SANAL PARADAN NASIL PARA KAZANILIR 2022

Merhaba değerli okuyucularım; bu yazımda Sanal paradan nasıl para kazanılır konusunu en basit şekilde anlatmaya çalışacağım. Birden fazla yöntem açıklayacağım yazımda bitcoin, ethereum veya xrp (ripple) gibi sanal paralardan nasıl gelir elde edebileceğinize değineceğim. Sanal para, kripto para veya dijital para hepsi aynı kapıya çıkıyor bu yüzden kafanız karışmasın.

Öncelikle bu yazımda bahsedeceğim şeyler kesinlikle YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR, herkesin hür iradesi ile hareket etmesi gerekmektedir. Size naçizane tavsiyem Banka Kredisi çekerek, borç alarak, evinizin ailenizin ihtiyacı olan parayla bu işe girmemeniz. Çünkü Kripto piyasası altın, döviz veya gümüş gibi ufak hareketler yapmaz. Bir gecede tüm bakiyenizi sıfırlayabilirsiniz. Çünkü bir dakika içinde yüzde 50, yüzde 70 düşüşlerin yaşandığı bir arenadır.

Sanal paradan yada dijital paralardan para kazanma yollarını öncelikle sıralayalım ve açıklamalarını yapalım. Size hangi yöntem kolay geliyorsa onu uygulayabilirsiniz.

 

 • Kripto Para Piyasasında Uzun Dönem Yatırımcısı Olmak (Bag Holder)
 • Belli Bir Bütçe ile Al Sat Yaparak Para Kazanma (Day Trade)
 • Bitcoin, Ethereum gibi kripto paraların madencisi olarak para kazanma (Mining)
 • Çeşitli Mobil Uygulamalar, İnternet sitelerinden reklamlar izleyip oyun oynayarak para kazanma.
 • Twitter da Kripto para piyasasında fenomen olmuş kişilerin çekilişlerine katılarak sanal para kazanmak.
 • Airdrop dediğimiz sanal para şirketlerinin yaptığı ücretsiz dağıtımlara katılmak ve sanal para toplamak.
 • Hangi kripto paradan toplamak istiyorsanız onun cüzdan adresini etrafta paylaşma
 • Borsaların Referans Kodları İle Sanal Para Kazanma

  Uzun Dönem Yatırımcısı Nasıl Olunur? Nelere Dikkat Edilmelidir? (Bag Holder)
  Kripto para piyasasında uzun dönem yatırımcısı olmak oldukça sabır gerektiren bir olaydır. Tabi böyle bir işe girişirken püf noktaları nelerdir nelere dikkat etmeliyiz hepsini iyice araştırmalıyız.Öncelikle bir kripto parada uzun dönem yatırımcısı olmak için çok doğru pozisyondan bu parayı toplamanız gerekmektedir. Öncelikle tarihi zirvesini yapmış bir coini almak size uzun dönemde fayda getirmeyecektir. Çünkü siz tam kar etmeye başlayınca sizden önce alanlar satmaya başlayacak ve sizin zarar etme olasılığınız artacaktır.Bu konularda çok bir bilginiz yoksa twitterda kripto piyasasında ün yapmış kişileri takip ederek ufak tüyoları alabilirsiniz. Örneğin; Bir kripto paradan bahsederek bundan uzun dönem için toplamaya başladım derler ve sizde detaylı araştırmanızı yaparak az az alımlar yapabilirsiniz.

  Uzun dönem yatırımcısı olacaksanız kendinize uçuk hedefler koymayın. Etrafta çok laf dolanır 50x 30x gibi karlar konuşulmaya başlar işte onlara kulak asmayın. Kar cebe yakışır felsefesi ile siz nerde tatmin olduysanız orada çıkın derim. Çünkü 2017 – 2018 döneminde böyle aç gözlü arkadaşlarımız çok zarar ettiler. Bahsettiğim dönemin grafiklerini açarak inceleyebilirsiniz.

  1. Belli Bir Bütçe İle Al Sat Yaparak Para Kazanma (Day Trade)

                  Sanal paradan nasıl para kazanılır konumuzun en çok sevdiğim tarafı olan; Day trade bölümüne geldik. Day trade yani günlük al sat yapmak oldukça zor bir işlem olup detaylı araştırma gerekmektedir. Öyle ki bir kripto parayı nereden alıp nereden satacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Biz Buna teknik analiz diyoruz. Destek ve direnç seviyeleri nasıl belirlenir diye araştırmalar yapıp videolar izlerseniz bile ne demek istediğimi anlayacaksınız.

