Tron TRX Coin Yorum ve Geleceği – GÜNCEL

Tron TRX coin yorum ve geleceği hakkında ki bu yazımızda TRX Coin nedir? Ne işe yarar gibi konulara da değindik.

Kripto para yatırım portföylerinde TRX tutan yüzbinlerce kullanıcı mevcut. Bu da projeye olan inancın belirgin bir göstergesidir. Popüler analistlerin TRX Coin yorum ve geleceği hakkında genellikle nötr bir hava hâkim oluyor. Çünkü geçmişten geleceğe coinin grafiksel gelişimine bakılacak olursa ne boğa ne de ayı piyasasında kayda değer yükselişler kaydedemediği görülmektedir. Ancak projenin arkasındaki isim olan Justin Sun ve diğer geliştiriciler çeşitli finansman turları, güncellemeler ve yatırımlar ile Tron kullanımını arttırmaya yönelik hamlelerine devam ediyorlar.

TRX Coin Geleceği

Teknoloji girişimcisi Justin Sun’ın adeta göz bebeği olan Tron, geniş bir kullanıcı tabanına sahip. 4 yılı aşkın süredir faaliyette olan popüler proje, beklentileri henüz karşılayamamış olsa da 2022 senesinde işler değişebilir. Özellikle NFT ve Metaverse’ün dilden düşmediği bu dönemlerde Justin Sun ön plana çıkıyor. Sun’ın NFT’lere olan ilgisi ve yaptığı ciddi yatırımlar yabancı basında bir hayli ses getirmişti. Bu endüstrileri Tron ile bütünleştirme planlarının olup olmadığı ise net değil. Ancak böyle bir durum söz konusu olursa TRX için bir devrim niteliği taşıyacaktır.

TRX Coin Nedir?

TRON, bundan tam 5 sene önce girişimci Justin Sun tarafından kuruldu. Proje, 2017 senesinde tam 70 milyon dolar topladı. Digital Asset Research (DAR) araştırmacıları projenin kodlarında diğer coinlerden kopyalandığı iddia edilen birden fazla örnek saptadılar. Fakat bu suçlamalar Tron Vakfı tarafından reddedildi. TRON, protokolünü Ethereum’un üzerindeki bir ERC-20 Token’ından bağımsız bir eşler arası ağ ile değiştirdi. Daha sonra ETH’e rakip olacak şekilde lanse edildi. 2018 yılında ise TRON Vakfı, dosya paylaşım ağı olan BitTorrent’i satın aldı. 2019 senesinin başından itibaren TRON’un toplam piyasa değeri yaklaşık 1,6 milyar dolar olarak kayıtlara geçti. Ciddi pazar performansına rağmen, bazı uzmanlar projeyi kripto para birimlerinin karmaşık ve düzensiz doğasının tipik bir örneği olarak nitelendirdi. 2019 yılının şubat ayında BitTorrent, Tron Vakfı tarafından satın alındıktan sonra, TRON ağına dayalı olarak kendi token satışını başlattı.

Tron TRX Coin Grafik

Tron (TRX) son 1 yıllık süreçte en büyük yükselişini 2021’in nisan ayında 0,16 dolar ile gerçekleştirdi. İlerleyen aylarda 0,05 dolara kadar gerileyen TRX, kasım ayında 0,12 dolar seviyelerine ulaştı ancak bu seviyelerde tutunamadı. Tron 5 Ocak itibariyle 0,07 dolardan işlem görüyor.

TRX coin grafik

TRX coin grafik

TRX coin arzları 

TRON Arzı
Dolaşan Arz 101.840.760.164 TRX
Toplam Arz 101.840.786.780 TRX
Maks Arz Veri Yok

Tron (TRX) nereden alınır?

Tron (TRX) coini yerli ve yabancı olmak üzere 10’dan fazla borsadan temin edebilirsiniz. Yerli borsalardan TL yatırımlarınızla, yabancı borsalardan ise Bitcoin ve ETH varlıklarınızı dönüştürerek TRX sahibi olabilirsiniz. Tron (TRX) coinin yer aldığı yabancı kripto para borsaları şunlardır:

 • Binance
 • Huobi Global
 • FTX
 • Poloniex
 • io
 • Bitfinex

Tron (TRX) coinin yer aldığı yerli borsalar şunlardır:

 • Paribu
 • BTCTurk
 • Bitexen
 • Bitci
 • Icrypex

Tron TRX coin yorum ve geleceği hakkında ki yazımızın da sonuna geldik. Eğer sormak istedikleriniz varsa yorumlarda sorabilirsiniz.

DİĞER YAZILARIM:

The Sandbox (SAND) Coin Yorum ve Geleceği

SUSHI Coin Yorum ve Geleceği – GÜNCEL

RVN Coin Yorum ve Geleceği

Etiketler:

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general