Tükçe Para Kazandıran Siteler GÜNCEL 2022

Merhaba değerli okuyucularımız, bu gün ki yazı konumuzda Türkçe Para Kazandıran Siteleri ve euro kazandıran siteleri İnceleyeceğiz. Bu konu da oldukça sık soru soruluyor, para kazandıran sitelerin Türkçe olanı yok mu diye. Bu  yazı size tam bir rehber olacak ve etkin para kazandıran sitelerin hepsini tek tek inceleyerek sizlere anlatacağız.

Öncelikle dikkat etmeniz gereken hususlardan bahsedelim. Para kazanacağım diye zarara uğramayın.

Bazı sitelerde sizlere büyük vaatlerde bulunurlar, yatırdığınızın iki katını alın, veya daha çok kişi üye yapın para kazanın gibi. Bu tür boş vaatlere uymamanızı ve hiçbir şekilde kimlik bilgilerinizi paylaşmamanızı öneriyoruz. Çünkü dolandırıcılıkta sınır tanımayanlar paraya ihtiyacı olan insanları avlamakta çok başarılılar. Nefsinize yenik düşmeyin ve her türlü yatırımdan önce araştırma yapın.

Bir site buldunuz veya bir arkadaşınız size önerdi diyelim. Satış ortaklığı olabilir anket şirketi olabilir. Araştırmaya başlarken ilk işiniz bu şirketin kuruluş tarihine göz atmanızdır. 3 yıllık bir kuruluş bile size güven vermesin. İnanın çoğu şirket süsü verilmiş dolandırıcılık yöntemleri 3 yılın sonunda vurgun yapmaktadırlar.

Bir diğer adım da şikayet var sitesinde bulduğunuz şirketle ilgili şikayetleri araştırmalısınız. Eğer o sitede şirketle ilgili şikayetlere rastlarsanız zaten dolandırıcı olduğunu hemen anlarsınız. Böylece büyük bir zarardan kurtulmuş olursunuz.

Bizim bu yazımızı okuyan her meslekten olabilir. Öğrenci, emekli, işçi vb. Herkese uygun işler bulabileceğiniz Türkçe para kazandıran siteler ile ilgili güvenilir bir rehbere hazır olun. Eminim bu yazımızdan sonra aklınızda birkaç fikir oluşacaktır.

Rehberimize ilk olarak becerilerinizi satarak para kazanabileceğiniz siteleri listeledik;

Freelance.com

Bu siteye gmail adresinizle üye oluyorsunuz, mail adresinize bir kod veya link geliyor buna tıklayarak da hesabınızı doğrulamış oluyorsunuz. Peki biz bu sitede ne yapabiliriz hemen inceleyelim.

Önce kendinizi bir düşünün, ne yapabiliyorsunuz? Öğrenci iseniz iyi bir makale yazabiliyorsanız, yazılımdan veya site kurmaktan anlıyorsanız, yada ağaçlara aşı yapabiliyorsanız, farklı dillerden çeviri yapabiliyorsanız yani beceriniz neyse onunla ilgili bir profil oluşturuyorsunuz ve hizmet vermeye başlıyorsunuz.

Sizin için en iyi makaleleri yazabilirim gibi bir başlıkla makale satın almak isteyen kişilere hizmet verebilir 300 kelimelik bir makaleyi 15 Tl gibi bir fiyata yazabilirsiniz. İşe bu freelancer sitesinin genel hizmet amacı bu. Sitede yüzlerce alıcı ve satıcı bulunuyor, bazı satıcılar birden fazla profil ile hesap açarak işlerini çeşitlendiriyor ve müşteri sayısını arttırıyor.

Sadece On

SadeceOn ‘da yine yukardaki site gibi bir işleyiş bulunuyor. Dükkan açıyor ve becerilerinizle müşterilere hizmet veriyorsunuz. Bu tür sitelerde düşün ve nikahlar için nikah şekerleri tasarlayıp satabilirsiniz. Yani ne iş yapıyorsanız o işle ilgili sipariş almanız muhtemel. Bu tür sitelere kaydolurken Skype, instagram, facebook bilgileriniz ile aynı yaparsanız müşteri size instagramdan da ulaşır. Böylece siteye aracı masrafı kaptırmadan iş yapmış olursunuz.

BiOnluk

Bionluk Türkler tarafından oldukça çok kullanılmakta yani müşteri bulmakta zorlanmayacaksınız. Bu tür projelerin en güzel yanı da evden çalışıyor olmanız. Sipariş gelir gelmek istenen işi yapmak için belirli bir zamanınızın olması gerçekten harika.

Bu tür siteler sizden cüzi miktarda aracı komisyon alarak misyonlarını sürdürmektedir. Unutmayın iyi bir müşteriniz belki onlarca müşteriye bedeldir.