  Örnek vermek gerekirse Ethereum alacaksınız ve direnç seviyesi 200$ da bulunuyor, yani 200$ dolarda oldukça fazla satış baskısı var ve burayı geçmekte zorlanıyor, işte siz burada takibe alacaksınız eğer 200$ ütüne çıkar ve orada mum kapatırsa direnci kırmış ve yukarı yönlü tırmanışına devam edecek demektir. 203$ aldığınız Ethereumu 220$ gibi bir fiyata satarsınız ve buda günlük al sat yaptığınız anlamına gelir. bknz: binance

Elde ettiğiniz karları bir hesapta toplayarak aylık veya haftalık olarak harcayabilirsiniz. Eğer bu tür alım satımlarda uzmanlaşırsanız aylık gelirinizi çıkarabilirsiniz.

Eğer destek direnç seviyelerinde hala zorlanıyorsanız sorun değil, yine twitterda ki fenomenlerin alım satım işlemlerini paylaştığı yerlere giderek hoşumuza giden bir analize riske atabileceğimiz bir miktar yatırım yaparak al sat yapabiliriz.

 1. Bitcoin, Ethereum gibi kripto paraların madencisi olarak para kazanma (Mining)

Kripto para piyasasında madencilik oldukça yaygındır. Özellikle en tutulan bitcoin ve ethereum madenciliğidir.

Peki nedir bu Kripto Para Madenciliği ?

Dünyanın her yerinde yapılmakta olan ve oldukça güçlü ekran kartları gerektiren bir işlemdir. Ekran kartlarının çözdüğü blok zincir ile kripto para kazım işlemi gerçekleşiyor. Fakat bu oldukça zor ve iyi bir bütçe gerektiren bir işlem. Bazen piyasaların en kötü olduğu durumda kazandığınız para elektrik faturanıza bile yetmeyebiliyor. Bu yüzden büyük şirketlerin üstlendiği kripto para madenciliği herkes tarafından yapılamıyor. Özellikle bu madencilikte kullanılan ekran kartlarını piyasada bulmak oldukça zor bulanlarda yeteri kadar alamadıklarından şikayetçiler. Kripto para madenciliğini daha detaylı anlattığımız bir yazımızı da yakında sizinle paylaşacağız.

 1. Çeşitli Mobil Uygulamalar, İnternet sitelerinden reklamlar izleyip oyun oynayarak para kazanma.

Sanal paradan nasıl para kazanılır konulu yazımızın bu başlığında gördüğümüz oyun oynayarak veya reklam izleyerek kripto para kazanmak mümkün, akmasa da damlıyor diyebiliriz. Size vereceğim sitelerden hesaplar açarak videolar izlerken aynı zamanda da kripto para kazanabilirsiniz. Bu yazımda en bilinenleri vereceğim ama önümüz de ki hafta yazacağım yazıda uygulamalardan, oyunlardan ve sitelerden kripto para kazanma olayına detaylı bir şekilde değineceğim. Öncelikle bu siteler size belirli bir kota koyar ve o kotayı geçemezseniz parayı cüzdanınıza çekmezsiniz. Eğer kotayı geçerseniz nereye çekmek istiyorsanız oranın adresini yazarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Ben bu yöntemden bahsederken size kötü yanlarından da söz etmek isterim ki neler döndüğünü kavrayın. Öncelikle çoğu film ve dizi sitelerinin yaptığı gibi bu siteler de sizin ekran kartınızı CPU unuz kullanarak arka planda kripto para kazımı yapıyor, bu da demek oluyor kiz eğer uzun süre bu işlemleri yaparsanız artık ekran kartınızdan verim alamazsınız ve çöp olur. Bilgisayarınızda sadece bir site açıkken fanın nasıl hızlı çalıştığını gözlemleyebilirsiniz. Eğer böyle bir durum başınıza gelirse unutmayın ki sistem bilgisayarınızı kullanarak kripto para kazım işlemi yapıyor.

Siz farketmeden izin verdiğiniz bir programla bilgisayarınıza kuruluyorlar ve sizin bilgisayarı açtığınız anda hemen kazmaya başlıyorlar. Bunu da aklınızdan çıkarmayın derim.

