Fakat sizler hesabınıza 100 TL yatırıp daha sonra ise 50 TL’sini geri çekebilirsiniz. Her çekiminizde sizden 3 TL komisyon kesmektedir. 100 TL yatırıp 50 TL çekecek olursanız hesabınızda 47 tl kalmış olur. Bu para ile al sat yapabilir acemiliğinizi daha az para ile atabilirsiniz.

 

Paribu’dan Para Nasıl Çekilir?

Para çekmesi oldukça kolay borsalardan biridir. Yapmanız gereken hesabınıza girmek ve para çek kısmına tıklamak. Karşınıza gelen sekmede kendi adınıza açılmış olan banka hesap numaranızı yazın ve çekim talebi oluşturun. Havale işlemleri hemen gerçekleşirken EFT işlemlerinde ise Hafta sonları bankalar çalışmadığı için para çekimi yapılmamaktadır.

 

Paribu Mobil Uygulaması Var Mı?

Bu sorunun cevabı eve. Paribu borsasının bir mobil uygulaması var ve kullanımı oldukça kolaydır.

Telefonlarınızdan Store bölümüne girerek Paribu yazmanız yeterli. Karşınıza çıkan mobil uygulamayı indirerek hesabınıza girin. Böylece mal varlıklarınızı takip etmek için Google dan sürekli hesap açmak zorunda kalmazsınız. Uygulama üzerinden anlık olarak erişim sağlayabilirsiniz.

 

Paribu Müşteri Hizmetlerinin Numarası?

Eğer hesabınızla ilgili bir sıkıntı yaşıyorsanız canlı destek bölümünden erişebileceğiniz gibi telefon numarası ile de destek ekibine ulaşabilirsiniz.

Paribu Müşteri Hizmetleri Numarası: 0850 303 60 00

 

Paribu Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Üyelik iptali için borsanın canlı destek bölümünden iletişime geçmelisiniz. Burada sizinle konuşan destek ekibine hesabınızın sonlandırılmasını ve üyeliğin iptalini isterseniz gerekli işlemleri başlatacak ve birkaç saat sonra üyeliğiniz tamamen son bulacaktır. Üyelik iptal etmek tamamen ücretsiz olup devamında sizlere bir borç veya vergi yansıtılmıyor. Paribu üyelik iptali ile ilgili sorularınız olursa canlı destek ekibine sorarak detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Paribu güvenilir mi adlı içeriğimizin de sonuna geldik. Uzun ve açıklayıcı bir yazı olduğunu düşünüyorum. Sizlerinde soruları varsa yorumlarda sorabilirsiniz elimden geldiği kadar cevaplamaya çalışıyorum.

En büyük sanal para borsaları ile ilgili bir içeriğim var bu borsalar arasında paribu borsası da var isteseniz aşağıdaki başlıktan yazıya ulaşabilirsiniz.

DİĞER YAZILARIM:

En Büyük 10 Sanal Para Borsası 2022

Terra LUNA Coin Yorum – 2022 Güncel

Koinim Para Yatırma Limiti Nedir?

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general