Anket Doldurarak Para Kazandıran Site

 

İnternetten anket doldurarak para kazanacağınız bir site olarak sizlere Mobrog’u tanıtıyoruz. Bu siteye mail adresinizle üye oluyorsunuz ve yine hesabınızı doğruladıktan sonra hemen anket doldurarak para kazanabiliyorsunuz. Site uluslararası çalışıyor ve oldukça köklü bir oluşum. Merak etmeyin Türkçe dil desteği bulunmakta. Sitede farklı anket kategorileri var siz istediğinizden başlayabilirsiniz. Örnek olarak bir anketten az 1 Tl kazanırken en çok da 10 Tl kazanabiliyorsunuz.

Dikkat etmeniz gerek konulardan biri de doldurduğunuz her ankette doğru cevaplar verin. Her ankette farklı cevaplar verirseniz sistem sizi bulur ve cezalandırır.

Euro Kazandıran Siteler

Myiyo

 

Myiyo Yine anket doldurarak güzel paralar kazanabileceğiniz bir site. Almanya merkezli olan bu site Türkçe dil desteği sunuyor. Siteye girerek karşınıza gelen kayıt formunu doldurun. Ardından hemen ilgi ve alakanız olan konuları soran bir anket daha geliyor ve doldurmanızı istiyor.

Özellikle siyasi anketlerin fazla olması daha çok kazandırıyor diyebilirim. Bunu da size bir Tüyo olarak verelim.

Siteye girerek forumları doldurduysanız beklemekten başka bir şey yapmıyorsunuz. Çünkü bu para kazandıran anket sitesi anketleri size mail yolu ile gönderiyor. Gelen anketi doldurup geri gönderdiğinizde hesabınıza 1 ila 6 Euro arasında para yatırıyor. Bazı anketler sıkıcı ve uzun olabiliyor sıkılmadan doldurmaya devam etmenizi öneririm.

Sıra geldi bir Türk Araştırma Şirketi olan Napolyon u incelemeye. Bu sitede Euro kazandıran siteler arasında.

Napolyon

Napolyon sitesine giderek gerekli kayıt işlemlerini yapın ve sitenin size sorduğu soruları cevaplayarak araştırmaya katılın. Bu şirket aslında kullanıcılarına ödül olarak mağaza ve marketlerden özel indirimler veriyor. Yani genel mantık bu şekilde işliyor. Şirket ülkemizde güven ortamını oluşturmuş ve en az 1.5 milyon üyesi bulunmaktadır.

Joinhiving

Yurtdışında 2014 yılından beri hizmet vermekte olan joinhiving sitesi 2 yıl önce Ülkemizde de hizmet veremeye başladı. Türkçe dil desteği de sunan bu site kazançlarınızı Euro üzerinden ödüyor. Bu site de Euro kazandıran siteler arasında.

Siteye giderek üye oluyorsunuz ve sizden anketlere katılarak en iyi şekilde cevaplamanızı istiyorlar. Bu sitenin anketi biraz uzun yaklaşık 20 veya 25 dakika zamanınızı alabilir ama ödediği para gayet iyi.

Bazen anket başına 1 Euro kazandırırken bazen 5 euro kazanma şansınızda var. Tabi diğer sitelerde olduğu gibi cevaplarınızı tutarlı vermelisiniz yoksa sistem sizi banlar. Anket doldurarak kazandığınız euro 20 olunca çekime hak kazanıyorsunuz. Şuan 1 Euro 7,5 Tl ettiğine göre 20 Euro 150 Tl para ediyor buda hiç az değil. Ek gelir olarak yapılacak en iyi işler arasında girer diyebiliriz.

Bu sitenin bir diğer güzel yanından da bahsedelim. Üye olduğunuz anda size bir referans kodu veriyor ve bu kodla ne kadar kişi sisteme kaydolursa sizin için o kadar iyi. Arkadaşlarınızın kazançlarından size de komisyon vererek sizin daha çok kazanmanızı amaçlıyor.

 

Anket Doldurarak para kazandıran bir diğer site de

 MarketAgent

 

Bu MarketAgent sitesi uluslararası çalışmakta ve dünya genelinde 1 milyon üyesi bulunmakta. Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde de yayın hayatına başlayan bu şirket Türkçe dil desteği veriyor. Türkçe dil desteği ile ülkemizde ününü bir hayli arttıran şirket bundan oldukça memnun. Fakat yukarıda anlattığım siteler gibi iyi ödemeler yapmıyor. Bazı anket başına bazen 10 kuruş bazen de 5 tl verdiği oluyor. Tabi kazancı etkileyen en önemli faktörlerden biri de çözdüğünüz anketin uzunluğu. Buna aldırış etmeden kayıt olabilir gelir kapınızı çoğaltabilirsiniz.

