SV Nedir? Bitcoin SV Yorum ve Geleceği

Merhabalar, SV nedir? ne dmek ve BSV açılımı nedir, başında Bitcoin bulunan bu coin nereden çıktı ne işe yarar sorularının hepsini bu yazımızda cevaplamaya çalıştık.

Kripto para sektöründe en gizemli coinler arasına giren SV yani Bitcoin SV adının hakkını vererek coinmarketcap’te 6. Sırada yerini almış. Adının başında kripto para sektörünün öncü ve baba coininin ismini taşıyan Bitcoin SV coin artık yatırımcıların gözdesi olmuş durumda. Adının başına bakılacak olursa bir scam proje gibi duruyor olsa da hayır o tamamen gerçek.

Geçtiğimiz yıllarda Bitcoin Cash’te yaşanan bir çatallanmada ortaya çıktı ve kripto para piyasasına en tepeden giriş yaptı. Bu çatallanmanın ve SV isminin mimarı, lider Bitcoin Cash madencisi olan Coin Geek firması. Bu şirketin sahibi Sathosi Nakamoto’nun vizyon ve başarısını o kadar benimsemiş ki yeni ortaya çıkan coine onun ismini vermiş.

Yani Sathoshi Vizyonu kelimesinin kısaltılmışı olan SV, yeni ortaya çıkan coine verilmiş ve Bitcoin SV olarak karşımıza çıkmış.

Bitcoin veya bitcoin cash çatallanması ile birçok coin ortaya çıktı fakat hiç biri BSV coin kadar değerli olmadı. (Cash Hariç) Bunun nedeninin madencilik savaşları olduğu belirtiliyor. Bildiğiniz gibi Bitcoin ABC ve Bitcoin SV arasında büyük bir satış ve alış baskısından ortaya çıkan bir savaş vardı ve bu savaş ekiplerin tüm gücünü bitirmekteydi. Bunu fark eden BSV ekibi bu madencilik savaşından çekildi. “Kazananı biz değil de piyasada bulunan yatırımcılar karar versin. Hangi proje daha yararlı ise o kazansın” dediler ve savaştan çekildiler. İşte bu hamleden sonra işler değişti. Tüm gücünü tekrar toplayan ekip piyasaya hala güçlü olduklarını kanıtladı ve bugün ki seviyelerine çıktılar.

Yüzlerce proje ve coin arasında 6. Sırada yer alan SV coin yatırımcılarını dönem dönem sevindirmeye devam etmekte. Bitcoin SV’nin fiyat analizini aşağıda detaylı bir şekilde yapacağız.

Bitcoin SV Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bu Yazıda Karşılaşacağınız Konular

Bitcoin Cash ağında yapılan çatallanma ile ortaya çıkan BSV madenciliği yine bitcoin ve diğer altcoinlerde olduğu gibi kazılmakta. Arkasında lider madencilik şirketi Coin Geek firmasının olması bu coinin sürekli kazıldığı ve piyasaya sürekli yeni BSV coinler sürüldüğünü gösteriyor. Gün geçtikçe de bu coinin madencileri artmakta.

SV nedir yazımıza devam ederken sırada en merak edilen konu var. Bitcoin düşerken BSV neden yükseliyor? Hep beraber inceleyelim.

Bitcoin SV (BSV) Neden Yükseliyor?

Bu sorunun cevabı aslında çok basit sadece bir iki yıl geriye bakarak anlayabiliriz. 2017 – 2018 Yıllarına geri dönecek olursak Bitcoin Cash ile aynı sebepten yükseliyor. Bitcoin Cash ne kadar güçlü ve yıkılmaz olduğunu göstermek için 3.000 Dolara kadar yükselmiş ve yatırımcıları tarafından oldukça tutulmuştu. Günümüzde hala kripto paralar arasında 5 sırada bulunmakta.

İşte bu stratejiyi izleyen BSV de bitcoinin düştüğü zamanlarda bile yükseliyor ve gücünü sergiliyor. Kendi şirketi fiyatı yüksek tutmak ve gücünü sergilemek için alımlara devam ediyor. Bu da tüm yatırımcıların dikkatini çekiyor. Haber siteleri ve forumlar Bitcoin SV coini konuşarak organik reklam yapmış oluyorlar.

Bitcoin SV Satılan Borsalar?

150’den fazla borsada satışı yapılmakta. Global borsaların herhangi birinden alabilirsiniz. Eğer üyeliğiniz yoksa üyelik açmanız gerekiyor. Bu borsalara bir mail ve telefon numarası ile oldukça hızlı kayıt olabiliyorsunuz.

