Waves Coin Nedir? Kurucusu Kimdir? (2022)

Waves Coin

Bu yazımızda sizlere Waves Coin hakkında derlediğimiz bilgileri aktaracağız. Diğer coin incelemeleri için tıklayın

Waves Coin Kurucusu Kimdir?

Waves blok zinciri, projeye Albert Einstein’ın kütle çekimsel dalgalar teorisinin adını veren Rus teorik fizikçi Sasha Ivanov tarafından 2016 yılında oluşturuldu. Ivanov, amacı yeni bir blok zinciri ağının yaratılmasını sağlamak ve finanse etmek olan Moskova merkezli kar amaçlı bir şirket olan Waves Platform AG’yi kurdu.

Waves coin ekibi, Nisan 2016’da WAVES kripto para birimi için bir başlangıç ​​madeni para teklifi (ICO) düzenledi ve 22 milyon $ (~30.000 BTC) eşdeğerini yükseltti. Waves blok zinciri, kısa bir süre sonra 2016 yılının 3. çeyreğinde piyasaya sürüldü.

Waves Coin Özellikleri:

 • Waves çok amaçlı bir blok zincir platformudur ve akıllı sözleşmeler ile merkeziyetsiz uygulamalar gibi pek çok kullanım alanı vardır.
 • Waves platformu, geliştiricilerinin dijital varlıkların yönetimini içeren günlük uygulamalarda blok zincirinin yavaş uygulanması olarak algıladıkları şeye bir çözüm olarak kuruldu.
 • Waves, kullanışlı, hızlı ve anlaşılması kolay blockhain platformlarının  hayata geçirilmesi amacıyla kuruldu.
 • Waves projesi, kullanıcıların kendilerine özel bir kripto para oluşturarak piyasaya sürmelerini sağlayan bir çeşit blockchain projesidir. Projenin asıl amacı ise, herkesin kendi kripto parasını kolay bir şekilde oluşturarak borsalarda listelemelerini sağlamaktır. Waves blok zinciri, kullanıcıların özel kripto jetonları  oluşturmasını ve başlatmasını sağlamak için tasarlanmıştır .
 • Platformun en önemli amaçlarından birisi, kullanıcılarına istikrarlı bir Blockchain ortamı sunmaktır.
 • Waves’in misyonu, merkezi sistemlerden merkeziyetsiz sistemlere geçişi hızlandırmayı ve bireyin kendi varlıkları, kişisel verileri ve gizliliği üzerinde tam kontrol sahibi olmasını amaçlayan bir ekosistem oluşturmaktır.
 • Waves coin‘in white paper’ına (teknik doküman) buradan ulaşabilirsiniz.
 • Waves, Ride programlama dilini kullanır.
 •  Daha hızlı, daha güvenilir ve daha kolay kullanıma sahip bir ortam vadeder.
 • WAVES, madenciliği yapılan bir kripto para birimi değildir.
 • Günümüzde dünyada en çok işlem gören kripto paralar arasında yer alıyor.

Waves ile Özel Jetonlar Nasıl Oluşturulabilir?

Waves platformu, birkaç dakika içinde tamamlanabilen esnek ve hızlı bir belirteç oluşturma süreci olarak tanımladığı şeyi sunar. Waves geliştiricileri, kullanıcının teknolojik uzmanlığa sahip olmasını gerektirmeyeceğine söz vererek süreç, mümkün olduğunca akıcı olacak şekilde tasarlanmıştır:

1) Öncelikle WavesLite uygulamasını indirmeniz veya doğrudan Waves web sitesine gitmeniz ve Waves cüzdanını aramanız gerekir.

2) Belirteç Oluşturma seçeneğinin seçilmesi, belirteç adının ve açıklamasının, oluşturulan belirteçlerin planlanan tedarikinin, ondalık sistemin vb. özelleştirilmesine olanak tanır.

3) Bu ayarlar yapıldıktan sonra, jetonunuzu gönderebilir veya tüm süreci yeniden başlatabilirsiniz.

Özel yapım bir jeton oluşturmak ve Waves borsasına erişim elde etmek için Waves platformundaki bir kullanıcının 1 WAVES jetonu (WAVES) ayırması gerekirken, fon transferi için minimum ücret 0,001 WAVES’tir. 2018’in sonlarında, Waves’in yardımıyla binlerce özel jeton oluşturuldu.

Bu özellik, Waves platformunun , güçlü yönlerine odaklanarak yenmeyi umduğu Ethereum gibi rakiplerle baş başa kalmasını sağlıyor:

 • Belirteç oluşturma için akıllı sözleşmelere gerek yoktur.
 • Programlama veya BT geçmişi gerekmez.
 • Kod denetimi, bakım ve izlemeye gerek yoktur.
 • Jetonlar, Waves’in DEX borsasında hemen alınıp satılabilir.

Waves blok zincirinin merkezinde, Waves’e özgü bir programlama dili olan Ride’da yazılmış ekli bir komut dosyasıyla “Akıllı Varlıklar” belirteçleri oluşturma yeteneği yer alır. Bir komut dosyası eklenerek herhangi bir simgeye işlevsellik verilebilir. Komut dosyalarının yürütülmesi 0,004 DALGA maliyetidir.

Waves, kullanıcıların herhangi bir programlama deneyimi olmadan jeton çıkarmasına olanak tanıdığından, jetonlar ve sonraki transferler, işlemlere eklenen ekler olarak yapılır.

Blok zincirinin üzerine uzantılar olarak yüklenen eklentiler aracılığıyla farklı işlem türleri tanıtılır.

Waves Coin Hangi Borsalardan Alınır?

Binance, Paribu, BCEX, Exmo, Huobi Küresel, Bithumb, Kraken, KuCoin, Bittrex, Binance.US, OKEx, FTX, ProBit Exchange, Gate.io, Indodax, Huobi, EXMO, OKEx Korea, CoinDCX, Upbit, 50x, WazirX, Paribu, Alterdice, Bitvavo, CoinEx, Upbit, ViteX, Crex 24, Kuna, Bitbns, Graviex, IndoEx, NovaDAX, Tidex, Coinsbit, HitBTC, Bitay, ATAIX, BiKi, BitMart, Waves Exchange, P2PB2B, WhiteBIT, LATOKEN, Coinsuper, Hotbit, Folgory ve BitUBU borsaları üzerinden hesap açarak waves coini satın alabilirsiniz.

Waves Coin Künyesi:

Waves coin‘in bu zamana kadarki en düşük fiyatı 0,1227 dolar ile 2 Ağustos 2016’da görülürken, en yüksek fiyatı da 41,33 dolar ile 4 Mayıs 2021’de görüldü. Dolaşan arzı ve toplam arzı denk olup 106.830.730 WAVES’tir. Güncel fiyatı:  83. 76 TL. Piyasa değeri: 9.03 milyar TL. Maksimum arzı ise sınırsızdır.

waves coin

 

 

 

 

 

 

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general