YFI Coin Sahibi, Kurucusu Kim? Hangi Ülkenin?

YFI Coin Sahibi, Kurucusu Kim? Hangi Ülkenin? yazımızda sizlere YFI Nedir? ve Coin arzı ne kadar gibi konulara da değindik.

Güney Afrika doğumlu Andre Cronje tarafından 2020’nin şubat ayında çalışmakta bulunduğu iEarn projesinden ayrıldı. Belli bir süre sonra projeye geri dönerek Yearn Finance yani YFI projesini hayata geçirdi. 16 Haziran 2021 de ise Yearn Finance yani YFI projesinde kilitli bekletilen toplam para miktarı 4.743 milyar $ da tepe yaptı. Bugün YFI Yearn Finance kilitli paralar açısında en büyük 8. Defi olma özelliğini taşımaktadır.

YFI Coin sahibi kim

YFI Coin sahibi kim

2018 yılından bu yana kripto para dünyası içinde olan ve adı DEFİ projesiyle eş anlamlı hale gelip insanların yani yatırımcıların güvenini sağlamış olan Andre Cronje ICO ve Kripto para medyasına adanmış kaynaklar olan akıllı sözleşme ekosisteminde öenmli yere sahip olan FANTOM ve CRYPTOBRIEFING ‘de de çalışmaktadır.

Yearn Finance diğer bir adıyla YFI normalde hiçbir ülkeye bağlı değildir. Merkezi olmayan bir projedir. Ancak direk olmasa da dolaylı yoldan Andre Cronje’nin doğduğu ülke olması nedeniyle çıkış yerinin Güney Afrika olduğu söylenebilir.

YFI Coin Nedir?

Yearn Finance YFI çeşitli DEFİ ürünlerinin robot danışman portalıdır. Ynai merkezi olmayan finans yatırımcılarının buluşma noktası olan DEFI yatırımcıları için verim çiftçiliğinden elde edilen karlarını en üst noktalara getirmek için otomasyonu kullanan bir kripto para toplayıcı robot danışman hizmetidir. YFI (Yearn Finance) sisteminin amacı, yatırımcılar arasında ayırım yapmak ve herkesin mevcut ekonomik durumuna göre müşterilerine yardımcı olmaktır. Mesela teknik olarak düşünmeyen ya da ciddi tüccarlardan daha az taahhütlü bir şekilde etkileşim kurmak isteyen yatırımcılar örneğin çiftçiler, hayvancılıkla uğraşanlar gibi yatırımcılar için sürekli genişleyen ve merkezi olmayan (DEFI) gibi finans alanlarını basite indirgemektir. Tüm Yearn Finance ürünlerinin birleştirici amaçları, tüm DEFI için basitleştirilmiş bir arayüz olur. YFI COIN ise Yearn Finance’nin yönetim tokenidir. YFI Yearn Finance yatırımcılarının yönetişime katılmaları için de bir fırsat sunuluyor.  Bunun için stake adı verilen bir yöntemi kullanmaları gerekiyor. Bu yöntemi kullanabilmek adına ellerindeki YFI coinlerini stake etmeleri gerekiyor. Sonrasında ise ilk oylama sonucu yatırımcılar üç gün sisteme takılı kalıyorlar. Oylamanın sonunda ise küçük bir ücret ödül olarak sunuluyor.

YFI Coin Sahibi Kim?

Yearn Finance sahibi Andre Cronje dir.

YFI Coin Hangi Ülkenin?

Kurucusu Andre Cronje’nin doğduğu ülke Güney Afrika olarak söylenebilir.

YFI Coin Arzı Ne Kadar?

Bugüne kadar en son 30 Ağustos tarihinde kayıtlara geçen toplam piyasa değerinin 20 milyar dolar arttığını gördük. Daha öncesinde ise tüm zamanların en yüksek seviyesi olan Binance de 44.000 $ yükselmiştir. Başka bir şekilde ifade etmek gerekirse 1 YFI o anda 4’den fazla Bitcoine mal olmuştur.

yearn.finance Arz
Dolaşan Arz 36.638 YFI
Toplam Arz 36.666 YFI
Maks Arz 36.666 YFI

YFI Coin Sahibi, Kurucusu Kim? Hangi Ülkenin? yazımızın da sonuna geldik. Sormak istediklerinizi yorumlarda sorabilirsiniz..

DİĞER YAZILARIM:

DOGE Coin Sahibi, Kurucusu Kim? Hangi Ülkenin?

Türkiye’de Hangi Akarsularda Altın Bulunur?

The Sandbox (SAND) Coin Yorum ve Geleceği

Düşüncelerinizi Duymaktan Mutluluk Duyarız.

Yorum Yapabilirsiniz

Hangisi Kaliteli
Logo
Enable registration in settings - general