Sitede kazandığınız parayı istediğiniz gibi banka hesabınıza çekebiliyorsunuz. Çekim talebi verdikten sonra çekim işlemleri başlıyor. Reeferans sistemi de bulunmaktadır, sizin kodunuzla kaç kişi üye olursa kazancınız o kadar artıyor.

 LinkTl ile Para Kazanma

 

Link tl bir bağlantı kısaltma sitesidir. Örnek vermek gerekirse; bir videonuz var diyelim ve bu video çok merak edilen fakat başka bir yerde bulunmayan türden olsun. Bunu youtube’a veya bir sosyal medya sitesine yükleyerek linki de link tl sitesine atarak kısaltıyorsunuz. Link tl nin size verdiği linki etrafta paylaşarak kişileri bu linke yönlendiriyorsunuz. Linke tıklayan kişiler reklam ile karşılaşıyor ve bu da size para olarak geri dönüyor. Asıl amacı böyle açıklayabiliriz. Türkçe para kazandıran siteler arasında en ünlü olanı belkide bu sitedir diyebiliriz.

Bu yöntem çok kullanılan bir taktiktir. Önemli haberlerin linklerini kısaltarak kitleleri buraya yönlendirir ve kazancınızı katlarsınız.

Türkçe Para Kazandıran siteler yazımıza devam ederken kendi işinize sahip olabileceğiniz bir iki yöntemden de bahsetmek isterim.

Adsense Nedir Nasıl Kullanılır?

 

İşte dünya genelinde en çok kullanılan para kazanma sitelerinden biri. Belki de en ünlüsü. Benim de sitemde kullandığım bir yöntem diyebilirim. Aslında bir Google kuruluşu olan Adense insanların veya şirketlerin reklamlarını alır ve kendi iş ortaklarının sitelerinde veya video kanallarında yayınlar. Google burada aracı konumunda diyebiliriz. Yani benim sitemde sizin reklamınızın gösterilmesi için devreye adsense giriyor.

Örneğin bir site açtınız ve ilginizin olduğu bir konuda yazılar yazıyorsunuz. Yıllar geçtikçe sitenizin büyüdüğünü düşünelim ve artık bu sevgiyi veya hobiyi kazanca dönüştürmek istiyorsunuz. İşte bu noktada adsense e başvuruyorsunuz ve 1 haftalık incelemenin sonunda sitenizde reklamlar yayınlanmaya başlıyor. Bazı reklam türlerinden gösterim başına para alırken bazılarından da tıklama başına para alıyorsunuz. Kazançlarınız 200 tl’yi geçtiği zaman paranız otomatik olarak belirlediğiniz banka hesabına yatırılıyor.

Bu konuda size anlatmak istediğim bir site ile sizde günde güzel paralar kazanabilirsiniz. Artık site kurmak o kadar kolaylaştı ki çok cüzi miktarlara kuruyorlar. Eğer ben hiç anlamam derseniz çeşitli sosyal medya platformlarında bu işleri yapan gruplar var ve onlardan belirli bir miktar karşılığında site kurmasını isteyebilirsiniz. Böylece size sadece yazı yazmak kalır ki bu en eğlenceli tarafı.

Youtube’dan Para Kazanmak

 

Youtube dediğimiz zaman yine işin içine Adsense giriyor. Milyarlarca insanın kullandığı Youtube kazanç kapısı için gerçekten mükemmel bir platform. Gündemi biraz takip ediyorsanız eğer ünlülerin bile artık youtube kanalı açtığını görürsünüz. Yotube platformunun kazandırdığı para hiç de az değil.

Peki Youtube işine nasıl başlayacağız diyorsanız o konuya da açıklık getirelim.

Öncelik olarak kendinize bir kategori belirleyin. Bitkiler, Hayvanlar, giyim veya yemek herhangi biri farketmez. Bu konularda kendi özgün videolarımızı çekerek kazanç elde etmeye çalışacağız.

Örnek vermek gerekirse Tesettür giyim alanında kanal açtık ve çeşitli markaların modellerini fiyatları ile birlikte videoda tanıttık. Emin olun binlerce izleyicisi olacaktır. Bu açıklamam sizde bir fikir oluşturmuştur umarım. Ama dikkat etmeniz gereken konu videoları başka bir yerden kopyalamamanız gerekmektedir. Telif sorunları ile başınız derde girebilir.

Türkçe para kazandıran siteler hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştım umarım yazımı beğenmişsinizdir. Bundan önce yazdığım para kazanma yazılarını okuyarak değişik bilgiler ve fikirler edinebilirsiniz. Hepinize teşekkür ederim..

Diğer Yazılarım:

En İyi Kripto Para Tüyoları 2022

Bitcoin Kazandıran Mobil Oyunlar 2022

 

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general