En iyi Bitcoin Veren Siteler:

1. Bitcoin Aliens
2. Bitcoin Zebra
3. Moon Bitcoin
4. FamilyBTC

 1. Twitter da Kripto para piyasasında fenomen olmuş kişilerin çekilişlerine katılarak sanal para kazanmak.

Evet bu konu belki de hepinizin merak ettiği konudur, en basiti ve en eğlencelisi bu olsa gerek. Öncelikle Kripto para piyasasında ün yapmış kişileri twitter’dan aratın, belki yüzlercesine rastlayabilirsiniz. Bu kişiler takipçi sayılarının artması için sık sık çekiliş düzenlerler ve kazanan kişilere kripto para dağıtırlar.

 

Genelde paylaştıkları gönderiye yorum ve beğeni yapmanızı isterler, bunlar arasından seçilecek 10 kişiye çeşitli miktarlarda kripto para bağışlarlar. Bu yöntem ile daha çok takipçiye sahip olmayı hedeflerler. Bu tür çekilişlere birden fazla hesapla katılarak şansınızı arttırabilirsiniz.

 1. Airdrop dediğimiz sanal para şirketlerinin yaptığı ücretsiz dağıtımlara katılmak ve sanal para toplamak.

Bazı Kripto para şirketleri ellerinde olan coinlerin belirli bir yüzdelik kısmını kişilere bedava dağıtırlar, dağıtmadan önce de sizden internet sitelerine girmenizi veya telegram kanallarından konuşmaya katılmanızı isterler böylece basit görevleri tamamlatarak coin dağıtırlar.

Peki bu coin dağıtmada ki amaç nedir diye soracak olursanız tabi ki reklam. Hemde bu öyle bir reklam ki şirketlerin ve kripto para borsalarının sevdiği türden. Şirket hem popülaritesini arttırıyor hem de coinlerinin borsalarda daha çok al sat yapılmasını. Böylece bu şirketlerin diğer borsalara kabul edilme olasılığı da artıyor.

2018 Yılında çok iyi hatırlarım günde 30$ para kazanıyordum, Aelf coin ve Dax coinin her gün airdrobu oluyordu. Yurt dışı tek kullanımlık numaralara telegram kurarak airdroplardan oldukça fazla gelir elde etmiştim. Herkes 2 veya 5 dolar kazanırken ben 30$ a kadar kazanabiliyordum. Buda aklınızda bulunsun.

 1. Hangi kripto paradan toplamak istiyorsanız onun cüzdan adresini etrafta paylaşma.

Eğer bu piyasaya girecekseniz en çok göreceğiniz şey coin cüzdan adreslerini etrafta paylaşan kişilerin olacağıdır. Özellikle piyasa hareketlendiği ve herkesin kar etmeye başladığı zamanlarda oldukça fazla cüzdan adresi paylaşılır. Çok kar eden kişiler bu cüzdanlara belirli miktar göndererek onların da mutlu olmasını sağlar. Bazı zamanlarda oldukça fazla gönderilen coinler oluyor. Milyon dolarla ile ifade edilen rakamlar gönderildiğine şahit olmuşumdur. Artık bilerek mi yoksa yanlışlıkla mı gönderildiler inanın hiçbir fikrim yok.

 1. Borsaların Referans Kodları İle Sanal Para Kazanma

Son olarak eklemem gerekirse sanal paraların alınıp satıldığı borsalardan da bedava sanal para kazana bilirsiniz. Peki bu olay nasıl oluyor. Onu da hemen anlatayım.
Borsalarda referans sistemi var ve siz hesap oluşturduğunuz zaman size bir referans kodu veriyor, bu kodla ne kadar çok kişi bu borsaya kayıt olursa sizin için o kadar fazla kazanç demek. Sizin referans kodunuzla kayıt olan kişiler işlem yaptıkça alım satım yaptıkça sizin hesabınıza belirli bir miktar komisyon veriliyor ve böylece kazanç elde etmeye başlıyorsunuz. Akmasa da damlar dediğimiz olay tamda bu oluyorç

Sizde bu yöntemlerden hangisi aklınıza yatıyorsa birini seçerek Sanal paradan para kazanma olayına dahil olabilirsiniz. Merak ettiğiniz soruları bana yorumlarda sorabilirsiniz. Hepsini tek tek cevaplamaya çalışacağım. Teşekkürler..

DİĞER YAZILARIM:

SandboX Sand Coin Yorum 2022

Bitcoin Toplama Siteleri ve Programlara 2022

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general