Binance
Sistem Coin (Türk Borsası)
Huobi Global
CoinEx
Bibox
CoinBene
Poloniex

Yukarıda adını yazdığım borsalardan BSV coin satın alabilirsiniz. SV nedir yazımızın devamında coinmarket verileri var.

BSV Coin Nasıl Alınır?

Eğer ilk defa alım yapacaksanı global borsalar yerine Türk borsalarından alabilirsiniz. Global borsalara kripto para aktarımı yapmanız sizin için oldukça karmaşık bir durum olacaktır. Eğer teknoloji ile aranız iyi ise transfer konusunda çeşitli bilgilendirici video veya yazı okursanız kolaylıkla yapabilirsiniz. Türk borsalarında alım yapmak oldukça kolay.

Borsada bir mail ile hesap açarak bankalar aracılığı ile para gönderin ve bitcoin satın alın. Aldığınız bitcoinler ile BSV coini alabilirsiniz.

Global borsaların avantajı hacimin yüksek olması. Alış satışların hızlı gerçekleşmesi diyebilirim. Hacmi düşük olan borsalarda daha yavaş alım satım gerçekleştirilmekte.

SV Coin CoinMarketCap İncelemesi?

Bitcoin SV coini marketimizden sorguladığımız zaman internet sitesi, coin adedi, fiyat ve market hacimlerini detaylı bir şekilde inceleyebiliriz.

Toplam Coin Adedi: 21 Milyon Adet ile sınırlıdır.

Piyasada Dolaşan Coin Adedi: 18.5 Milyon dolaşımda coini var.

Market Hacmi: 3 Milyar dolar market hacmine sahip.

24 Saatlik Hacmi: 1 Milyar Dolarlık hacme sahip

Ömrü Boyunca En yüksek Fiyatı: 370$ seviyesini görerek tarihi rekorunu yapmış.

Ömrü Boyunca En Düşük Fiyatı: 54$ ile ilk çıktığı zamanlarda satılmış.

Şimdiki Fiyatı: 183$ ile 26 Mayıs 2020 de borsalarda satışı yapılmakta.

Sv Nedir yazımıza devam ederken Tradingview ve forumlardan bir iki yorum daha ekleyerek devam ediyoruz.

Bitcoin SV Yorum ve Forum Konuları

Tradingview sitesinde fikirleri sorguladığım zaman karşıma pek fazla fikir çıkmadı. Bunun sebebi de dalgalanmaların devam etmesi ve fiyatın nereye varacağı konusunda belli bir tahmin olmaması.

Tüm coinler BTC ile hareket ederken BTC SV coininin baş kaldırıp tam tersine hareket etmesi analistler için yorum yapmayı zorlaştırıyor. Bunun için bir tahminde bulunmuyorlar.

Investing sitesinde forum bölümünde yatırımcılar oldukça heyecanlı, grafiğin sıkıştığından artık yükselmesi gerektiğinden bahsediyorlar. Bazıları da yakın zaman da iyi bir yükseliş yaşayacağı konusunda ısrarcı.

Bitcoin SV Geleceği ve Fiyat Tahmini?

Dünyanın önde gelen kripto para fiyat tahminlerinin yapıldığı sitelere göz attık ve bazı fiyat tahminleri ile karşılaştık. Öyle ki 1 yıl içinde 2 kat değerleneceğini söyleyen sitelerde mevcut.

2021 Yılında 396$ seviyesini görebileceği söylenirken bu tahminlerin algoritmalar ile elde edildiği de belirtiliyor.

Walletinvestor sitesine baktığımız zaman BSV için oldukça boğa bakıldığını görüyoruz. 1 yılda yaklaşık olarak yüzde 50 kar bırakabileceği belirtiliyor. Önümüzde ki 1 yıl içinde fiyatın 1000 dolar olmasının ise oldukça zor bir ihtimal olduğunu da eklemişler.

2025 Yılı tahmini için 669$ seviyelerine işaret etmişler.

SV Nedir yazımızın da sonuna geldik. Piyasada adından çokça söz ettiren Bitcoin SV adlı coini detayları ile anlatmaya çalıştık. Eğer sizlerinde sormak istediği sorular varsa yorum kısmında sorabilirsiniz.

DİĞER YAZILARIM:

Waves Coin Yorum ve Gelecek 5 Yıl Tahminleri

En Büyük 10 Sanal Para Borsası 2022

Terra LUNA Coin Yorum – 2022 Güncel

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general